Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Legends of Runeterra - poradnik do gry

Legends of Runeterra - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ekspedycje - Tryby rozgrywki w Legends of Runeterra poradnik, tipy

Ekspedycje to zupełnie odmienny tryb rozgrywki od tradycyjnego, Konstruktywnego. W tym drugim tworzysz talie z kart, które posiadasz przez co nieustannie musisz poszerzać swoją kolekcję, aby tworzyć coraz to mocniejsze talie. W trybie Ekspedycji tworzysz talię ze wszystkich dostępnych kart, ale w określony sposób.

W trakcie tworzenia talii do trybu Ekspedycji musisz przejść kilkanaście kroków podczas których będziesz dokonywać określonych decyzji - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

W trakcie tworzenia talii do trybu Ekspedycji musisz przejść kilkanaście kroków podczas których będziesz dokonywać określonych decyzji. To, jak Twoja talia będzie wyglądała na samym końcu jest zależne od wielu czynników i niestety jest dość mocno związane z RNG (Random Number Generation). Warto także zaznaczyć fakt, że w trybie Ekspedycji w grze Legends of Runeterra możesz stworzyć talie złożoną aż z 3 Regionów, a nie tylko 2, jak w przypadku trybu Konstruktywnego. Z tego względu, w trybie Ekspedycji możesz trafić na zupełnie szalone talie, których nie spotkasz w trybie Konstruktywnym. Musisz być przygotowany dosłownie na wszystko! W tym rozdziale opisano wszystkie kroki, które należy wykonać, aby stworzyć odpowiednią talię do trybu Ekspedycji oraz zaprezentowano możliwe do zdobycia nagrody.

Rozpoczęcie Ekspedycji - opłata wejściowa

Chcąc spróbować swoich sił w trybie Ekspedycji w grze Legends of Runeterra musisz zapłacić wejściówkę. Za podjęcie wyzwania możesz zapłacić monetami (waluta dostępna za prawdziwe pieniądze), odłamkami lub wykorzystując specjalny żeton.

Nikogo nie powinien zdziwić fakt opłaty wejściowej skoro za wzięcie udziału w Ekspedycji można uzyskać fantastyczne nagrody - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Nikogo nie powinien zdziwić fakt opłaty wejściowej skoro za wzięcie udziału w Ekspedycji można uzyskać fantastyczne nagrody! Warto także wspomnieć, że pierwszy żeton otrzymujesz całkowicie za darmo więc wzięcie udziału w Ekspedycji to czysty zysk. Aktualnie w Legends of Runeterra można rozegrać 3 Ekspedycje tygodniowo.

Rozpoczęcie Ekspedycji

Możliwe, że w innych grach karcianych spotkałeś się z trybami Draft lub Arenami, gdzie Gracz miał tylko jedną szansę na zdobycie nagród. W Legends of Runeterra istnieje dość oryginalne podejście do tego trybu rozgrywki. Płacąc za wejściówkę do trybu Ekspedycji, otrzymujesz możliwość rozegrania dwóch osobnych serii gier.

Nawet jeśli pierwsze podejście okaże się totalną klęską, możesz spróbować swoich sił ponownie ponieważ nagrody w trybie Ekspedycji obliczane są na podstawie najlepszego wyniku - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Nawet jeśli pierwsze podejście okaże się totalną klęską, możesz spróbować swoich sił ponownie ponieważ nagrody w trybie Ekspedycji obliczane są na podstawie najlepszego wyniku. Jeśli chcesz, masz także możliwość poddania się i zakończenia Ekspedycji. Przycisk ten jest przydatny w momencie, gdy podczas pierwszej próby udało Ci się wygrać wszystkie 7 pojedynków - lepszego wyniku uzyskać nie można więc rozegranie drugiego podejścia będzie tylko stratą czasu.

Budowanie talii w trybie Ekspedycji

Pora przejść do budowania talii! Jak już wcześniej wspomniano, w trybie Ekspedycji budujesz deck z losowych kart, a następnie uzupełniasz go przez kilkanaście kolejnych etapów. Na każdym etapie budowania talii będziesz musiał zdecydować, który zestaw kart z 3 możliwych opcji będzie dla Ciebie odpowiedni.

