Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Just Cause 4 - poradnik do gry

Just Cause 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista Just Cause 4 poradnik, solucja

Na tej stronie znajduje się poradnik trofeowy do gry Just Cause 4. Z naszego opisu dowiesz się jak odblokować wszystkie trofea podstawowej zawartości włącznie z platynowym trofeum, a także czy w grze znajdują się osiągnięcia zawartości multiplayer i i ile czasu orientacyjnie zajmuje zdobycie platyny.

Ważne informacje o trofeach Just Cause 4

 1. Podstawowa wersja gry Just Cause 4 zawiera 34 trofea - 1 platynowe trofeum (dostępne tylko dla osób grających na PS4 i PS5), 5 złotych trofeów, 8 srebrnych i 20 brązowych.
 2. Wszystkie trofea zdobywa się w kampanii dla pojedynczego gracza i część z nich powiązanych jest z postępami w głównym wątku fabularnym, przez co nie można ich przegapić.
 3. Dwa trofea - Niech się poznają i Wąchaj moje spaliny - wymagają bycia online i połączonym z serwerami gry. Dotyczą one rozgrywania wyczynów (Feats), czyli po prostu wyzwań. Do odblokowania tych trofeów nie jest wymagane posiadanie aktywnego abonamentu PS+. Trzeba natomiast mieć co najmniej 1 osobą na liście znajomych, która zagrała w Just Cause 4.
 4. W grze jest wiele czasochłonnych osiągnięć, dotyczących np. zaliczania opcjonalnych aktywności w 100% czy zwiększania poziomu Armii Chaosu. Musisz liczyć się z tym, że zdobycie platynowego trofeum może zająć co najmniej 35-40 godzin.
 5. Do zdobycia jest kilka trofeów powiązanych ze znajdźkami. Sekretami w Just Cause 4 są między innymi posągi oraz schematy. Wymagane jest też odkrycie 100% mapy.
 6. Kilka osiągnięć powiązanych jest z popisami kaskaderskimi. Próby te są krótkie i w większości przypadków łatwe, ale w każdej z kategorii jest ich ponad sto do zaliczenia.
 7. Nie ma ryzyka utraty szansy zdobycia któregoś z trofeów. Oznacza to po prostu, że możesz zdobyć wszystkie trofea podstawowej zawartości i odblokować platynowe trofeum w ramach pojedynczego przejścia gry. Nie trzeba przechodzić kampanii kilka razy. W grze nie ma ważnych wyborów ani trofeów, które zalicza się tylko w określonych momentach gry.
 8. Gra Just Cause 4 z oferty PlayStation Plus (grudzień 2020) jest kompatybilna z konsolą PlayStation 5. Trofea możesz zdobywać grając na PS4 lub na PS5, aczkolwiek do odblokowania jest tylko jedno platynowe trofeum (nie oddzielne platyny dla PlayStation 4 i PlayStation 5).

Rico tu był - Rico Was Here

Rodzaj trofeum: platynowe

Opis osiągnięcia: Zdobądź wszystkie trofea w Just Cause 4.

Komentarz: Musisz zdobyć wszystkie 34 trofea podstawowej zawartości. Do wymagań platyny nie są zaliczane trofea DLC. Platynowe trofeum możesz odblokować tylko na PS4 i PS5. Nie jest ono dostępne w wersjach na PC i Xbox One / Xbox Series X.

Historia Skorpiona - A Scorpion's Tale

Rodzaj trofeum: złote

Opis osiągnięcia: Zajmij Illapę.

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z postępami w głównej fabule. Musisz po prostu ukończyć finałową misję fabularną zatytułowaną Operacja Illapa (Operation: Illapa). Osiągnięcie odblokuje się podczas wyświetlania końcowych cut-scenek.

Obieżyświat - Been Around the World

Rodzaj trofeum: złote - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Opis osiągnięcia: Odkryj wszystkie lokacje w grze.

Komentarz: Najlepsze techniki przemieszczania się po mapie świata opisaliśmy na stronie Poruszanie się po świecie. Na potrzeby szybszej eksploracji mapy polecamy używać wingsuita, śmigłowców oraz samolotów. Możesz też polegać w razie potrzeby na szybkiej podróży.

