Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Until Dawn - poradnik do gry

Until Dawn - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

O poradniku | Porady ogólne do Until Dawn poradnik Until Dawn

O poradniku

Dokładnie zwiedzaj każdy zakamarek lokacji, aby zwiększyć napięcie i poznać pełną fabułę świata - O poradniku | Porady ogólne do Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Dokładnie zwiedzaj każdy zakamarek lokacji, aby zwiększyć napięcie i poznać pełną fabułę świata

Gra Until Dawn nie jest pozycją trudną, jeśli chodzi o rozgrywkę. Elementem, do którego potrzebujesz poradnika są co najwyżej elementy zagadkowe - ukryte wskazówki i totemy, czyli znajdźki w grze, których znalezienie zapewnia poznanie pełnej historii miejsca akcji. Drugi - ważniejszy - element, na który gracz ma wpływ, to wybór zdarzeń, czynności i działań kierowanych bohaterów. Finalnie może zaprowadzić cię do pomyślnego zakończenia lub sromotnej porażki. Gra jest względnie grą logiczną, jednak więcej należy polegać na intuicji i domysłach. Aby poradnik był bardziej przejrzysty dla czytelnika, pojawiają się w nim oznaczenia kolorystyczne, które prezentują się następująco:

zielony - wskazówka do podniesienia,

pomarańczowy - ważne obiekty do podniesienia o znaczeniu fabularnym,

niebieski - totemy,

czerwony - ważne decyzje,

pogrubiony - czynności zręcznościowe, czyli konieczność naciskania sekwencji przycisków pojawiających się na ekranie w wyznaczonym czasie.

Ważne obiekty są to elementy, bez których fabuła nie może być kontynuowana oraz takie, dzięki którym masz możliwość dodatkowych interakcji w świecie (co najczęściej prowadzi do odblokowania trofeów). Ważne decyzje zaś, to momenty, w których podejmowana decyzja ma odzwierciedlenie na losach bohaterów w znaczący sposób (tzw. efekt motyla - drobna, mogłaby się zdawać błaha czynność, może doprowadzić do śmierci bohatera). Kolorem tym oznaczono również czynności, które mogą mieć wpływ na uzyskanie trofeów (mimo, że bez nich fabuła również rozwinęłaby się pomyślnie).