Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Satysfakcja postaci w Total War Three Kingdoms Total War Three Kingdoms poradnik, porady

Wraz z przebudową działania armii i stworzeniem systemu Dworu, Total War: Three Kingdoms wprowadza także mechanikę satysfakcji postaci, czyli ogólnego zadowolenia postaci najętych na dworze i wykorzystywanych jako generałowie, doradcy czy obsadzający stanowiska administratorów. Z tego rozdziału dowiesz się, czym jest satysfakcja postaci i co zrobić, by ją zwiększyć.

Satysfakcja postaci - podstawy

Satysfakcja postaci to, jak zostało już wspomniane, ogólny poziom zadowolenia postaci - jak "dobrze" postać czuje się na Twoim dworze. Co ciekawe, satysfakcja w żadnym stopniu nie wpływa na samą postać - nie zwiększa jej statystyk na polu walki jako generał, nie wpływa na oferowane przez nią premie, gdy postać zasiada na Dworze, piastując tam jedno z wielu stanowisk. Ważnym jest więc, by po prostu trzymać jej poziom zadowolenia na odpowiednio wysokim poziomie, by pozostawało ono "na plusie".

Należy utrzymywać poziom satysfakcji postaci na wartości dodatniej. - Satysfakcja postaci w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Należy utrzymywać poziom satysfakcji postaci na wartości dodatniej.

Gdy satysfakcja postaci spadnie do odpowiednio niskiego poziomu, ta może (i najpewniej to zrobi) zdecydować się odejść do innej frakcji. Gdy tak się stanie, postać najpewniej zabierze ze sobą też podlegającą pod nią armię, a jeśli była dowódcą całej armii może też doprowadzić do jej rozpadu (inni generałowie wrócą wtedy na Dwór i będzie można ponownie wykorzystać ich do stworzenia armii). Gdy postać odejdzie stracić więc można znacznie więcej, niż tylko ją samą, przez co dbanie o jej satysfakcje jest tak szalenie ważne.

Co wpływa na poziom satysfakcji postaci?

Charakter postaci także wpływa na jej satysfakcję. - Satysfakcja postaci w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Charakter postaci także wpływa na jej satysfakcję.

Satysfakcja to dość rozbudowana mechanika, na którą wpływa cała masa czynników, takich jak:

  1. Prestiż frakcji - im potężniejsza jest Twoja frakcja względem wrogów, tym prestiż wyższy, a co za tym idzie i satysfakcja postaci ze służenia Ci.
  2. Własna satysfakcja - na nią wpływają, między innymi, relacje postaci z innymi (wewnątrz armii) czy z samym przywódcą.
  3. Stanowisko dopasowane do charakteru postaci - gdy postać piastować będzie stanowisko, które jej odpowiada, otrzyma bonus do satysfakcji, karę, jeśli będzie ono nieodpowiednie. Dodatkowo, charakter postaci może wpłynąć na jej ogólne zadowolenie a dworze, a nawet na to, czy otrzyma (i jak dotkliwą) karę za zbyt "niskie" stanowisko.
  4. Umiejętności postaci - niektóre umiejętności oferują wzrost satysfakcji.
  5. Budynki wzniesione w komanderiach i przeprowadzone reformy - te wpływają globalnie na wszystkie postacie najęte przez Ciebie.
  6. Stanowisko dostosowane do poziomu postaci - każde stanowisko na Dworze to konkretne "wyzwanie" dla postaci, które postać chętnie piastować będzie do konkretnego poziomu doświadczenia. Gdy jej poziom przekroczy poziom stanowiska, otrzyma karę do satysfakcji.
  7. Tytuł na dworze - ten podnoszony jest ręcznie przez gracza, będąc niejako awansem dla postaci. Im wyższy, tym większa premia do satysfakcji.