Pewnym utrudnieniem jest to, że nowe lokacje pojawiają się na mapie świata dopiero gdy się do nich zbliżysz. Gra wcześniej nie sygnalizuje w żaden sposób, że w danym miejscu może znajdować się lokacja nadająca się do odkrycia. Najlepiej jest dokładnie przelecieć się nad każdym nowo odwiedzonym regionem. Ułatwieniem jest z kolei to, że trofeum bierze pod uwagę jedynie fakt odkrycia każdej z lokacji. Nie musisz ich "zaliczać".

Zaopatrzony - Fully Stocked

Rodzaj trofeum: złote - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Opis osiągnięcia: Zdobądź wszystkie plany zrzutów zaopatrzenia.

Komentarz: Powiązaną z tym osiągnięciem mechanikę gry szczegółowo opisaliśmy na stronie Jak odblokować zrzut zaopatrzenia?.

To niestety czasochłonne trofeum, gdyż musisz docelowo doprowadzić do odblokowania 123 planów sprzętu pozyskiwanego dzięki zamawianiu zrzutów zaopatrzenia. W menu zrzutów zaopatrzenia możesz przeglądać listę planów oraz wymagania do odblokowania poszczególnych z nich. Pozwoli ci to ustalić jakie czynności należy wykonać. Główne rodzaje wymagań do odblokowania nowych planów to:

 1. Zaliczanie głównych oraz pobocznych misji.
 2. Podbijanie kolejnych regionów mapy.
 3. Odnajdywanie sekretów.
 4. Wykonywanie popisów kaskaderskich.
 5. Niszczenie sterowców.

Zamontowaliśmy ogromne działo - We Put a Giant Gun on It

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Ukończ operację Wydmołamacz (Operation Sandstinger).

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z postępami w głównej fabule. Musisz po prostu ukończyć serię czterech misji wchodzących w skład tytułowej Operacji Wydmołamacz.

A gdybym... wleciał w góry? - What If I... Dive Down?

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Ukończ operację Wiatrołaz (Operation Windwalker).

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z postępami w głównej fabule. Musisz po prostu ukończyć serię pięciu misji wchodzących w skład tytułowej Operacji Wiatrołaz.

Piorunem! - Bring it Down!

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Ukończ operację Łódź Gromu (Operation Thunderbarge).

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z postępami w głównej fabule. Musisz po prostu ukończyć serię pięciu misji wchodzących w skład tytułowej Operacji Łódź Gromu.

Cała Armia Chaosu - A Whole Army of Chaos

Rodzaj trofeum: srebrne - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Osiągnij 14. poziom Armii Chaosu.

Komentarz: To trofeum o prostych założeniach, które po prostu będzie czasochłonne. Pasek poziomu Chaosu pojawia się w prawym górnym rogu ekranu. Możesz go zapełniać po prostu dzięki niszczeniu obiektów z otoczenia, np. różnorakich wieżyczek, generatorów, pojazdów czy zbiorników z paliwem.

W momencie ukończenia głównej fabuły będziesz zapewne na znacznie niższym poziomie od wymaganego, ale możesz kontynuować eksplorację mapy i zajmowanie się dodatkowymi aktywnościami. Punkty Chaosu będziesz otrzymywał "przy okazji" zajmowania się innymi rzeczami.

Tu zostanę - Here to Stay

Rodzaj trofeum: złote - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Opis osiągnięcia: Zajmij wszystkie regiony.

Komentarz: Temat ten kompleksowo został przez nas opisany na stronie Przejmowanie regionów. Trofeum jest niestety bardzo czasochłonne, gdyż wymusza ono zajęcie wszystkich 31 regionów na mapie świata. Niektóre regiony stają się dostępne do przejęcia dopiero po skończeniu jakiejś operacji, tak więc zaczekaj z powalczeniem o osiągnięcie aż skończysz główną kampanię.

Oto skrócone wyjaśnienie jak w grze rozwiązano mechanikę zajmowania regionów:

 1. Najedź kursorem na dany region - poznasz informacje na temat wymagań do przejęcia go.
 2. Możesz zostać zmuszony do zaliczenia Natarcia regionalnego (specjalnej misji) lub do przejęcia pobliskiego regionu.
 3. Po spełnieniu wymagań wyślij do regionu podległe ci rezerwy oddziałów żeby sfinalizować przejęcie.

Niech cię poznają - Know My Name

Uwaga - Trofeum wymaga bycia połączonym z serwerami gry Just Cause 4. Nie możesz go zdobyć grając w trybie offline. Do powalczenia o to trofeum nie jest wymagany abonament PS+ / Xbox Live Gold.

