Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 września 2022, 11:30

Pantheon: Rise of the Fallen. 11 gier MMORPG, na które warto czekać

Gatunek MMORPG wciąż czeka na swój renesans. Nadchodzące produkcje prawdopodobnie nie zrewolucjonizują rynku, chociaż kilka z nich może okazać się przyjemną alternatywą dla leciwych już klasyków. Wszystkim nam przyda się powiew świeżego powietrza!

Pantheon: Rise of the Fallen

  1. Planowany rok premiery: 2024
  2. Cechy wyróżniające to MMORPG: prawdziwy oldskul, dwugodzinne dungeony, drużynowa zabawa

Jeśli uważacie, że kiedyś to były MMORPG, a dzisiaj to nie ma MMORPG, mam dla Was dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że właśnie dla takich weteranów gatunku powstaje Pantheon: Rise of the Fallen, który wykorzysta oldskulowe mechaniki oraz podejście do tematu, aby stworzyć coś nowego. Gdzie zatem ta zła informacja? Omawiana produkcja przygotowywana jest już od prawie siedmiu lat i póki co końca nie widać.

Z drugiej strony, jeśli dzięki temu otrzymamy faktycznie pełną wyzwań klasyczną przygodę, to chyba warto poczekać. Już zapowiedziano, że całość nastawiona będzie na zabawę drużynową, a przejście zwykłych dungeonów może zająć nawet dwie godziny. Potyczki będą wymagać nielichej koncentracji, bowiem trzeba będzie aktywnie reagować na działania przeciwnika oraz unikać jego ataków. Jeśli zaś chodzi o stronę wizualną, nie spodziewajcie się fajerwerków.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

Ashes of Creation

Ashes of Creation

Throne and Liberty

Throne and Liberty

Mad World

Mad World

Corepunk

Corepunk

Palia

Palia

Hytale

Hytale

Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem
Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem

Wrzesień to miesiąc otwierający rok szkolny, a także zamykający sezon ogórkowy w branży gier. Teoretycznie gracze powinni mieć mniej czasu na testowanie nowości, ale w praktyce zawsze znajdzie się godzinka, aby sprawdzić, co w trawie piszczy.

10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku
10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku

Gry sieciowe mają się wyśmienicie i przeżywają aktualnie swój złoty okres. To najlepszy czas, aby wskoczyć do wirtualnego świata, aby pograć z lub przeciwko innym graczom. Dlatego pomożemy wybrać Wam te produkcje, które zdecydowanie warte są Waszej uwagi.

10 najlepszych gier MMORPG w 2021 roku
10 najlepszych gier MMORPG w 2021 roku

Gatunek MMORPG nie samym World of Warcraft żyje! Jest całkiem sporo tytułów, które stanowią godną konkurencję dla ledwie zipiącego króla, i właśnie je postaramy się przybliżyć. Przed Wami zestawienie najlepszych wirtualnych światów!