Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porządek publiczny w Total War Three Kingdoms Total War Three Kingdoms poradnik, porady

Porządek publiczny to jedna z kluczowych mechanik w grach z serii Total War, nie inaczej jest w przypadku Three Kingdoms. Porządek publiczny reprezentuje stabilność ludności wewnątrz osad - gdy jego wartość jest dodatnia, nie wpływa w żaden sposób na rozgrywkę. Problem zaczyna się, gdy wartość spadnie do -100 - o skutkach takiego zajścia, a także sposobach radzenia sobie z porządkiem publicznym, przeczytasz w niniejszym rozdziale.

Porządek publiczny - wpływ na funkcjonowanie frakcji

Na liście komanderii sprawdzić można poziom porządku publicznego wewnątrz każdej z nich. - Porządek publiczny w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Na liście komanderii sprawdzić można poziom porządku publicznego wewnątrz każdej z nich.

Porządek publiczny (Public order) to mechanika dość specyficzna. Niezależnie od przyjmowanej wartości, nie wpływa w żadnym stopniu na funkcjonowanie komanderii - czy wartość ta utrzymuje poziom +100, +20 czy -50, nie ma to żadnego znaczenia. Jednakże, problem zaczyna się gdy, wartość spadnie do -100. W takiej sytuacji wewnątrz komanderii wybuchnie rebelia - obok osady, która "upadła" pojawi się armia rebeliantów, która następnie będzie chciała podbić osadę. By powstrzymać konflikt od eskalacji, trzeba będzie wyeliminować armię, nim zdąży urosnąć w siłę. Z tego też powodu tak ważne jest, by utrzymywać porządek publiczny na możliwie wysokim poziomie - by mieć więcej czasu na reakcję, gdy wydarzy się coś, co w znaczącym stopniu zmniejszy ten parametr. Kluczowym jest, by wartość nigdy nie spadła do -100.

Jak zwiększać porządek publiczny?

Porządek publiczny podnosić można przy pomocy, chociażby, reform. - Porządek publiczny w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Porządek publiczny podnosić można przy pomocy, chociażby, reform.

Na poziom porządku publicznego wpływ ma kilka czynników, mianowicie:

  1. Armia znajdująca się na terenie komanderii, a także armia, która stacjonuje wewnątrz osady należącej do ów komanderii. W pierwszym przypadku liczyć można na niewielką premię, w drugim z kolei na potężne wzmocnienie porządku publicznego.
  2. Poziom podatków. Gdy poziom podatków ustawiony będzie na "normalny", nie będzie miał żadnego wpływu na porządek publiczny. Zwiększanie poziomu podatków z kolei nałoży na komanderię karę, a zmniejszenie ich pozwoli zyskać dość znaczącą premię. Jest to zatem świetny sposób na kontrolowanie porządku publicznego na wypadek nagłego wydarzenia.
  3. Budynki znajdujące się w komanderii. Niektóre budowle pozwalają podnieść poziom porządku publicznego. Warto wznieść przynajmniej 1 taki budynek wewnątrz każdej komanderii.
  4. Reformy. Niektóre reformy pozwalają zwiększyć poziom porządku publicznego w całej frakcji - 2 czy 3 punkty mogą wydawać się niewielką ilością, jednak trzeba pamiętać, iż premia obejmuje wszystkie osady należące do gracza.
  5. Zdolności specjalne bohaterów i piastowane przez nich stanowiska. Niektóre zdolności generałów pozwalają zyskać dodatkowe punkty porządku, podobnie zresztą jak stanowiska na dworze - w szczególności stanowiska administratorów.

Jak widać, w grze jest całkiem sporo sposobów na podniesienie poziomu porządku publicznego. Warto pamiętać, iż czasami bardziej opłacalne jest wzniesienie budynku oferującego wzrost tego atrybutu, niż wybudowanie kolejnej konstrukcji oferującej dodatkowy przychód.