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Zdobądź miejsce w rankingach dla każdego z wyczynów (Feats).

Komentarz: Wyczyny to inaczej drobne wyzwania online, które dotyczą wykonywania różnorakich czynności, np. prowadzenia walk bez odnoszenia obrażeń, latania wingsuitem bez dotykania ziemi czy niszczenia wrogich pojazdów. Są one na bieżąco śledzone w tle przez grę i umieszczane w zestawieniach najlepszych graczy (leaderboards), w których można porównywać swoje wyniki ze znajomymi oraz graczami z całego świata.

W grze jest 51 unikalnych wyczynów i możesz je przeglądac z poziomu oddzielnej zakładki menu pauzy. Na potrzeby zdobycia osiągnięcia musisz w każdym z tych wyzwań uzyskać dowolny wynik kwalifikujący się do umieszczenia go na liście najlepszych graczy. Osiągnięciem polecamy zainteresować się dopiero pod koniec gry, gdyż większość wyczynów powinno zapisać się automatycznie w trakcie przechodzenia kampanii i zajmowania dodatkową zawartością.

Lubię mieć różne możliwości - I Like to Keep My Options Open

Rodzaj trofeum: złote

Opis osiągnięcia: Odblokuj wszystkie modyfikacje zaczepu (Grappling Hook Mods).

Komentarz: Temat odblokowywania modyfikacji zaczepu opisaliśmy kompleksowo na osobnej stronie Jak ulepszyć zaczep?. Dla przypomnienia musisz zajmować się pobocznymi misjami i opcjonalnymi aktywnościami powiązanymi z Garland, Javim oraz Sargento. Zadania i aktywności możesz odnajdywać bezpośrednio na mapie świata.

Ostatni bohater kina akcji - Last Action Hero

Rodzaj trofeum: srebrne - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pomóż Garland King ukończyć film.

Komentarz: Garland King to pani reżyser i możesz wykonywać dla niej poboczne misje związane z popisami kaskaderskimi i pościgami na potrzeby kręconego przez nią filmu. Do ukończenia jest w sumie 6 pobocznych misji Garland.

Wiedza to potęga - Knowledge is Power

Rodzaj trofeum: srebrne - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Odkryj tajemnice zaginionego grobowca Otorongi (Lost Tomb of Otorongo).

Komentarz: Trofeum to dotyczy zajmowania się opcjonalnymi aktywnościami / pobocznymi questami zlecanymi przez Javiego. Możesz mianowicie eksplorować zaginione grobowce. Musisz rozpocząć od zbadania w sumie 6 grobowców. Dopiero wtedy otrzymasz nową dodatkową misję powiązaną z grobowcem Otorongi.

Na imię ma Luis - His Name is Luis

Rodzaj trofeum: srebrne - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Opis osiągnięcia: Pomóż Sargento powstrzymać inwazję Czarnej Ręki.

Komentarz: Sargento to jeden ze zleceniodawców opcjonalnych zadań. Możesz wykonywać zlecane przez niego misje dotyczące zwalczania Czarnej Ręki (Black Hand). Do ukończenia jest w sumie 17 pobocznych misji Sargento.

Wskażcie mi drogę - Show Me the Way

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Odkryj wszystkie starożytne posągi (Ancient Statues).

Komentarz: Starożytne posągi to odmiana sekretów - na całej mapie świata gry ukryto 12 różnych posągów. Po odnalezieniu lokacji ze starożytnym posągiem musisz użyć wciągarki na interaktywnej konstrukcji żeby doprowadzić do wysunięcia posągu. Dopiero wtedy zostanie on zaliczony jako odkryty.

Obsesja prędkości - I Feel the Need...

Rodzaj trofeum: brązowe - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Nakręć wszystkie numery kaskaderskie związane z prędkością (Speed Stunts).

Komentarz: To niezbyt trudne osiągnięcie, choć jest ono czasochłonne - musisz zaliczyć aż 185 prób prędkości. Są to po prostu swego rodzaju fotoradary - twoim zadaniem jest przejechanie lub przelecenie przez bramkę z wymaganą prędkością lub wyższą. Ikony prób kaskaderskich są widoczne na mapie świata.

