Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Until Dawn - poradnik do gry

Until Dawn - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn poradnik Until Dawn

Epizod 9 - opis przejścia

Zbadaj wszystkie otwieralne drzwi w kaplicy - Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Zbadaj wszystkie otwieralne drzwi w kaplicy

Mike musi przedostać się z powrotem do sanatorium. Dotrzyj prostą drogą do kaplicy, tam obierz drzwi po przeciwnej stronie, skąd przyszedłeś (na lewo w rogu). Przechodząc przez nie znajdziesz po lewej stronie totem zagrożenia #4, a na końcu drogi prowizoryczny cmentarz.

Zabierz obrzyn po prawej, by móc kontynuować - Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Zabierz obrzyn po prawej, by móc kontynuować

Wyjdź teraz po schodach na lewo od drzwi do kaplicy. Na stole w następnym pomieszczeniu znajdziesz obrzyn oraz pochodnię. Podejdź teraz do drzwi pośrodku po lewej stronie pomieszczenia. Znajdziesz za nimi sprzymierzonego białego wilka (jeśli w epizodzie 5 nie zaatakowałeś go i nakarmiłeś kością) - jeśli doprowadzisz go do wyjścia trzymując przy życiu, otrzymasz trofeum Zaradny wilkołak (The Skilful Wolf Man).

Przejdź do kolejnego budynku. Zamknięte drzwi otworzysz dźwignią po lewej stronie. Gdy zejdziesz do piwnicy, skręć w lewo, by odnaleźć raport medyczny leżący na stole. Później podążaj za wilkiem.

Nie strzelaj w skrzynkę, która upadnie, gdy wejdziesz do pomieszczenia - Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Nie strzelaj w skrzynkę, która upadnie, gdy wejdziesz do pomieszczenia

Dopiero, gdy kamera będzie pokazywać od dołu na wprost bohatera, idź w stronę kamery. W pomieszczeniu po prawej stronie, gdzie drzwi są otwarte, znajdziesz taśmę filmową z nagraniem. Przejdź jeszcze dalej do końca korytarza, by za drzwiami w szufladzie odnaleźć teczkę - stadium przypadków. To jeszcze nie koniec, gdyż za drewnianą ścianką, zza której dochodzi światło w tym samym pomieszczeniu znajduje się ostatnia wskazówka zajść z 1952 - list samobójcy. Teraz idź na przeciwny kraniec korytarza.

Po przejściu przez kraty ujrzysz spadające pudełko - nie strzelaj w nie, traf za to po chwili w nadskakującego wendigo. Obierz drogę na lewo, po czym przygotuj się do szybkiego zabarykadowania drzwi. Opcjonalnie będziesz musiał nacisnąć klawisz, by użyć maczety i po chwili zarygluj kolejne drzwi.

Unikaj rąk wystających zza krat poprzez szybkie naciskanie przycisków - Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Unikaj rąk wystających zza krat poprzez szybkie naciskanie przycisków

Podczas ukrywania się za ladą, musisz unikać ruchu, a także wykonać szybką czynność złapania turlającej się po stole butelki. W korytarzu musisz pięć razy uniknąć pochwycenia przez wendigo będącymi za kratami (czynności zręcznościowe), jednak nic się nie stanie, gdy nie trafisz ich z broni. Gdy dobiegniesz do końca korytarza spróbuj naprzeć na drzwi, co nie będzie zbyt skuteczne, a następnie w czynnościach zręcznościowych przewróć beczkę, popchnij ją, a na końcu traf z broni.

Po przejściu przez ostatnie drzwi koniecznie zabarykaduj je, by ocalić wilka - Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Po przejściu przez ostatnie drzwi koniecznie zabarykaduj je, by ocalić wilka

Wybory w ostatniej scenie ciągle mają wysokie znaczenie. Najpierw traf w biegu zamek strzelając weń, po czym zabarykaduj drzwi, zamiast uciekać (wilk dzięki temu przeżyje - trofeum Zaradny wilkołak (The Skilful Wolf Man) - aktualizacja efektu motyla Najlepszy przyjaciel człowieka (Man's Best Friend)). Później musisz strzelać i trafiać wendigo (2 razy), zamiast trafiać w beczki. W ostatniej animacji Mike zostaje ranny, jednak przeżywa.

Idź przed siebie, aż zobaczysz studzienkę w podłodze - Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Idź przed siebie, aż zobaczysz studzienkę w podłodze

Zostaniesz przełączony na ekipę w piwnicach grając jako Ashley. Wybierz opcję "pokrzep", by Chris nie został w tyle, a szedł razem z grupą (efekt motyla Kto zostaje w tyle (Stick Together)). Idąc korytarzem trzymaj się lewej ściany, gdzie znajdziesz małą wnękę, a w niej totem zagrożenia #5. Po chwili będziesz musiał przejść do kanałów po uchyleniu studzienki w podłodze.

Jako, że Ash zostaje nieco w tyle, gdy usłyszy dźwięk idź go zbadać (aktualizacja efektu motyla Kto zostaje w tyle (Stick Together)) - Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry

Jako, że Ash zostaje nieco w tyle, gdy usłyszy dźwięk idź go zbadać (aktualizacja efektu motyla Kto zostaje w tyle (Stick Together)). Trzymaj się lewej ściany, by znaleźć wnękę, w której znajdziesz totem straty #5. Jednak pod żadnym pozorem nie otwieraj klapy w podłodze - zdjęcie powyżej (chyba, że chcesz, by Ashley zginęła).

Obierz dwukrotnie prawą ścieżkę - Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Obierz dwukrotnie prawą ścieżkę

Przełączysz się na Sam. Najpierw wejdź po ściance, tradycyjnie używając czynności zręcznościowych. Następnie idź w prawo po drewnianym mostku, a gdy wyjdziesz po ostatnich schodach na górę, po lewej stronie znajdziesz totem śmierci #6. Teraz wróć kawałek i skręć w lewo - przygotuj się na dwie czynności zręcznościowe. Później otwórz stalowe drzwi, a wyjdziesz na zewnątrz, gdzie obierz prawą ścieżkę.

Koniecznie musisz trafić wendigo, by ocalić Mikea - Rozdział 9 | Opis przejścia Until Dawn - Until Dawn - poradnik do gry
Koniecznie musisz trafić wendigo, by ocalić Mike'a

Dotrzesz do stalowej bramki. Otwórz ją, po chwili otwórz jeszcze zaryglowane drzwi do sanatorium. Wewnątrz znajdziesz Mike'a. Za pomocą dzierżonej "broni" (łopaty lub stalowej rury, zależnie jaką drogę obrałeś) musisz dwa razy trafić w wendigo, by Mike mógł się pozbierać - aktualizacja efektu motyla Za jaką cenę (At What Price).