Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Legends of Runeterra - poradnik do gry

Legends of Runeterra - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Porady ogólne do Legends of Runeterra Legends of Runeterra poradnik, tipy

Poniżej znajdziesz garść porad ogólnych, które mogą przydać się w trakcie rozgrywki w Legends o Runeterra. Porady skierowane są szczególnie do nowych Graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grami karcianymi.

1 - Porady ogólne do Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
  1. Na początku warto poświęcić nieco czasu na ukończenie wszelkich możliwych samouczków. W Legends of Runeterra dostępnych jest 13 zadań wprowadzających, które nauczą Cię podstaw rozgrywki i kilku bardziej zaawansowanych mechanik. Za ukończenie zadań wprowadzających otrzymasz dodatkowe nagrody, które wzbogacą Twoją kolekcję kart.
  2. Naucz się, kiedy blokować, a kiedy lepiej przepuścić atak. Przykładowo, jeśli przeciwnik atakuje jednostką 1/1, a Ty dysponujesz jedynie jednostką 6/1 to zdecydowanie lepiej otrzymać 1 punkt obrażeń niż zablokować atak poświęcając mocną jednostkę, którą można wyleczyć w turze następnej (Jeśli Twój Nexus posiada tylko1 punkt zdrowia to trzeba blokować).
  3. Staraj się pograć różnymi kombinacjami kart ponieważ w Legends of Runeterra talie można tworzyć z maksymalnie 2 Regionów. Dzięki temu zdobędziesz potrzebną wiedzę, która przyda się w trakcie gry. Poznając lepiej każdy z dostępnych w grze Regionów wiesz czego możesz się spodziewać po przeciwniku.
  4. Pamiętaj, że zaklęcia dzielą się na szybkie i powolne. Niektóre można zagrać natychmiast, a inne potrzebują więcej czasu na aktywację. Na szybkie przeciwnik nie może odpowiedzieć, ale na te wolniejsze może odpowiednio zareagować.
  5. Zagraj chociaż pierwszą, bezpłatną Ekspedycję. Nawet jeśli nie uda Ci się wygrać żadnego meczu, otrzymasz darmowego Bohatera, który wzmocni Twoją talię! Więcej informacji na temat Ekspedycji znajdziesz w dalszej części niniejszego poradnika.
  6. Pamiętaj, że w Legends of Runeterra ataki jednostek i aktywacja zaklęć liczy się od lewej do prawej strony. Oznacza to, że pierwsze atakują jednostki z lewej strony planszy, a kończą te z prawej. Tak samo ma się sprawa z zaklęciami - jeśli przeciwnik rzuci szybkie zaklęcie, a Ty postawisz własne po lewej stronie, Twoje aktywuje się jako pierwsze i może zniwelować efekt wrogiego czaru.
  7. Zwracaj uwagę na ilość kryształów Many i pamiętaj, że niewykorzystana Mana przechodzi na punkty zaklęć (maksymalnie 3) do następnej rundy. Oszczędzając Manę w jednej rundzie możesz skorzystać z niej w następnej, rzucając dodatkowe zaklęcie. Więcej o systemie Many przeczytasz w dalszej części niniejszego poradnika.
  8. Zwracaj uwagę na limity w grze Legends of Runeterra. Maksymalnie możesz mieć 6 jednostek na planszy i 10 kart na ręce. Planuj swoje zagrania w taki sposób, aby dysponować dostateczną ilością miejsca na planszy i na ręce. Pamiętaj, że każda nadmiarowa karta zostanie spalona i dotyczy to zarówno przyzywanych jednostek, dobieranych kart, jak i jednostek cofanych na rękę.
  9. W trakcie tworzenia talii zadbaj o to, aby znalazły się w niej jednostki o zróżnicowanym koszcie Many. Nie możesz polegać tylko i wyłącznie na silnych jednostkach z dużym kosztem Many ponieważ nie będziesz w stanie zagrywać kart od samego początku pojedynku co może być tragiczne w skutkach.
  10. Staraj się wykonywać wszystkie zadania codzienne ponieważ zyskasz dzięki temu bardzo dużo punktów doświadczenia. W znacznym stopniu wpłynie to na szybkość rozwoju konta i przy okazji podniesiesz poziom tygodniowego Skarbca.