Możesz ułatwić sobie zaliczanie kolejnych numerów kaskaderskich kradnąc lub zamawiając dzięki zrzutom zaopatrzenia szybsze pojazdy i samoloty. Masz zawsze pełną dowolność wyboru pojazdu do ukończenia próby prędkosci.

Bolesny upadek - ...The Harder They Fall

Rodzaj trofeum: brązowe - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Zniszcz wszystkie sterowce obserwacyjne (Surveillance Airships).

Komentarz: Temat pozbywania się sterowców latających nad wyspą opisaliśmy na stronie Jak zniszczyć sterowiec?. Do zniszczenia sterowca możesz doprowadzić na różne sposoby, np. ostrzeliwując go albo przejmując nad nim kontrolę i celowo doprowadzając do zderzenia z ziemią. Na mapie znajdują się 24 sterowce. Kolejne ikony sterowców będą pojawiały się w miarę odkrywania nowych regionów wyspy.

Kaskader - Stunt Driver

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Nakręć wszystkie numery kaskaderskie z użyciem pojazdów (Vehicle Stunts).

Komentarz: To niezbyt trudne trofeum, choć jest ono czasochłonne - musisz zaliczyć aż 127 prób z użyciem pojazdów. Każda próba wymusza przejechanie lub przelecenie przez bramkę kontrolną ściśle określonym typem pojazdu.

Za pojazdami niezbędnymi do zaliczenia próby możesz rozglądać się w ich najbliższym otoczeniu, wspomóc się zrzutem z zaopatrzeniem lub zaczekać aż odblokujesz dany pojazd dzięki postępom w grze.

Bez błędów - All the Right Moves

Rodzaj trofeum: brązowe - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Nakręć wszystkie numery kaskaderskie z użyciem wingsuitu.

Komentarz: To niezbyt trudne trofeum, choć jest ono czasochłonne - musisz zaliczyć aż 124 próby z użyciem wingsuita, czyli specjalnego kombinezonu do latania.

Każda z prób wymaga przelecenia wingsuitem przez trzy znajdujące się blisko siebie punkty kontrolne i dodatkowo mieszcząc się w limicie czasu. Na szczęście w przypadku zawalenia próby możesz ją od razu bezproblemowo powtórzyć.

Pełny monopol - We're in Business

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Zajmij wszystkie fabryki.

Komentarz: Fabryki to duże unikalne wrogie lokacje na mapie świata. W każdej z fabryk oprócz niszczenia czerwonych celów otrzymasz jakieś unikalne wytyczne, np. konieczność włamania się do systemów bezpieczeństwa. Na potrzeby zdobycia trofeum musisz przejąć wszystkich 7 fabryk znajdujących się w różnych częściach mapy świata:

 1. Abundancia
 2. Cerros Empolvados
 3. Delta Rio Wanay
 4. Hamparas
 5. Maravillas
 6. Tierras Bajas
 7. Umina

Włóczykij - Wanderlust

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Odkryj połowę lokacji dostępnych w grze.

Komentarz: To prostsza wersja opisanego wcześniej złotego trofeum Obieżyświat.

Na swoim miejscu - Where I Belong

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Zdobądź najwyższy punkt w Solis.

Komentarz: Trofeum to dotyczy dotarcia na najwyższy szczyt górski na wyspie. Poszukiwany szczyt znajduje się w regionie Qachas. Możesz tam dotrzeć polegając na wingsuicie lub, lepszy pomysł, wyskakując z samolotu/śmigłowca i używając spadochronu po to żeby precyzyjnie wylądować na szczycie najwyższej góry.

Flipper jak marzenie - Pinball Dreams

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Zniszcz pojazd przy pomocy alternatywnego trybu ognia "Rykoszet" PBX Autostrzelby 4 (PBX Auto-Slug 4 Ricochet).

Komentarz: Autostrzelbę 4 możesz odnajdywać w napadanych wrogich lokacjach, bądź też zagwarantować sobie w dalszej części gry opcję zamówienia jej w zrzucie z zaopatrzeniem.

Alternatywny tryb ognia aktywuje się wciskając R1 (na PS4 / PS5) lub RB (na Xbox One / Series S / Series X). Zadbaj oczywiście o to żeby wystrzelone w ten sposób pociski trafiły w jakiś pojazd i go zniszczyły.

