Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Bethesda Softworks / EA
i
Publicystyka 11 grudnia 2022, 15:05

Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji

Zagrywając się jeszcze w produkcje z tego roku, myślami wybiegamy już do przyszłorocznych, potencjalnych przebojów. Już w pierwszym kwartale 2023 roku powinniśmy zobaczyć wiele z nich – oto więc ranking najbardziej oczekiwanych gier redakcji GRYOnline.pl.

Grudzień tego roku jest wyjątkowo bogaty w te bardziej głośne i oczekiwane tytuły, więc nie ma co narzekać na brak ciekawych produkcji do pogrania, nie wspominając o kupce wstydu z ostatnich dwunastu miesięcy. My w redakcji już jednak powoli szykujemy się na przyszłoroczne hity, obstawiając swoich faworytów. I w wielu przypadkach musieliśmy zrobić to ponownie, bo sporo zapowiadanych na 2022 rok premier zostało przesuniętych na nadchodzące dwanaście miesięcy. Szybki rzut oka na taki sam artykuł sprzed roku pokazuje, że otrzymaliśmy tylko osiem z piętnastu oczekiwanych gier.

Nie ma jednak mowy wyłącznie o powtórce z rozrywki i samym czekaniu na spóźnialskich. Na liście są też nowe pozycje, których zapowiedzi poznaliśmy w ostatnim czasie, a niedawna gala The Game Awards podsyciła jeszcze apetyt na nadchodzące nowości. Oto więc ranking najbardziej oczekiwanych gier według redakcji GRYOnline.pl. Trzymamy kciuki, by rok 2023 przebił poprzedni, pozwalając na koniec odhaczyć więcej niż osiem produkcji, a najlepiej jeszcze – gdyby były wśród nich takie 10/10!

SKĄD TAKA KOLEJNOŚĆ?

Gry wybraliśmy w głosowaniu, w którym wzięli udział pracownicy i współpracownicy serwisu GRYOnline.pl.

15. Lies of P

Lies of P, NeoWiz Games, 2023

  1. Gatunek: soulslike
  2. Data premiery: 2023
  3. Producent: Round8 Studio / NeoWiz Games
  4. Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Klasyczna powieść Pinokio autorstwa Carla Collodiego przeżywa ostatnio swój renesans. W tym roku dostaliśmy aż dwie jej nowe ekranizacje, i to od takich sław jak Robert Zemeckis i Guillermo del Toro. W przyszłym roku natomiast ma się ukazać Lies of P – mroczny soulslike inspirowany opowieścią o chłopcu z drewna, ale nie twórców Gothica, tylko autorstwa południowokoreańskiego studia NeoWiz. Gra przeniesie nas do ruin fikcyjnej europejskiej metropolii w stylu belle epoque z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie tam przyjdzie nam szukać drogi do tajemniczego Geppetto, wcielając się w mechaniczną lalkę o imieniu Pinokio.

Jak na soulslike’a przystało, podróż nie będzie łatwa i na naszej drodze staną przeróżne maszkary, testując umiejętności bohatera w posługiwaniu się bronią białą. Najciekawiej jednak zapowiada się system tytułowych kłamstw. Mają one wpływać na generowane proceduralnie questy oraz zdolności Pinokia. Kłamstwa będą zmieniać go coraz bardziej w człowieka, co w oryginale było marzeniem lalki, ale tutaj jednocześnie spowodują utratę specjalnych zdolności, jakie może mieć tylko mechaniczny robot. Rozgrywka zapowiada się więc całkiem ciekawie, o ile wszystko to zostanie sprawnie zrealizowane. Lies of P wyróżnia się też mrocznym, tajemniczym klimatem. Tak oryginalnej wersji tej powieści jeszcze nie widzieliśmy.

  1. Więcej o grze Lies of P

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę z tej listy najbardziej czekasz?

Hogwarts Legacy
16,2%
Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
10,4%
Homeworld 3
2,5%
Resident Evil 4
3%
Diablo 4
15,2%
Baldur's Gate 3
10,2%
Lies of P
1,3%
Final Fantasy XVI
2,3%
Starfield
17,5%
Star Wars Jedi: Survivor
7,3%
The Wolf Among Us 2
1,6%
Like a Dragon: Ishin
0,9%
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
2,3%
Marvel's Spider-Man 2
4%
Assassin's Creed: Mirage
5%
Zobacz inne ankiety
Baldur's Gate 3

Baldur's Gate 3

Diablo IV

Diablo IV

Dziedzictwo Hogwartu

Dziedzictwo Hogwartu

Starfield

Starfield

Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Nasze Summer Game Fest marzeń - gry, na które najbardziej czekamy
Nasze Summer Game Fest marzeń - gry, na które najbardziej czekamy

Uwielbiamy oglądać zapowiedzi nowych gier i zawsze czekamy na to jedno, zaskakujące „jeszcze coś”, zostawiane zwykle na sam koniec. Czy tegoroczne Summer Game Fest przyniesie jakąś niesamowitą nowość? Oto nasz mały zestaw oczekiwań i marzeń.

Gry marca 2023 - miesiąc bez szaleństw: nie mrozi, nie grzeje
Gry marca 2023 - miesiąc bez szaleństw: nie mrozi, nie grzeje

W marcu zabraknie spektakularnych premier, a miesiąc ten należy do spokojniejszych. Nie oznacza to jednak, że nie ma w co grać! Będzie w czym wybierać, ale nie liczcie na głośne debiuty, tylko raczej na skromne świętowanie oraz szykowanie się do wiosny.

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!
Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?