Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXSXPS5
Okładka Throne and Liberty (PC)
OkładkaThrone and Liberty (PC)

Throne and Liberty

Gra MMORPG z elementami akcji wywodząca się z zapowiedzianego w 2011 projektu Lineage Eternal. Throne and Liberty stawia na odświeżenie formuły MMO poprzez zastąpienie repetetywnych aktywności zróżnicowaną zawartością i ciekawą fabułą.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | MMO | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Throne and Liberty Premiera

2024

PC PS5 XSX

producent: NCsoft wydawca: Amazon Games Strona oficjalna

Gry podobne do Throne and Liberty

The Elder Scrolls Online

Aion

EverQuest II

Throne and Liberty to MMORPG o burzliwej przeszłości i wielu zmianach koncepcji podczas procesu deweloperskiego. Początkowo grę tworzono jako sequel Lineage z 1998 roku, by ostatecznie nadać jej swój unikalny charakter, razem z zupełnie nową fabułą.

Fabuła

Antagonistą gry jest Kazar, Upiór Podboju, wybudzony ze swojego długiego snu przez ambitnego Revila Lupiusa. Razem podbili zamek Solisium i porwali Calanthię, dziewczynę, na której ciąży klątwa, chcąc ją wykorzystać do zdobycia wszystkich fragmentów starożytnego artefaktu zapewniającego nieograniczoną moc. Jako gracz musimy się im przeciwstawić, przemierzając całą krainę i walcząc z ich pomiotami.

Mechanika

Throne and Liberty to MMORPG akcji, w którym rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Stworzona przez nas na początku zabawy postać jest bardzo mobilna, zarówno podczas walki, jak i w trakcie zwykłego poruszania się po lokacjach. Możemy biegać, chodzić, płynnie przeskakiwać nad przeszkodami dzięki prostemu systemowi parkur, a nawet przyciągać się linką z hakiem do wyznaczonych punktów. Walka jest dynamiczna i bazuje na umiejętnościach postaci. Zależnie od tego, jak prowadzimy swojego bohatera, walczymy albo w zwarciu, albo strzelając z broni dystansowej, albo posługując się magią. Każda broń ma swoje mocne i słabe strony: broń dwuręczna ma duży zasięg i obrażenia, ale atakuje się nią powoli, korzystając z tarczy i miecza zyskujemy premie do obrony, ale mamy mniejszy potencjał ofensywny itp. Czary też dzielą się na kilka rodzajów: ofensywne, defensywne lub przemiany. Zamieniając się w odpowiednie zwierzę, możemy nawet wziąć na grzbiet innego gracza i w ten sposób się przemieszczać. Co więcej, da się transformować w stworzenia latające oraz wodne. Lina z hakiem jest przydatna również podczas starć: służy ona do przyciągania przeciwników bliżej bohatera. Twórcy zadbali, by tego typu uzupełniających się mechanik było więcej. Jeśli podczas deszczu zaczniemy korzystać z czarów ognia, ich obrażenia będą osłabione, a jeśli z czarów błyskawic, zamienią się one w ataki obszarowe. Opady potrafią zablokować wejścia do niektórych lokacji, np. nisko położonych jaskiń, a wiatr wpływa na tor lotu strzał.

Eksplorując lokacje, pokonując przeciwników i wypełniając zadania zdobywamy nowy sprzęt oraz doświadczenie. Część ze zdobytych przedmiotów możemy też dokładnie oglądać w specjalnym menu i zdobywać dzięki temu dodatkowe informacje o fabule. Broń oraz zaklęcia są ściśle powiązane z historią, a ich specjalne właściwości służą opowiadaniu dodatkowych wątków. Każdy z obszarów posiada swój zestaw przeciwników, wymagających od nas odmiennego podejścia do walki. Dzielą się oni na zwykłych oraz bossów, z którymi przyjdzie nam się mierzyć głównie z pomocą innych graczy.

Tryby gry

Throne and Liberty to MMORPG nastawione na walki PvE, gdzie gracze współpracują ze sobą podczas starć z oponentami kierowanymi przez komputer. Gra oferuje rozmaite opcje do komunikowania się z innymi oraz koordynowania działań w wiele osób. Na jednym serwerze w bitwach może brać udział setki graczy jednocześnie.

Kwestie techniczne

Gra w momencie premiery posiadała bardzo ładną grafikę, wykraczającą poziomem ponad większość tego typu tytułów z podobnego okresu.

Ostatnia modyfikacja 9 czerwca 2023

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 252 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Throne and Liberty: 16+

Throne and Liberty Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (beta) Intel Core i7-7700 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 lub lepsza
 • 63 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • (beta) Intel Core i5-11600K 3.9 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2070 Super lub lepsza
 • 63 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit
PC
PS5
XSX