Pierwsze dwa etapy budowania talii to wybór odpowiednich Bohaterów wraz z 2 innymi kartami dopasowanymi do określonego Regionu - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Pierwsze dwa etapy budowania talii to wybór odpowiednich Bohaterów wraz z 2 innymi kartami dopasowanymi do określonego Regionu. Na powyższym obrazku widać, że do wyboru są Regiony Noxusa (Darius), Shadow Isles (Kalista) oraz Piltover i Zaun (Heimerdinger). Decydując się na dany zestaw, określasz pierwszy Region swojej talii. W późniejszym etapie będziesz mógł wybierać kolejne karty z tego Regionu.

Na powyższym obrazku widać, że do prezentowanej talii wybrano Dariusa z regionu Noxus - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Na powyższym obrazku widać, że do prezentowanej talii wybrano Dariusa z regionu Noxus. Pora na podjęcie kolejnej decyzji i przyłączyć kolejnego Bohatera do talii. Tym razem do wyboru są Zed z Ionii, Braum z Freljordu oraz Kalista z Shadow Isles. Po wybraniu drugiego Bohatera, Twoje następne wybory będą ograniczone do rund zwanych Synergy Pick i Wild Pick.

W odróżnieniu od rund wyboru Bohaterów, Synergy Pick i Wild Pick zostały ograniczone do zestawu 2 kart - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

W odróżnieniu od rund wyboru Bohaterów, Synergy Pick i Wild Pick zostały ograniczone do zestawu 2 kart. W trakcie trwania rundy Synergy Pick, wybierasz pomiędzy kartami, które według gry najlepiej komponują się z Twoją aktualną talią.

Rundy Wild Pick są o wiele mniej przewidywalne ponieważ możesz trafić na zupełnie zwariowane kombinacje, które w drastycznym stopniu mogą zmienić styl Twojej talii - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Rundy Wild Pick są o wiele mniej przewidywalne ponieważ możesz trafić na zupełnie zwariowane kombinacje, które w drastycznym stopniu mogą zmienić styl Twojej talii. To właśnie podczas trwania rund Wild Pick możesz tworzyć najciekawsze i najbardziej zwariowane kombinacje i synergie. Wybór pomiędzy Synergy Pick i Wild Pick trwa aż do ostatniego kroku budowania talii, gdzie będziesz mieć możliwość wymiany jednej karty na inną.

Przechodząc do ostatniego kroku budowania talii w trybie Ekspedycji możesz ostatecznie doszlifować swój deck - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Przechodząc do ostatniego kroku budowania talii w trybie Ekspedycji możesz ostatecznie doszlifować swój deck. Do wyboru masz 3 losowe możliwości, które mogą (ale nie muszą) w pozytywny sposób wpłynąć na efekt Twojej pracy. Wybieraj mądrze ponieważ możesz zdecydować się tylko i wyłącznie na jedną możliwość. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że wymiana kart jest opcjonalna i jeśli nie chcesz tego robić wystarczy kliknąć "Skip this trade".

Rozgrywanie meczów w trybie Ekspedycji

Po zbudowaniu talii przyjdzie w końcu pora na sprawdzenie jej w walce! Każda Ekspedycja w Legends of Runeterra trwa do momentu, aż zdobędziesz 7 zwycięstw lub do 2 porażek z rzędu. Oznacza to, że na wywalczenie sobie drogi na sam szczyt będziesz mieć o wiele więcej szans niż mogłoby się wydawać!

Na poziomej linii postępu zaznaczono 7 koron, a każda z nich reprezentuje jeden wygrany pojedynek - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Na poziomej linii postępu zaznaczono 7 koron, a każda z nich reprezentuje jeden wygrany pojedynek. Wygrywając kolejne mecze, zyskujesz postęp Ekspedycji, który przekłada się na uzyskanie określonych nagród. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz się poddać, możesz skorzystać z przycisku "Surrender". Przechodząc przez kolejne mecze rozgrywane wewnątrz trybu Ekspedycji będziesz miał okazję dostosowywania swojej talii. Przykładowo, za wygranie pierwszego pojedynku będziesz mógł dobrać kolejnego Bohatera. Kolejne wygrane pojedynki zapewnią Ci dostęp do Trade Picks.

