Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Until Dawn - poradnik do gry

Until Dawn - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 8 | Opis przejścia poradnik Until Dawn

Epizod 8 - opis przejścia

Totem pomyślności #4 na prawo od torów - Rozdział 8 | Opis przejścia - Until Dawn - poradnik do gry
Totem pomyślności #4 na prawo od torów

W ósmym epizodzie kontynuujesz wędrówkę Emily po kopalni. Jeśli schowałeś się przed gościem z miotaczem ognia w poprzednim rozdziale, będziesz mógł zebrać po prawej stronie pocztówkę. Po zejściu niżej, również po prawej stronie, obok wagoników znajdziesz totem pomyślności #4. Idź do końca korytarza, tam znajdziesz wejście przez szczelinę. Nim do niego wejdziesz, przygotuj się na wiele czynności zręcznościowych.

Uważaj, aby nie doprowadzić do upadku Emily naciskając nieodpowiednie przyciski - Rozdział 8 | Opis przejścia - Until Dawn - poradnik do gry
Uważaj, aby nie doprowadzić do upadku Emily naciskając nieodpowiednie przyciski

Rozpoczniesz ucieczkę z koniecznością naciśnięcia kilka razy wskazanych przycisków, aż dobiegniesz do rozwidlenia - wybierz drogę w lewo (krótsza, nie jedyna poprawna). W windzie szybko aktywuj ją. Uważaj, aby się nie poruszać, gdy wendigo znajdzie się za tobą. Kontynuuj szaleńczy bieg naciskając trzy wskazane przyciski, a następnie nie zeskakuj z ruchomej platformy, lecz na końcu przeskocz przez miażdżarkę.

W tym momencie jeśli posiadasz pistolet sygnałowy musisz nim strzelić w wendigo - Emily nie zostanie ranna (brak możliwości zdobycia osiągnieć z osiągnięć: EMpatia (Let eM In) / Egzorcyzmy Emily (The Exorcism of Emily). Jeśli nie użyjesz pistoletu, Emily zginie, jeśli go nie posiadasz, zostanie ugryziona. Dlatego, aby zdobyć te osiągnięcia ważne jest, aby Emily wystrzeliła flarę lub przekazała ją Mattowi (w epizodzie 6, na wieży).

Po szybkim zamknięciu drzwi musisz jeszcze wykonać trzy czynności zręcznościowe, aby ostatecznie uciec wendigo. Nastąpi aktualizacja dwóch efektów motyla (W czyje ręce (Who Gets the Gun); Coś mnie gryzie (Once Bitten)).

Podążaj jako Chris za Nieznajomym - dopóki tam nie dotrzecie, jesteś bezpieczny - Rozdział 8 | Opis przejścia - Until Dawn - poradnik do gry
Podążaj jako Chris za Nieznajomym - dopóki tam nie dotrzecie, jesteś bezpieczny

Po krótkiej pogawędce w schronisku (decyzje dialogowe nie mają znaczenia) nastąpi aktualizacja efektu motyla (Na celowniku (Point Blank)). Idź za nieznajomym. Gdy dotrzecie do szopy złap chwilę oddechu i przygotuj się na walkę o życie Chrisa. Najpierw musisz się nie ruszać - finalnie nie zrobi to różnicy - nieznajomy i tak zginie. Zacznie się pogoń, najpierw raz strzel do wendigo, a następnie naciśnij wyświetlony klawisz, by zrobić unik. Nim dobiegniesz do schroniska musisz wystrzelić jeszcze trzy razy do wendigo. Ważne - za każdym razem strzelaj do potwora, nie w inne wskazane obiekty. Gdy kamera zwalnia już nastaw się na szybkie celowanie w potwora.

Chris będzie mógł wbiec do schroniska tylko i wyłącznie, jeśli w piwnicy nie strzelił do Ashley (końcówka epizodu 6). W przeciwnym razie nie otworzy mu ona drzwi, pozostawiając go na śmierć - zapewni to jednak zdobycie trofeum Ashley ma dość (Ashley Snaps). Nastąpi aktualizacja efektu motyla (Na celowniku (Point Blank)).

Jeśli Emily ma przeżyć - nie strzelaj do niej... to nie są ślepaki - Rozdział 8 | Opis przejścia - Until Dawn - poradnik do gry
Jeśli Emily ma przeżyć - nie strzelaj do niej... to nie są ślepaki

Ostatnia scena ma dwa przebiegi i wszystko zależy od tego, czy Emily przeżyła, a jeśli tak, to czy użyła pistoletu sygnałowego na wendigo, czy została ugryziona. Jeśli została ugryziona to Mike stanie przed dylematem zastrzelenia jej, by zapewnić bezpieczeństwo reszcie. To działanie jest powiązane z możliwością uzyskania dwóch trofeów: Egzorcyzmy Emily (The Exorcism of Emily), jeśli zastrzelisz Emily, oraz EMpatia (Let eM In), gdy zaczekasz, aż czas na trafienie dziewczyny z broni minie.

W kolejnej scenie odblokujesz automatycznie cztery wskazówki: Dziennik: Kanibalizm, Wstęp (obróć na wcześniejszą stronę), Historia, Walka, Ugryzienie, po tym jak Ashley przeczyta dziennik nieznajomego.