Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Just Cause 4 - poradnik do gry

Just Cause 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Just Cause 4: Porady na start Just Cause 4 poradnik, solucja

Ty też możesz obalić dyktaturę! Gra Just Cause 4 nie odbiega od formy prezentowanej w poprzednich odsłonach serii, więc i tym razem staniesz na czele partyzanckiego ugrupowania toczącego walkę z brutalnym reżimem. Musisz się jednak do tego dobrze przygotować - a w tym pomogą ci poniższe porady na start. Nasze wskazówki mogą okazać się niezwykle przydatne podczas rozgrywki, bowiem poruszyliśmy tu mnóstwo elementów produkcji - korzystanie z linki (zaczepu), walka czy poruszanie się po mapie. Skorzystanie z szeregu porad dla początkujących pomoże ci odnaleźć się w totalnej demolce.

Jak korzystać z linki?

Używanie zaczepu to podstawowy sposób na poruszanie się po mapie. - Just Cause 4: Porady na start - Just Cause 4 - poradnik do gry
Używanie zaczepu to podstawowy sposób na poruszanie się po mapie.

Nie da się ukryć, że linka (czy inaczej zaczep), to najczęściej używany gadżet w Just Cause 4. Możesz ją wykorzystać do poruszania się po mapie, ale też do atakowania przeciwników czy rzucania obiektami. Korzystanie z zaczepu jest bardzo intuicyjne i po kilku próbach z łatwością opanujesz ten gadżet. Zasada jest prosta:

  1. Jeśli chcesz użyć linki do szybkiego poruszania się, wyceluj kursorem w wybrane miejsce i naciśnij przycisk wystrzelenia zaczepu - wtedy postać przyciągnie się do tego miejsca.
  2. Jeżeli chcesz np. wyrzucić beczkę w stronę wrogów, to wyceluj w beczkę, następnie przytrzymaj przycisk wystrzelenia zaczepu, a na koniec wyceluj w ziemię albo ścianę w okolicy wrogów i puść przycisk wystrzelenia zaczepu. Dzięki temu linka pociągnie beczkę w wybrane miejsce. W ten sam sposób możesz wyrzucać wrogów w powietrze czy podpinać ich do jadącego pojazdu.

Warto wiedzieć, że linka może stać się jeszcze lepsza! Zajrzyj na stronę "Jak ulepszyć zaczep?" w naszym poradniku, aby zdobyć więcej informacji na ten temat.

Jak regenerować zdrowie?

Czerwony ekran oznacza, że twoja postać jest bliska śmierci. - Just Cause 4: Porady na start - Just Cause 4 - poradnik do gry
Czerwony ekran oznacza, że twoja postać jest bliska śmierci.

Walka w Just Cause 4 to nieodłączny element rozgrywki. Z tego względu bardzo często będziesz widział czerwony ekran - a to oznacza, że twoja postać ma mało zdrowia i może zaraz zginąć. W grze nie odnajdziesz żadnych apteczek czy innych tego typu obiektów. Sposób na regeneracje zdrowia to wycofanie się z pola walki. Jeśli nie jesteś atakowany, to postać automatycznie zacznie się uzdrawiać.

Wybuchy!

Wybuchające beczki to bardzo częsty widok. - Just Cause 4: Porady na start - Just Cause 4 - poradnik do gry
Wybuchające beczki to bardzo częsty widok.

Skoro już mowa o walce, warto wspomnieć, że obiekty w Just Cause 4 są bardzo często łatwopalne i szybko wybuchające. Jeśli w pobliżu wrogów widzisz czerwone beczki czy pojazdy, to warto takie obiekty ostrzelać (a najlepiej przy użyciu wyrzutni rakiet czy granatnika), by doprowadzić do wybuchu. W taki sposób szybko pozbędziesz się wielu przeciwników. Pamiętaj, że wybuchy ranią też ciebie, więc uważaj czy w trakcie walki nie stoisz przy jakiejś beczce.

Niszczenie budynków i pojazdów wroga przyczynia się do zwiększania punktów Chaosu, a te z kolei uzupełniają rezerwy oddziałów wymagane do przejmowania regionów. Po więcej informacji zajrzyj na strony "Przejmowanie regionów" oraz "Jak zdobywać rezerwy oddziałów?" w naszym poradniku.

Pamiętaj, że z wrogów wypada wyposażenie

Większość wrogów coś po sobie zostawia. - Just Cause 4: Porady na start - Just Cause 4 - poradnik do gry
Większość wrogów coś po sobie zostawia.

Z większości zabitych wrogów wypada wyposażenie w postaci broni oraz amunicji. W trakcie walki wystrzelisz mnóstwo nabojów - musisz więc uzupełniać magazynek poprzez podnoszenie zdobyczy z przeciwników. Wystarczy podejść do ciała, gdzie leży amunicja, a naboje automatycznie trafią do twojej broni. Warto również podnosić karabiny po zabitych przeciwnikach, jeśli okażą się one lepsze lub po prostu będziesz chciał spróbować innej broni.