Kro-muuu-flaż - Cow-Moo-Flage

Rodzaj trofeum: brązowe - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Przy pomocy działa krowiego (Cow Gun) podczas jednej sesji zamień 10 żołnierzy Czarnej Ręki w krowy.

Komentarz: Sposób pozyskania tej unikalnej broni opisalśmy na osobnej stronie Jak zdobyć Krowie działo?. Znajduje się ona konkretnie na farmie w regionie Vaivenes.

Pojedyncza sesja z opisu tego osiągnięcia liczy się od momentu uruchomienia gry do jej wyłączenia. Nie musisz trafić 10 żołnierzy Czarnej Ręki pod rząd. Po prostu od momentu pomyślnego zaatakowania pierwszego żołnierza i zamienienia go w krowę staraj się nie wyłączać gry, tylko docierać do lokacji, w których jest szansa, że pojawią się kolejni najemnicy Czarnej Ręki. Do osiągnięcia możesz w dowolnym momencie powrócić, ale jeśli w międzyczasie wyłączyłeś i ponownie uruchomiłeś grę to licznik trafionych żołnierzy zostanie wyzerowany i na nowo trzeba będzie upolować 10 osób.

Bez lęku - A Game of Chicken

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Uderz swoim samolotem w inny lecący samolot.

Komentarz: To bardzo łatwe trofeum, gdyż daje bardzo dużą swobodę działania. Możesz użyć dowolnego samolotu odnalezionego w świecie gry (np. na lotnisku) lub zamówionego w zrzucie z zaopatrzeniem. Gra nie wymusza żeby doprowadzić do zniszczenia innego samolotu po zderzeniu się z nim w powietrzu. Wystarczy w niego uderzyć i będzie to wystarczające do zdobycia osiągnięcia.

Ekipa w komplecie - Rico's Roughnecks

Rodzaj trofeum: brązowe - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Zwerbuj wszystkich pilotów.

Komentarz: Temat werbowania pilotów dokładniej opisaliśmy w osobnym rozdziale Jak odblokować dodatkowych pilotów?.

Nowych pilotów możesz odblokowywać dzięki awansowaniu na wyższe poziomy Chaosu. To trofeum oraz opisane wcześniej osiągnięcie Cała Armia Chaosu mają wspólny cel - awans na 14 poziom Chaous. To właśnie wtedy uzyskasz dostęp do finałowego pilota i odblokujesz trofeum.

Na wysokości - A Higher Love

Rodzaj trofeum: brązowe - Just Cause 4: Trofea/Osiągnięcia - lista - Just Cause 4 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: W sumie przez 15 minut używaj tylko wyciągarki (Air Lifter) - dopalacze i wciągarka nie mogą być aktywne!

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z jedną z wersji linki - zaczepu dostępnego w grze. Wyciągarka pozwala na przyczepianie balonów do obiektów ze świata gry, dzięki czemu zaczynają się unosić. Zastosowanie wszystkich odmian linki opisaliśmy na stronie Jak ulepszyć zaczep?.

W celu zdobycia tego osiągnięcia musisz przejść do zakładki zaczepu w menu pauzy i ustawić wyłącznie wyciągarkę jako aktywny gadżet. Dopalacz i wciągarka muszą być nieaktywne. Prowadź grę mając do dyspozycji wyłącznie wyciągarkę do momentu odblokowania osiągnięcia.

Klasyka - Classic Hits

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: W sumie przez 15 minut używaj tylko wciągarki (Retract) - dopalacze i wyciągarka nie mogą być wówczas aktywne!

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z jedną z wersji linki - zaczepu dostępnego w grze. Wciągarka pozwala przyciągać do siebie różne obiekty. Zastosowanie wszystkich odmian linki opisaliśmy na stronie Jak ulepszyć zaczep?.

W celu zdobycia tego osiągnięcia musisz przejść do zakładki zaczepu w menu pauzy i ustawić wyłącznie wciągarkę jako aktywny gadżet. Dopalacz i wyciągarka muszą być nieaktywne. Prowadź grę mając do dyspozycji wyłącznie wciągarkę do momentu odblokowania osiągnięcia.

Odlot - Lift Off

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: W sumie przez 15 minut używaj tylko dopalacza (Booster) - wyciągarka i wciągarka nie mogą być wówczas aktywne!

