Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Until Dawn - poradnik do gry

Until Dawn - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Oni wszyscy żyją (They All Live) | Zakończenia Until Dawn poradnik Until Dawn

Oni wszyscy żyją (They All Live)

(Złoto) Przeżywa cała ósemka przyjaciół.

Poniżej znajduje się krótkie streszczenie uwzględniające najważniejsze wydarzenia i decyzje, jakie należy wykonać, aby zagwarantować przeżycie całej ósemki przyjaciół.

Rozdział 4

W czwartym epizodzie zginąć może Jessica. Niezależnie od wcześniejszych wyborów, nim dotrzecie do chatki i Jess zostanie porwana, gdy Mike rozpocznie pogoń za dziewczyną nie wolno ci pominąć czynności zręcznościowych, a także wybrać dłuższej drogi (wybieraj skróty) więcej niż raz. Gdy odnajdziesz Jess w kopalni na windzie, podczas cutsceny przyjrzyj się ciału - jeśli ma jedynie rozcięcie na klatce piersiowej, przeżyje. Jeśli jej szczęka jest wyrwana - już nie spotkasz jej w późniejszej fabule.

Rozdział 5

Gdy jako Matt wraz z Emily dotrzecie do stacji, nie zgadzaj się z pomysłem, aby pójść do wieży. Nie jest to opcja obowiązkowa, jednak znacznie ułatwi późniejsze podejmowanie decyzji i pozwoli na uzyskanie najlepszego rozwiązania sytuacji.

Rozdział 6

W szóstym rozdziale musisz ocalić więcej osób. Zaczynając od Matta: w początkowej scenie nie atakuj jeleni, a jeśli to zrobisz, możesz przeżyć tylko pod warunkiem, że wykonasz czynności zręcznościowe. W późniejszym etapie odnajdziesz na wieży pistolet sygnałowy. Zależnie od decyzji podjętej w piątym rozdziale występują dwie opcje:

  • Jeśli w rozdziale 5 jako Matt odmówiłeś pójścia do wieży, przekaż Mattowi pistolet. Nie wystrzeli go w powietrze i będzie mógł później obronić się przed wendigo (przy upadku wieży w przepaść próbuj dwukrotnie ocalić Emily).
  • Jeśli Matt chciał pójść do wieży, zużyje pistolet sygnałowy natychmiast po uzyskaniu go od Emily. Jedyna droga, by go ocalić, to nie ratowanie Emily podczas zawalenia się wieży, a przeskoczenie na półkę skalną ratując siebie.

W końcowej scenie tego rozdziału Chris musi zadecydować, czy chce ocalić Ashley, czy siebie. Koniecznie naciśnij spust przy swojej głowie - pozwoli to ocalić Chrisa w ósmym rozdziale.

Rozdział 8

W tym rozdziale następują dwa kluczowe elementy. Najpierw jako Emily musisz uciec przed wendigo w kopalni. Jedyna droga, by tego dokonać, to po prostu wykonywać wszystkie czynności zręcznościowe. Opcjonalnie jeśli Emily posiada pistolet sygnałowy (nie przekazała go Mattowi w szóstym rozdziale) musi trafić wendigo za ostatnimi drzwiami, w przeciwnym razie zginie. Jeśli nie posiada pistoletu, nie zginie, lecz zostanie niegroźnie ranna.

W kolejnej scenie, jeśli udało ci się doprowadzić Emily do schronienia i została ranna (nie posiadała pistoletu), musisz zadecydować czy ma przeżyć, czy zginąć strzelając do niej lub odczekując aż minie czas na wykonanie akcji. Czynność tą wykonuje Mike. Obie decyzje, choć jedna z nich powoduje śmierć bohaterki, nagradzane są pomniejszymi trofeami.

Ostatnia scena to ucieczka Chrisa przed wendigo. Po tym jak Nieznajomy zginie, rozpocznie się szaleńczy bieg do schroniska. Po drodze musisz wykonać dwie czynności zręcznościowe, oraz trzykrotnie trafić wendigo. Jeśli chociaż raz spudłujesz - Chris zginie. Jeśli w rozdziale 6 nie wycelowałeś w siebie, tylko w Ashley - Chris zginie (nie zostanie wpuszczony do budynku).

Rozdział 9

W rozdziale 9 zginać może Ashley, ale łatwo tego uniknąć. Gdy grupa wejdzie do kopalni, a Ash zostanie nieco z tyłu, możesz zbadać dziwne dźwięki oddzielając się jeszcze bardziej od grupy (znajdziesz tam jeden z totemów), lecz pod żadnym pozorem nie możesz otwierać klapy w podłodze. Jeśli nie otworzysz klapy, po chwili powrócisz do grupy.

Rozdział 10

W rozdziale 10 mogę zginąć niemal wszyscy bohaterowie. Najpierw grając jako Sam wraz z Mikiem, gdy wejdziecie do zbiornika wodnego zbadaj wyjście na lewo od młyna, gdzie znajdziesz dziennik Hannah gwarantujący przeżycie Josha.

Kolejna scena nastąpi, jeśli Jessica (i opcjonalnie Matt) przeżyją i znajdują się w kopalni. Jako, że Jess jest ranna, za każdym razem (2x), gdy nastąpi zapytanie o podjęcie decyzji, musisz się chować i unikać poruszania.

Ostatnia scena to bohaterowie znajdujący się w schronisku. Grasz jako Sam i do wykonania masz dwie czynności: najpierw uratuj Mike'a, a później chowaj się i unikaj ruchu tak długo, aż wszyscy przyjaciele wydostaną się z domku. Pod żadnym pozorem nie biegnij wcześniej do włącznika światła, gdyż spowoduje to śmierć Mike'a.