Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tworzenie i ulepszenia - mikstury, toniki i granaty | Podstawy craftingu poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Tworzenie i ulepszenia - mikstury, toniki i granaty

Okno ulepszania mikstur - Tworzenie i ulepszenia - mikstury, toniki i granaty | Podstawy craftingu - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Okno ulepszania mikstur

Podstawowym wyposażeniem dodatkowym są mikstury, dzielące się na mikstury podstawowe (poprawiające regenerację, ilość many), toniki (wytrzymałości i odporności) oraz granaty. Każda postać posiada własne zestawienie dwóch mikstur, z czego mikstura regeneracji jako jedyna jest darmowa i uzupełniana każdorazowo po odpoczynku w bazie. Ilość mikstur i dodatkowe miejsce na trzecią miksturę są możliwe do odblokowania poprzez punkty profitów inkwizycji. By stworzyć miksturę wystarczy znaleźć stół do przygotowywania mikstur (u zielarzy w bazie, twierdzach i na posterunkach), wybrać daną miksturę (przeciągnąć ją na pole wyposażenia) i kliknąć na nią. Powyżej będziesz mieć wskazaną ilość wymaganego surowca do przygotowania danej mikstury. Mikstury do stworzenia wymagają jedynie roślin. Ich występowanie jest różne w zależności od regionu i szlachetności gatunku. Warto jednak zbierać wszelkie rośliny, gdyż każda z nich może się przydać w przyszłości.

Każdą z mikstur można ulepszyć. Wymaga to bardzo wielu roślin danego gatunku. Aby dokonać ulepszenia wystarczy przy stole wybrać określoną miksturę i przejść w jej szczegóły, aby wyświetlić listę dostępnych ulepszeń. Aby przyspieszyć zbieranie składników możesz użyć profitu inkwizycji Optymalne Cięcie (kategoria Tajemnice), który dodaje 10% szansy, na zebranie większej ilości roślin przy jednym cięciu. Możesz także powołać kompanię w trybie taktycznym (operacje), aby zbierały dla ciebie składniki (czas wykonania ok. 11min).

Doniczki w ogrodzie z wyrośniętymi roślinami - Tworzenie i ulepszenia - mikstury, toniki i granaty | Podstawy craftingu - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Doniczki w ogrodzie z wyrośniętymi roślinami

Inną ciekawą opcją jest możliwość hodowli roślin (wymaga Podniebnej Twierdzy). W ogrodzie znajdziesz dwie doniczki - możesz zasadzić w nich dowolne rośliny wyrastające z ziemi (pomijając np. rośliny zwisające), tak pospolite jak i unikalne. Przy każdorazowym odwiedzaniu twierdzy możesz podejść do ogrodu i zebrać rośliny. Najlepiej oczywiście zasadzić gatunki unikalne i rzadko spotykane. W zamówieniach inkwizycji dostaniesz również zlecenie możliwości ulepszenia ogrodu. Po jego wykonaniu otrzymasz możliwość rozbudowy - albo otrzymać dodatkowe doniczki, by zasadzić więcej roślin, lub przekształcić ogród w dostępny dla mieszkańców, którzy w zadowoleniu będą ofiarować na cele Inkwizycji złoto oraz składniki.