Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dwór w Total War Three Kingdoms Total War Three Kingdoms poradnik, porady

Dwór to jedna z głównych mechanik rozgrywki w Total War: Three Kingdoms, dająca ogromne możliwości rozwoju frakcji według własnych preferencji, a także w kluczowym stopniu wpływająca na jej funkcjonowanie. W tym rozdziale znajdziesz wszelkie niezbędne informacje, by zrozumieć działanie dworu.

Dwór - podstawowe informacje i stanowiska

Okno Dworu (Court) otworzyć można klikając na stosowną ikonkę w lewym górnym rogu ekranu, bądź wciskając klawisz "2". Po otwarciu wyświetli się nowe okno, podzielone na trzy zakładki:

  1. Dwór (Court) - właściwa zakładka, wewnątrz której dostosować możesz stanowiska na dworze, a także najmować nowe postacie spośród kandydatów (Candidates).
  2. Drzewo rodzinne (Family Tree) - zakładka przedstawiająca całą rodzinę (rodziców i potomków rządzącego), jak i szlachtę na dworze.
  3. Postacie (Characters) - zakładka wewnątrz której znajdziesz wszystkie dostępne we frakcji postacie, wraz z ich statystykami i nastawieniem w stosunku do innych postaci.

W głównej zakładce Dworu znajdziesz dostępne na nim stanowiska. Po najechaniu na dane stanowisko otrzymasz jego krótkie wyjaśnienie, wraz z rangą, którą trzeba osiągnąć, by zostało odblokowane. Gdy stanowisko zostanie odblokowane, będzie można przydzielić je jednej z wolnych osób na dworze - członkowi rodziny bądź generałowi. W zależności od klasy postaci (Czempion, Awangarda, Strateg i tak dalej), przydzielona osoba oferować będzie odmienne bonusy dla całej frakcji, tak długo, jak piastować będzie to stanowisko. Dodatkowo, im wyższa ranga postaci, tym lepsze oferować będzie profity.

Uwaga - niektórzy przywódcy oferują większą ilość konkretnych stanowisk (jak Liu Bei mogący obsadzić więcej stanowisk administratorów), inni mogą mieć dane stanowiska zastąpione innymi (jak Gongsun Zan, u którego nie ma stanowisk administratorów, są z kolei stanowiska militarne).

Dobór postaci na stanowiska

Dobór odpowiedniej postaci na dane stanowisko to kluczowa sprawa. - Dwór w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Dobór odpowiedniej postaci na dane stanowisko to kluczowa sprawa.

Warto pamiętać, iż dobór postaci pod konkretne stanowisko nie powinien być podyktowany wyłącznie jej poziomem doświadczenia. W zależności od klasy postaci, oferowane premie znacząco będą się różniły, dając kopa do gospodarki (w przypadku Strategów) czy możliwości militarnych (w przypadku Czempionów czy bohaterów klasy Awangarda). Niemniej ważne jest dobranie stanowiska do roli postaci - obsadzenie Stratega na miejscu głównego komendanta (Grand Commandant) sprawi, iż nie będzie on oferował pełni benefitów, które dałby Czempion, a w dodatku postać otrzymywać będzie karę do satysfakcji.

Generalnie w przypadku stanowisk "doradczych", takich jak minister (Prime Minister), doradca (Chancellor) czy nauczyciel (Grand Tutor) warto korzystać z usług Strategów, pozostałe stanowiska obsadzać należy z kolei postaciami klas militarnych, jak Awangarda, Czempion czy Strażnik. Wyjątkiem są tutaj stanowiska administratorów - tutaj obsadzić można dowolną postać, nie wpłynie to na jej satysfakcje, jednak zaoferuje bonusy uzależnione od samej klasy.

Utrzymanie satysfakcji na dworze

Ekran przedstawiający satysfakcję postaci na dworze. - Dwór w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Ekran przedstawiający satysfakcję postaci na dworze.

Ostatnią rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jeśli chodzi o dwór, jest utrzymanie satysfakcji postaci, które tam urzędują. Satysfakcja to po prostu poziom zadowolenia postaci - nie wpływa w żadnym stopniu na oferowane przez postać bonusy i kluczowym jest, by trzymać go po prostu na wysokim poziomie, by postać pozostawała lojalna. Jeśli satysfakcja spadnie do odpowiednio niskiego poziomu, postać może zdecydować się odejść do innej frakcji - często zabierając ze sobą wojska, które były do niej przypisane. W ten sposób stracić możesz postać, posiadane przez nie przedmioty, jak i doświadczone wojsko.

Na poziom satysfakcji postaci wpływ mają następujące rzeczy:

  1. Umiejętności postaci - niektóre umiejętności, prócz oferowania premii na polu walki, dają też wzrost satysfakcji.
  2. Stanowisko zgodne z charakterem postaci - jeśli postać utrzymuje stanowisko, które jej odpowiada, otrzymywać będzie z tego tytułu bonus, w przeciwnym wypadku otrzyma karę do satysfakcji.
  3. Odpowiednie stanowisko do poziomu postaci - w zależności od piastowanego stanowiska, postać może otrzymać karę do satysfakcji, jeśli będzie mieć dla niego zbyt wysoki poziom. Tyczy się to szczególnie stanowisk administratorów.
  4. Tytuł na dworze - tytuł podnosić można ręcznie, oferując postaci "awans". Kosztuje to sporo złota, jednak oferuje spore premie do satysfakcji.

Utrzymanie satysfakcji jest procesem kluczowym, a jego poziom pośród wszystkich członków dworu powinno być cały czas monitorowane.