Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pojedynki w Total War Three Kingdoms Total War Three Kingdoms poradnik, porady

Total War: Three Kingdoms pozwala graczom wybrać dwa tryby rozgrywki - Opowieści, bądź Archiwa. W ramach tej pierwszej, generałowie wchodzący w skład armii to niemalże pół-bogowie - jednostki zdolne dziesiątkować oddziały wroga. Jednocześnie jednostki te są w stanie wdawać się w pojedynki z wrogimi generałami na polu walki - to, jak działa ta mechanika, jak ją zainicjować i o czym warto podczas korzystania z niej pamiętać, znajdziesz w niniejszym rozdziale.

Pojedynki - podstawy

Moment rozpoczęcia pojedynku. - Pojedynki w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Moment rozpoczęcia pojedynku.

Gdy dwie armie zetrą się na polu walki, pomiędzy generałami dowodzącymi je dojść może do starcia zwanego w grze pojedynkiem (Duel). Jest to nic innego jak starcie jeden na jednego - generałowie walczyć będą bez udziału pobliskich armii, aż któryś z nich padnie na ziemie, ucieknie, bądź skończy się czas pojedynku. Pojedynki zainicjowane mogą być przez gracza - aktywując opcję przyciskiem widocznym w dolnej części ekranu, nad portretem generała - bądź przez przeciwnika - wtedy na ekranie pojawi się stosowne okno.

W obu przypadkach na ekranie wyświetlona zostanie informacja dotycząca tego, kto weźmie udział w pojedynku, jak i orientacyjna siła obu bohaterów. Stąd też dowiedzieć będzie się można, jaką szansę na wygraną będzie miał generał i czy generalnie warto wdać się w pojedynek. Sam przebieg starcia jest dość liniowy - generałowie będą się po prostu okładać, zadając sobie wzajemnie obrażenia. W zależności od wyników starcia, jeden z generałów otrzyma potężną premię, zwiększając jednocześnie morale swojej armii, drugi z kolei otrzyma proporcjonalną karę. Podczas pojedynku inni generałowie i ich armie walczą normalnie na polu walki.

Rezultat pojedynków

Pojedynki zakończyć mogą się na kilka sposobów, a każdy z nich w znaczącym stopniu wpłynie na dalszy przebieg bitwy. Rezultaty mogą być następujące:

  1. Generał wygrywa starcie. W takiej sytuacji wrogi generał zostanie zabity, a morale jego armii otrzyma potężny cios - w skrajnej sytuacji może to doprowadzić do ucieczki wrogich wojsk. Generał-zwycięzca z kolei otrzyma premię, tak samo jak jego armia.
  2. Generał przegrywa starcie. Role się odwracają - przeciwnik i jego armia otrzymuje premie, Twój generał zostaje zabity, a morale Twojej armii spada.
  3. Generał ucieka z pola walki, bądź do walki włączają się jego oddziały - w takiej sytuacji armia tchórzowskiego generała otrzymuje ogromną karę do morale (a gdy ucieka z pojedynku może uciec z pola walki), a wojska drugiej strony zostają wzmocnione.
  4. Czas pojedynku dobiega końca. Pojedynek zostaje przerwany, generał (i jego armia), który był na straconej pozycji (był słabszy) otrzymuje premię, a przeciwnik (i jego armia) otrzymują karę.

Pojedynki - porady

Pojedynek to dobry sposób na wyłączenie wrogiego generała z walki - Pojedynki w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Pojedynek to dobry sposób na wyłączenie wrogiego generała z walki

Na koniec warto wspomnieć o kilku poradach związanych z tą mechaniką, mianowicie:

  1. Pojedynki to świetny sposób na wyeliminowanie wrogiego generała z walki, nie muszą jednak zakończyć się zgonem wroga, wystarczy, że wyłączą go na chwilę z walki. Tyczy się to szczególnie generałów, którzy świetnie spisują się w starciach z innymi oddziałami, bądź oferują potężne premie dla swoich oddziałów.
  2. Zwycięstwo w pojedynku, bądź przetrzymanie takiego, w którym Twój generał był na straconej pozycji, może przechylić szalę zwycięstwa. Tyczy się to szczególnie walk, w których wróg posiada przewagę liczebną - wyeliminowanie jednego generała z gry znacząco osłabi wroga, a w skrajnej sytuacji może sprawić, że wrogie jednostki zaczną uciekać z pola walki.
  3. Eliminacja generała z pola walki sprawi, że podległe mu oddziały będą łatwe do złamania. Gdy uda Ci się złamać morale tego typu jednostek, zbiegną one z pola walki i wróg nie będzie w stanie odzyskać nad nimi kontroli. Oznacza to, iż eliminacja wrogiego generała bardzo szybko może oznaczać eliminację 1/3 całej armii przeciwnika.