Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Legends of Runeterra - poradnik do gry

Legends of Runeterra - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Freljord & Ionia | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra Legends of Runeterra poradnik, tipy

Poniżej przedstawiono proponowane talie zawierające karty z dwóch Regionów Legends of Runeterra - Freljord i Ionia. Znajdziesz tutaj przeważnie talie kontrolne i agresywne, które pozwalają na kontrolowanie przebiegu pojedynku w Legends of Runeterra lub wywieranie bezustannej presji na przeciwniku. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy wkleić wewnątrz gry Legends of Runeterra, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

Przedstawiona poniżej talia składa się z kart Regionów Freljord i Ionia - Freljord & Ionia | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Talia Freljord & Ionia w Legends of Runeterra

Przedstawiona poniżej talia składa się z kart Regionów Freljord i Ionia. Deck zalicza się do kategorii aggro przez co rozgrywka staje się bardzo dynamiczna i umożliwia wywieranie bezustannej presji na przeciwniku - już od 1 rundy będziesz mógł atakować na jego Nexus. W prezentowanej talii znalazło się wiele kart ze słowem kluczowym Elusive i kilku Bohaterów: Zed, Tryndamere. Talia została zbudowana ze stronników o niskim koszcie Many i uzupełniona niezwykle przydatnymi zaklęciami.

Karty Bohaterów - Freljord & Ionia | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Karty Bohaterów

Karty Freljord

Karty Ionia

(3)Zed x2

(8)Tryndamere x1

(1)Omen Hawk x3

(2)Avarosan Sentry x2

(3)Take Heart x2

(4)Babbling Bjerg x3

(5)Avarosan Hearthguard x1

(6)Harsh Winds x1

(1)Inspiring Mentor x3

(2)Greenglade Duo x3

(2)Keeper of Masks x2

(2)Navori Conspirator x2

(3)Deny x3

(3)Scaled Snapper x2

(3)Shadow Assassin x3

(4)Kinkou Lifeblade x2

(4)Will of Ionia x3

(4)The Empyrean x2

Kod talii, który należy wkleić wewnątrz gry Legends of Runeterra, aby automatycznie stworzyć talię:

CEBAEAIBA4LAKAICAIDBUMJZAIBACAIDFYDACAQJCQOB4KBMAEBQCAJHFEVA

Zed - jak używać tego Bohatera?

Zed to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Ionia. Ze względu na niski koszt Many i przydatne słowo kluczowe, a także dodatkową zdolność specjalną, Zed jest niezwykle przydatnym stronnikiem - zwłaszcza na samym początku pojedynku.

Tryndamere to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Freljord - Freljord & Ionia | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Zdolność Specjalna - w trakcie ataku, Zed przyzywa cień o takich samych statystykach, który od razu pojawia się w linii atakujących jednostek. Należy pamiętać, że w linii może znajdować się maksymalnie 6 jednostek. Po zaatakowaniu cień znika.
 2. Quick Attack - słowo kluczowe, które sprawia, że Zed może wyrządzić obrażenia przed przeciwnikiem. Przykładowo, jeśli bloker przeciwnika ma statystyki 3/3 to Zed w teorii powinien zginąć przy wykonywaniu ataku. Ze względu na Quick Attack, Zed wyrządzi obrażenia jako pierwszy i zlikwiduje przeciwnika zanim ten będzie mógł odpowiedzieć. Szczególnie w początkowej fazie pojedynku, Zed może być trudnym przeciwnikiem do zlikwidowania.
 3. Level Up - Zed zyskuje nowy poziom w momencie, gdy zarówno on i/lub cień uderzą w Nexus przeciwnika dwukrotnie. Po awansowaniu na wyższy poziom, Zed zyskuje dodatkowe statystyki +1/+1.

Tryndamere - jak używać tego Bohatera?

Tryndamere to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Freljord. Ze względu na wysoki koszt Many, Bohater ten zagrywany jest w późniejszej fazie pojedynku. Tryndamere posiada przydatne słowo kluczowe.

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw - Freljord & Ionia | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Overwhelm - słowo kluczowe, które sprawia, że nadmiarowe obrażenia zostają przekazane na Nexus przeciwnika. W praktyce wygląda to tak, że jeśli bloker przeciwnika ma 3 punkty zdrowia, a Tryndamere 8 punktów ataku - 5 punktów obrażeń zostanie przeniesionych na Nexus przeciwnika.
 2. Level Up - Tryndamere zyskuje nowy poziom w momencie, gdy zostanie zlikwidowany. Po awansowaniu na wyższy poziom, Tryndamere zyskuje dodatkowe statystyki oraz słowo kluczowe Fearsome.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

Prezentowana talia nie należy do kategorii kontrolnej więc nie dysponuje jednostkami z bardzo dużą ilością punktów zdrowia lub słowem kluczowym Challenger - Freljord & Ionia | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Wysoki priorytet - Inspiring Mentor, Omen Hawk, Navori Conspirator i/lub Scaled Snapper. Twoim celem jest wywieranie presji na przeciwniku od 1 rundy i wzmacnianie jednostek znajdujących się na ręce/w talii.
 2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Kinkou Lifeblade, jeśli masz do czynienia z talią agresywną. Wzmacniając tę kartę przy pomocy Inspiring Mentor możesz zwiększyć jej statystyki, a tym samym odzyskiwać więcej punktów zdrowia przy ataku/obronie.

Defensywa

Prezentowana talia nie należy do kategorii kontrolnej więc nie dysponuje jednostkami z bardzo dużą ilością punktów zdrowia lub słowem kluczowym Challenger. W trakcie obrony możesz wykorzystywać dostępne jednostki lub zaklęcia jednak unikaj blokowania stronnikami ze słowem kluczowym Elusive - szczególnie, jeśli mają małą ilość punktów zdrowia.

Ofensywa to najmocniejsza strona prezentowanej talii - Freljord & Ionia | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Deny - niezwykle silne zaklęcie, które za zaledwie 3 punkty Many może całkowicie unieszkodliwić zaklęcie rzucone przez przeciwnika.
 2. Will of Ionia - kolejne silne zaklęcie, które pozwala na odesłanie do ręki wybranego stronnika - własnego lub przeciwnika.
 3. Harsh Winds - zaklęcie za 6 punktów Many, które zmniejsza punkty ataku 2 wybranych jednostek przeciwnika do 0. Harsh Winds przydaje się w momencie blokowania.
 4. Kinkou Lifeblade - jednostka o statystykach 2/4, którą dodatkowo możesz wzmocnić przy użyciu kart Inspiring Mentor i Omen Hawk. Konkou Lifeblade posiada słowo kluczowe Lifesteal więc może leczyć Twój Nexus.

Ofensywa

Ofensywa to najmocniejsza strona prezentowanej talii. Jednostki o niskim koszcie Many pozwalają na szybkie zapełnienie planszy i bezustanne nękanie przeciwnika w rundzie ataku. Co więcej, deck posiada wiele stronników ze słowem kluczowym Elusive.

1 - Freljord & Ionia | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Elusive - słowo kluczowe, które sprawia, że blokerem takiej jednostki może być tylko inna jednostka zaliczana do tej kategorii. Alternatywą dla zniszczenia takiej jednostki jest użycie zaklęcia lub wykorzystanie stronnika ze zdolnością Challenger.
 2. Overwhelm - słowo kluczowe, które sprawia, że nadmiarowe obrażenia zostają przekazane na Nexus przeciwnika. W prezentowanej talii taką zdolność posiada Tryndamere.