Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Owlcat Games
i
Publicystyka 6 listopada 2022, 11:30

Nadchodzące gry RPG, na które nie czekacie, a powinniście

Nadchodzące miesiące będą wypełnione premierami. Nie wszystkie gry RPG da się jednak zauważyć. Na poniższej liście znajdziecie tytuły RPG, które warto mieć na uwadze.

Spis treści

Świetnych RPG nigdy za wiele. W natłoku różnych premier łatwo jednak przegapić wyjątkowo interesujące tytuły. W poniższym zestawieniu znalazły się remaki, koktajle gatunkowe oraz RPG dla prawdziwych weteranów zaprawionych w boju. Na pewno każdy wyszuka tu sobie coś interesującego i taki przyświecał nam cel. A parafrazując wypowiedź użytkownika dzla dotyczącą poprzedniej listy: zapamiętajcie sobie te tytuły, bo jeszcze o nich usłyszycie na GOL-u.

Wartales

Wartales; Shiro Games - Nadchodzące gry RPG, na które nie czekacie, a powinniście - dokument - 2022-11-08
Wartales; Shiro Games
  1. Data premiery: 1 grudnia 2021 (Early Access)
  2. Platforma: PC (Steam)

Niedługo minie rok, od kiedy Wartales wylądowało w Early Accessie i wciąż jest rozwijane. W marcu została dodana nowa aktualizacja Bagna Haragu, a w październiku Wspaniały Gosenberg. W obu przypadkach pojawiły się nowe lokacje, nowe zadania, nowi bohaterowie, a także umiejętności i zwiększony poziom doświadczenia. Twórcy wciąż pracują nad swoją grą, uzupełniając ją o nową zawartość.

W Wartales nie jesteśmy żadnymi bohaterami. Podróżujemy jako najemnicy, przyjmujemy kontrakty i po prostu staramy się przetrwać w niebezpiecznym otwartym świecie. Tytuł ten uzupełniony został o taktyczne starcia z bandytami lub dzikimi zwierzętami – wygrywać je pomoże zdobywanie nowego sprzętu oraz ulepszanie obozu udostępniającego narzędzia potrzebne do przetrwania.

  1. Więcej o grze Wartales

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Kto robi najlepsze gry RPG?

Azjaci
7,6%
Europejczycy
88,2%
Amerykanie
4,2%
Zobacz inne ankiety
11 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2022 roku lub później
11 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2022 roku lub później

Gatunek MMORPG wciąż czeka na swój renesans. Nadchodzące produkcje prawdopodobnie nie zrewolucjonizują rynku, chociaż kilka z nich może okazać się przyjemną alternatywą dla leciwych już klasyków. Wszystkim nam przyda się powiew świeżego powietrza!

10 gier jRPG, od których warto zacząć przygodę z gatunkiem
10 gier jRPG, od których warto zacząć przygodę z gatunkiem

Chcesz rozpocząć przygodę z grami jRPG, ale się na nich nie znasz? Oto nasze zestawienie 10 japońskich RPG-ów, od których warto zacząć przygodę z gatunkiem.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.