Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Until Dawn - poradnik do gry

Until Dawn - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Decyzje i wybory | Porady ogólne do Until Dawn poradnik Until Dawn

Porady ogólne

Decyzje i wybory

Jedna z decyzji - wspinaj się szybko lub ostrożnie, może zaważyć na całym planie działania - Decyzje i wybory | Porady ogólne do Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Jedna z decyzji - wspinaj się szybko lub ostrożnie, może zaważyć na całym planie działania

Praktycznie cala gra oparta jest na wyborach, bardziej lub mniej istotnych, a czasem tylko pozornie błahych. Celem gry jest przede wszystkim umożliwienie przeżycia do rana wszystkim bohaterom, a śmierć czeka niemal za każdym rogiem. Istotne jest to, że śmierć każdego z bohaterów zależnie od tego, w jakim momencie nastąpi, spowoduje wywołanie innych akcji wśród pozostałych bohaterów lub nawet uniemożliwi ocalenie kogoś innego (jeśli miała zrobić to osoba, która już nie żyje).

W grze poza decyzjami dotyczącymi dialogów i działań występują także czynności zręcznościowe, czyli konieczności naciskania odpowiednich klawiszy we właściwym porządku i czasie lub wycelowanie z broni w obiekt/postać. Każda z tych czynności najczęściej niesie za sobą spore konsekwencje i wymaga refleksu oraz czujności, gdyż potrafią pojawić się podczas dowolnego przerywnika filmowego całkiem znienacka.

Bardzo ważne jest to i należy o tym pamiętać, że mimo iż nie jest to gra logiczna, to umiejętność szybkiego dedukowania i podejmowania intuicyjnych decyzji jest kluczowe - często zdażyć się może, że lepsze jest nic nie robienie, niż robienie wszystkiego.

Bardzo charakterystyczna jest grupa wyborów podczas biegu/wspinaczki, gdzie wybierasz drogi szybkie (skróty) lub podążanie ścieżką. Musisz umieć określić poziom zagrożenia (lub znaleźć informacje w tym oto poradniku), by móc zadecydować która droga jest lepsza. Jeśli nie masz wielkiego pośpiechu (niskie zagrożenie) lepiej brać drogi okrężne - zwykle czeka cię na nich mniej czynności zręcznościowych, a na te które się pojawiają masz odrobinę więcej czasu.