Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Just Cause 4 - poradnik do gry

Just Cause 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Just Cause 4: Walka Just Cause 4 poradnik, solucja

Walka w Just Cause 4 to główny element rozgrywki. W praktycznie każdym zadaniu będziesz musiał rozprawić się ze sporą ilością przeciwników. Podróżowanie bez określonego celu również często kończy się walką, bo cały świat jest pokryty wrogimi posterunkami. Warto więc odpowiedzieć na pytanie - jak walczyć w Just Cause 4? Na niniejszej stronie poznasz sposoby eliminacji przeciwników, a także uzyskasz kilka cennych porad na temat walki.

Korzystaj z linki

Linka to najlepszy gadżet w grze, który sprawdza się we wszystkich sytuacjach. - Just Cause 4: Walka - Just Cause 4 - poradnik do gry
Linka to najlepszy gadżet w grze, który sprawdza się we wszystkich sytuacjach.

Nie da się ukryć, że linka (zaczep) to najlepszy gadżet w Just Cause 4. Za pomocą linki możesz przyciągać się do wrogów, a to szczególnie sprawdza się w przypadku snajperów, którzy często chowają się w wieżach. Warto również pamiętać, że linka świetnie sprawdza się jako broń biała i pozwala wybijać przeciwników w najbliższej okolicy. Co więcej, jeśli dodasz do swojej linki modyfikacje, to będziesz mógł doczepiać do wrogów balony z gazem, aby unieść ich w powietrze i wyłączyć z walki czy przyczepiać do nich silniki, które wyrzucą ich prosto w pobliską przepaść.

Jak pozyskać wspomniane modyfikacje linki? Zajrzyj na stronę "Jak ulepszyć zaczep?" w naszym poradniku.

Jak regenerować zdrowie?

Wycofaj się z pola walki, aby zregenerować zdrowie. - Just Cause 4: Walka - Just Cause 4 - poradnik do gry
Wycofaj się z pola walki, aby zregenerować zdrowie.

W trakcie walki nie unikniesz obrażeń. Oczywiście warto stale się poruszać, aby zmniejszyć szansę na dostanie kulki od przeciwnika, ale nie ma szans, abyś całkowicie uniknął obrażeń. Jeśli ekran zmienia kolor na czerwony, to zacznij wycofywać się z pola walki - wtedy zaczniesz regenerować zdrowie. Jeżeli ekran zmieni kolor na czerwonoszary, jak najszybciej udaj się w bezpieczne miejsce, bo twoja postać jest bliska śmierci.

Pamiętaj o różnorodności uzbrojenia

Zawsze warto mieć przy sobie wyrzutnie rakiet czy inne tego typu uzbrojenie. - Just Cause 4: Walka - Just Cause 4 - poradnik do gry
Zawsze warto mieć przy sobie wyrzutnie rakiet czy inne tego typu uzbrojenie.

Jednocześnie możesz posiadać tylko dwie bronie, więc warto postarać się, aby były one różne od siebie i przydawały się w innych sytuacjach. Klasycznym połączeniem jest automatyczny karabin i wyrzutnia rakiet - karabin przyda się na piechotę, a wyrzutnia zniszczy pojazdy wroga. Oczywiście możesz spróbować również innych połączeń i np. najpierw wybijać przeciwników ze snajperki, a potem przechodzić do bliższego starcia. Pamiętaj, że możesz podnosić broń po zabitych wrogach - jest to świetny sposób na szybką zmianę wyposażenia w trakcie walki.

Korzystaj z uzbrojenia w posterunkach

Z broni ciężkiej rozsianej we wrogich posterunkach możesz swobodnie korzystać. - Just Cause 4: Walka - Just Cause 4 - poradnik do gry
Z broni ciężkiej rozsianej we wrogich posterunkach możesz swobodnie korzystać.

Kolejnym sposobem na zabijanie wrogów jest wykorzystanie ich własnej broni. Bardzo często w posterunkach przeciwników odnajdziesz stacjonarne karabiny maszynowe czy działa - wystarczy, że zabijesz obsługę takiego uzbrojenia i samemu z niego skorzystasz. Pamiętaj jednak, że jesteś wtedy odsłoniony i podatny na wszystkie ataki. Wrogowie na pewno podrzucą ci kilka granatów, więc nie przesiaduj za długo przy karabinie czy działku.

Korzystaj z pojazdów

Wojskowe pojazdy również świetnie sprawdzają się w eliminacji wrogów. - Just Cause 4: Walka - Just Cause 4 - poradnik do gry
Wojskowe pojazdy również świetnie sprawdzają się w eliminacji wrogów.

Skoro już mowa o uzbrojeniu znajdującym się w posterunkach, to nie wolno zapominać o pojazdach. Wrogowie bardzo często korzystają z czołgów czy ciężarówek bojowych - wystarczy, że nie będziesz niszczył takiego pojazdu, tylko przyciągniesz się do niego i wejdziesz do środka. Wtedy możesz skorzystać z siły czołgu i zniszczyć pobliskich wrogów.

Możesz również skorzystać ze swoich pojazdów i przywołać je we wskazane miejsce. Zajrzyj na stronę "Jak odblokować zrzut zaopatrzenia?", aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak zdobywać amunicję?

Amunicje możesz podnosić po pokonanych wrogach. - Just Cause 4: Walka - Just Cause 4 - poradnik do gry
Amunicje możesz podnosić po pokonanych wrogach.

Wybijanie kolejnych fal przeciwników szybko doprowadzi do opróżnienia magazynku. Nie jest to jednak duży problem, bo zabici wrogowie pozostawiają po sobie uzbrojenie oraz amunicje. Wystarczy podbiegnąć do ikony naboi, aby zebrać amunicje. Jeśli dana amunicja nie pasuje do twojej broni, to zamień swój karabin na ten leżący na ziemi.