Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stanowiska administratorów w Total War Three Kingdoms Total War Three Kingdoms poradnik, porady

W Total War: Three Kingdoms wprowadzona została mechanika Dworu (Court), w ramach którego gracz ma możliwość przydzielać generałów i członków rodziny królewskiej na poszczególne stanowiska - doradców, nauczycieli, ministra, a także administratorów. Sama mechanika Dworu opisana została w oddzielnym rozdziale, w tym skupimy się na wspomnianych administratorach.

Stanowiska administratorów - czym są?

W zależności od klasy generała, dane stanowisko administratora oferować będzie inne profity dla komanderii. - Stanowiska administratorów w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
W zależności od klasy generała, dane stanowisko administratora oferować będzie inne profity dla komanderii.

Stanowiska administratorów (Administrators) to grupa stanowisk na Dworze, do których przydzielić można generała bądź członka rodziny królewskiej. Na początku kampanii gracz może przydzielić jedynie jednego generała na takie stanowisko, lecz wraz z postępami, rozwojem poziomu cesarza, a także reformami, ilość tą da się znacząco podnieść. Co więcej, w przeciwieństwie do innych stanowisk na Dworze, administratorzy muszą zostać przypisani do danej komanderii - gdy tak się stanie, wszelkie bonusy z ich stanowiska zostaną dodane właśnie tej komanderii, do której zostali przypisani.

Generałowie przypisani do danej komanderii oferują dwa typy bonusów - zwiększenie ilości możliwych do zrekrutowania armii o 1, a także zwiększenie przychodów danej komanderii i zmniejszenie jej poziomu korupcji. Dodatkowo, oferują oni też premie, również wewnątrz administrowanej przez nich komanderii, uzależnione od ich klasy. Wygląda to tak:

  1. Generał klasy Strateg (Strategist) - zwiększenie produkcji jedzenia, rezerw, porządku publicznego, przyrostu populacji i zmniejszenie kosztów wznoszenia budowli.
  2. Generał klasy Dowódca (Commander) - zwiększenie poziomu porządku publicznego i przyrostu populacji i zmniejszenie kosztów wznoszenia i utrzymania budowli.
  3. Generał klasy Czempion (Champion) - zwiększenie przychodów z farmerstwa (Peasantry), przyrostu populacji i produkcji żywności.
  4. Generał klasy Awangarda (Vanguard) - zwiększenie poziomu przyrostu populacji i zmniejszenie kosztów wzniesienia i utrzymania budowli.

Jak widać, odpowiedni dobór generałów do stanowisk administratorów może w znaczącym stopniu wpłynąć na rozwój komanderii i całej frakcji.

Jak zwiększyć ilość stanowisk administratorów?

Ilość dostępnych stanowisk administratorów zwiększyć można przy pomocy reform. - Stanowiska administratorów w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Ilość dostępnych stanowisk administratorów zwiększyć można przy pomocy reform.

Ilość stanowisk administratorów zwiększyć można generalnie na dwa sposoby - rozwijając poziom Cesarza (Emperor), czyli rangi przywódcy (Watażka) frakcji. Poziom ten zwiększa się poprzez podbój nowych terytoriów - reprezentowane jest to przez pasek postępu u góry ekranu. Drugim sposobem jest odblokowanie odpowiednich reform. W oknie reform znajdziesz dwie takie reformy, pozwalające osiągnąć maksymalnie 7 stanowisk administratorów.

Uwaga - niektórzy przywódcy oferują większą ilość konkretnych stanowisk (jak Liu Bei mogący obsadzić więcej stanowisk administratorów), inni mogą mieć dane stanowiska zastąpione innymi (jak Gongsun Zan, u którego nie ma stanowisk administratorów, są z kolei stanowiska militarne, wpływające na skuteczność wojsk i budynków militarnych).