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z jedną z wersji linki - zaczepu dostępnego w grze. Dopalacz pozwala na podpięcie silnika do postaci lub obiektu i uruchomienie go. Zastosowanie wszystkich odmian linki opisaliśmy na stronie Jak ulepszyć zaczep?.

W celu zdobycia tego osiągnięcia musisz przejść do zakładki zaczepu w menu pauzy i ustawić wyłącznie dopalacz jako aktywny gadżet. Wciągarka i wyciągarka muszą być nieaktywne. Prowadź grę mając do dyspozycji wyłącznie dopalacz do momentu odblokowania osiągnięcia.

Wąchaj moje spaliny - Don't Choke On My Smoke

Uwaga - Trofeum wymaga bycia połączonym z serwerami gry Just Cause 4. Nie możesz go zdobyć grając w trybie offline. Do powalczenia o to trofeum nie jest wymagany abonament PS+ / Xbox Live Gold.

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pobij czyjś wynik, używając ręcznego śledzenia wyczynu (Feat Tracking).

Komentarz: Wyczyny to inaczej drobne wyzwania online, które dotyczą wykonywania różnorakich czynności, np. prowadzenia walk bez odnoszenia obrażeń, latania wingsuitem bez dotykania ziemi czy niszczenia wrogich pojazdów. W grze jest 51 różnych wyzwań i można je przeglądać z menu pauzy.

Trofeum to wymaga mieć co najmniej 1 osobę na liście znajomych, która zagrała w Just Cause 4 i ukończyła dowolny wyczyn / wyzwanie. Podczas przeglądania wyczynów możesz też podglądać tabele najlepszych graczy (Leaderboards) i mogą być na nich prezentowane wyniki znajomych. Wybierz jakiś łatwy do pobicia wynik znajomego i zalicz to wyzwanie z lepszym rezultatem.

Pozwól, że się przedstawię - Allow Me to Introduce Myself

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pomóż Sargento z zasadzką, spotkaj się z tajemniczym Javim Huertą i odwiedź Garland King na planie.

Komentarz: To bardzo proste trofeum. Musisz zaliczyć po 1 misji dla każdego z wymienionych w opisie osiągnięcia ważnych NPC-ów. Miejsca spotkania się z Sargento, Javim i Garland oznaczane są dużymi ikonami na mapie świata.

Pełny arsenał - Weapon Stash

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Zdobądź wszystkie plany broni małokalibrowej i ciężkiej.

Komentarz: W grze do odblokowania jest w sumie 16 planów broni. Oto ich lista:

 1. 21-J Smart Rifle
 2. AT3-X RPG
 3. AT7 RPG
 4. CC10 Shotgun
 5. DA 9.3 Lightning Gun
 6. Defender Machine Gun
 7. LRD-3 Sniper
 8. PBX Auto Slug 4
 9. PBX Mine Launcher 2A7
 10. PBX Super Sniper 4
 11. PGL-6 Grenade Launcher
 12. PWC V4.2 Wind Gun
 13. RG-PBA 9 Railgun
 14. SMG-2
 15. SW7-PBA Assault Rifle
 16. SW9 Assault Rifle

Nowe plany możesz pozyskiwać przede wszystkim dzięki zaliczaniu głównych i pobocznych misji. Mogą one też być nagrodami za przejmowanie regionów.

Saper - Bomb Disposal

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Pozbądź się wszystkich pojazdów z ładunkami z portów Solís.

Komentarz: W grze są 3 porty, w których znajdują się pojazdy z ładunkami, tzn. bombami. Znajdują się one w regionach Acantilados, Distrito Capital oraz Islas Kaupyes.

W każdym z portów najpierw trzeba skorzystać z terminalu, a następnie przystąpić do pozbywania się pojazdów z zamontowanymi bombami poprzez wjeżdżanie nimi do wody. Utrudnieniem jest to, że musisz zawsze pozbyć się 10 maszyn przed upływem 5-minutowego limitu czasu.

Próg chaosu - Chaos Milestone

Rodzaj trofeum: brązowe

Opis osiągnięcia: Zwiększ poziom Armii Chaosu wypełniając pasek chaosu

Komentarz: To znacznie prostsza wersja trofeum Cała Armia Chaosu. W tym przypadku wystarczy awansować poziom Armii Chaosu tylko raz (niszcz czerwone obiekty - generatory, zbiorniki z paliwem itp.). To powinno być jedno z pierwszych osiągnięć jakie zdołasz odblokować.