Linka może służyć jako broń do walki z bliska

Linka świetnie sprawdza się do walki z bliska. - Just Cause 4: Porady na start - Just Cause 4 - poradnik do gry
Linka świetnie sprawdza się do walki z bliska.

Linka (czy też zaczep) służy nie tylko do poruszania się po mapie czy przyciągania obiektów. Świetnie sprawdza się również jako broń do walki z bliska. Wystarczy jedno kliknięcie, aby twoja postać wykonała zamach linką i zadała obrażenia pobliskim wrogom. Dobrym połączeniem jest przyciągnięcie się do przeciwnika, co już to zada mu obrażenia, a następnie dobicie go atakiem linką.

Więcej sposobów na szybkie i efektowne wybijanie przeciwników odnajdziesz na stronie "Walka" w naszym poradniku.

Korzystaj z systemu AR

System AR rozsyła niebieski sygnał zaznaczając cele misji i przydatne obiekty. - Just Cause 4: Porady na start - Just Cause 4 - poradnik do gry
System AR rozsyła niebieski sygnał zaznaczając cele misji i przydatne obiekty.

O systemie AR zostaniesz poinformowany już w pierwszym zadaniu wątku głównego. Jest to niezwykle przydatna funkcja, więc korzystaj z niej od początku rozgrywki. Gdy uruchomisz system AR, to na ekranie zostaną zaznaczone wszystkie cele aktualnej misji, a także przydatne obiekty np. skrzynie z wyposażaniem. System AR pokazuje nie tylko znacznik zadania, ale zaznacza całe budynki, więc dzięki temu bez problemu odnajdziesz swoje cele.

Jak poruszać się po mapie?

W grze istnieje kilka sposobów na poruszanie się po mapie. - Just Cause 4: Porady na start - Just Cause 4 - poradnik do gry
W grze istnieje kilka sposobów na poruszanie się po mapie.

W trakcie gry stale będziesz przemieszczał się po mapie, aby dotrzeć do kolejnych celów zadań czy po prostu odkrywając fragmenty mapy. Warto więc wiedzieć, że możesz to robić na kilka sposobów:

  1. Linka - linka świetnie sprawdza się podczas poruszania po ziemi. Dzięki możesz przyciągać się do podłoża lub obiektów i w ten sposób szybko pokonywać dystans.
  2. Spadochron - główna funkcja spadochronu to ochrona przed upadkiem, ale jeśli będziesz wspomagał się linką i przyciągał do np. drzew, to w ten sposób możesz długo utrzymywać się w powietrzu.
  3. Wingsuit - z winguita również korzystasz w powietrzu, ale lepiej używaj go na większych wysokościach. Wingsuit pozwala bardzo szybko przemieszczać się w powietrzu, jeśli zeskoczysz z dużej wysokości.
  4. Pojazdy - pamiętaj, że możesz korzystać z pojazdów. Do każdego samochodu czy helikoptera możesz wsiąść i w ten sposób przemierzać świat. Pojazdy są rozsiane po całej mapie, ale możesz również samodzielnie je zamawiać, jeśli odblokujesz opcję zrzutu zaopatrzenia.
  5. Szybka podróż - po wykonaniu zadania Projekt Illapa, odblokujesz dostęp do szybkiej podróży. Dzięki temu będziesz mógł natychmiastowy dostać się do niektórych lokacji.

Kwestia podróżowania zostanie obszerniej opisana na stronie "Poruszanie się po świecie" w naszym poradniku. Oprócz tego, warto zajrzeć na stronę "Jak odblokować szybką podróż?", aby dowiedzieć się więcej na temat natychmiastowego przenoszenia się do lokacji.

Jak najszybciej wykonaj zadanie Projekt Illapa

Ukończenie zadania Projekt Illapa zapewnia dodatkowe możliwości. - Just Cause 4: Porady na start - Just Cause 4 - poradnik do gry
Ukończenie zadania Projekt Illapa zapewnia dodatkowe możliwości.

Zadanie Projekt Illapa to drugie zadanie wątku głównego. Jest to bardzo prosta misja, ale jej wykonanie zapewnia dwie dodatkowe funkcje - szybką podróż oraz zrzut zaopatrzenia. Szybka podróż pozwala natychmiastowo dostać się do niektórych lokacji, a zrzut zaopatrzenia pozwala przyzwać w wybrane miejsce pojazdy albo uzbrojenie.

Chcesz zdobyć więcej informacji o zrzucie zaopatrzenia? Zajrzyj na stronę "Jak odblokować zrzut zaopatrzenia?" w naszym poradniku. Warto również odwiedzić stronę "Jak odblokować dodatkowych pilotów?", bo piloci są wymagani do dostarczenia zrzutów zaopatrzenia.