Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Legends of Runeterra - poradnik do gry

Legends of Runeterra - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Tryb konstruktywny - gry rankingowe w Legends of Runeterra Legends of Runeterra poradnik, tipy

W każdej grze karcianej nie może zabraknąć trybu rankingowego więc pojawił się on także w Legends of Runeterra. Do trybu Konstruktywnego przystępujesz z talią zbudowaną z kart, które posiadasz w swojej kolekcji. Gracze przystępujący do rozgrywek rankingowych zaczynają z najniższą możliwą rangą (Iron) i starają się zdobyć najwyższa możliwą rangę (Master).

Po wygraniu pojedynku rankingowego, Gracz zdobywa określoną ilość League Points, które umożliwiają awans do kolejnej Rangi - Tryb konstruktywny - gry rankingowe w Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Po wygraniu pojedynku rankingowego, Gracz zdobywa określoną ilość League Points, które umożliwiają awans do kolejnej Rangi. Warto także zaznaczyć fakt, że przegrana skutkuje odjęciem punktów co może oznaczać spadek w rankingu. W niniejszym rozdziale zawarto wszystkie istotne informacje, które przybliżą Graczowi system rankingowy w grze Legends of Runeterra.

Rangi i Dywizje w Legends of Runeterra

System rankingowy w grze Legends of Runeterra jest bardzo podobny do tego, który niektórzy mogą znać z League of Legends. To, co wyróżnia Graczy na drabince rankingowej jest Ranga i Dywizja w której rozgrywają swoje spotkania ponieważ w Legends of Runeterra zostajesz dopasowany do przeciwnika, który reprezentuje podobne umiejętności. Rangi w LoR prezentują się następująco:

  1. Iron,
  2. Bronze,
  3. Silver,
  4. Gold,
  5. Diamond,
  6. Masters

Każda z Rang została także podzielona ze względu na Dywizje, gdzie najsłabsza jest IV, a najsilniejsza I. Po zebraniu określonej ilości League Points, Gracz może awansować do kolejnej Dywizji, aż w końcu zyskają promocję do następnej Rangi. Przykładowo, wygrywając określoną ilość meczów w Srebrnej Dywizji i Randze I, Gracz przejdzie do Dywizji Złotej IV.

Czym są League Points i jak się je zdobywa?

Wygrywając spotkania w trybie Rankingowych zyskujesz określoną ilość League Points - Tryb konstruktywny - gry rankingowe w Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Wygrywając spotkania w trybie Rankingowych zyskujesz określoną ilość League Points. To, ile punktów otrzymasz, uzależnione jest od Dywizji w której rozgrywasz swoje mecze. W przypadku przegranej, określona ilość punktów League Points zostaje odjęta z Twojego konta. Warto także zaznaczyć fakt, że remisy również zapewniają pewną ilość League Points.

Czy w grze Legends of Runeterra można spaść z Rangi lub Dywizji?

Przechodząc do kolejnej Rangi, przykładowo z Silver do Gold - nie możesz zostać zdegradowany ponownie do Rangi Silver bez względu na to, ile spotkań z rzędu przegrasz. Niestety, inaczej ma się sprawa z Dywizjami. Po awansie do kolejnej Dywizji zaczynasz z 10 League Points na koncie. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie - w razie natychmiastowej porażki, Gracz nie zostanie od razu zdegradowany i ma możliwość wybronienia swojej pozycji.