Po każdej wygranej możesz zdecydować, czy chcesz wymienić losowo wybrane karty z Twojej talii na inne - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Po każdej wygranej możesz zdecydować, czy chcesz wymienić losowo wybrane karty z Twojej talii na inne. Warto za każdym razem rozważyć takie opcje ponieważ nie wszystkie karty w Twojej talii mogą okazać się grywalne. Dzięki takiej możliwości możesz wymienić je na inne, które lepiej będą pasować do Twojego stylu gry.

Jedna porażka nie oznacza przegranej!

Jak już wyżej wspomniano, przegrana jednego meczu nie oznacza końca Ekspedycji! Jeśli przeciwnik okaże się lepszy i wygra starcie, na Twojej linii postępu Ekspedycji pokaże się duży czerwony wykrzyknik.

Oznacza to, że kolejny mecz musisz wygrać, jeśli chcesz kontynuować swoją przygodę w tym trybie - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Oznacza to, że kolejny mecz musisz wygrać, jeśli chcesz kontynuować swoją przygodę w tym trybie. Po wygranym meczu przechodzisz do kolejnego etapu rozgrywki tak, jakby nic się nie stało, ale przegrana skutkuje zakończeniem gry.

Ostatni pojedynek

Jeśli udało Ci się wygrać 6 z 7 pojedynków, staniesz do walki z finałowym przeciwnikiem. Po dotarciu do tego punktu bez znaczenia jest, czy po drodze miałeś jakieś porażki i musiałeś walczyć o prawo do dalszego udziału w Ekspedycji.

Ostatnie, siódme starcie różni się nieco od pozostałych ponieważ masz tutaj tylko i wyłącznie jedną szansę na wygraną - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Ostatnie, siódme starcie różni się nieco od pozostałych ponieważ masz tutaj tylko i wyłącznie jedną szansę na wygraną. Jeśli uda Ci się wygrać - gratulacje! Jeśli nie, możesz spróbować swoich sił w drugim podejściu.

Lepszy wynik wygrywa

Przypuścimy, że nie udało Ci się wygrać ostatniego starcia i Twoja passa skończyła się na 6 wygranych. W takim wypadku możesz przejść do drugiej próby lub zebrać swoje nagrody od razu i zakończyć Ekspedycję.

Jak można zauważyć na powyższym obrazku, nasza pierwsza próba zakończyła się 6 wygranymi, a druga wypadła fatalnie - tylko 2 zwycięstwa - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Jak można zauważyć na powyższym obrazku, nasza pierwsza próba zakończyła się 6 wygranymi, a druga wypadła fatalnie - tylko 2 zwycięstwa. Tak to już jest, gdy buduje się talie z losowych kart - czasem trafi się idealny deck, a innym razem talia o której należy szybko zapomnieć. Pora przejść do nagród!

Nagrody w trybie Ekspedycji

Po zakończeniu drugiej próby w trybie Ekspedycji w grze Legends of Runeterra, Twoje nagrody zostaną podliczone na podstawie najlepszego wyniku. W naszym przypadku jest to 6 zwycięstw i można to uznać za dobry wynik. Tym bardziej, że pierwszy udział w Ekspedycji jest całkowicie darmowy.

Oprócz dodatkowych punktów doświadczenia, za wygraną w Ekspedycji można zyskać następujące nagrody - Ekspedycje - Tryby rozgrywki w - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Oprócz dodatkowych punktów doświadczenia, za wygraną w Ekspedycji można zyskać następujące nagrody:

  1. Bohaterów
  2. Odłamki
  3. Dodatkowe karty z różnych regionów
  4. Dzikie karty

Warto tutaj zaznaczyć fakt, że wygranie 7 pojedynków skutkuje uzyskaniem 3500 odłamków i Kapsuły Bohaterów (w środku znajdziesz 2 losowych Bohaterów). Biorąc pod uwagę, że wpisowe do trybu Ekspedycji kosztuje 3000 odłamków, kończąc Ekspedycję z najlepszym wynikiem możesz przejść do kolejnej całkowicie za darmo!