Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Wayward Realms (PC)

The Wayward Realms PC

The Wayward Realms to gra RPG opracowana przez byłych pracowników studia Bethesda Softworks i twórców pierwszych odsłon serii The Elder Scrolls. Tytuł wyróżnia się przede wszystkim skalą świata przedstawionego.

RPG | fantasy | sandbox | indie | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka The Wayward Realms (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Wayward Realms jest grą RPG z wielkim otwartym światem, której akcję osadzono w autorskim uniwersum fantasy. Produkcja czerpie inspirację z pierwszej i drugiej części cyklu The Elder Scrolls. Za jej opracowaniem i wydaniem stoi studio Once Lost Games, założone przez byłych pracowników firmy Bethesda Softworks – Teda Petersona, Juliana LeFaya oraz Vijaya Lakshmana.

Fabuła

Akcja The Wayward Realms rozgrywa się w zróżnicowanym miejscu znanym po prostu jako Archipelag (jest to zbiór przeszło stu wysp zarządzanych przez przeróżne siły i frakcje), a konkretniej w królestwie znajdującym się na północy tej krainy – tzw. Sidh. Gracz wciela się w podróżnika próbującego znaleźć własną drogę i zdobyć sławę.

Mechanika

The Wayward Realms to klasyczna gra RPG, w której rozgrywka koncentruje się na eksplorowaniu trójwymiarowego środowiska, rozmowach z postaciami niezależnymi (mamy tutaj wiele zróżnicowanych ras, takich jak ludzie, krasnoludy czy elfy), wykonywaniu zadań oraz walce. Produkcja wyróżnia się wielkością i realistyczną skalą otwartego świata (z tego powodu twórcy uznają ją za pioniera nowego podgatunku znanego jako Grand RPG).

Ważną rolę w omawianym dziele odgrywają frakcje, na które napotykamy grając. Mowa np. o tzw. Loremasters – mędrcach zgromadzonych w Bibliotece Logos – czy też nękającej ich, niebezpiecznej Inkwizycji. Warto zaznaczyć, że gracz ma dowolność w kreowaniu relacji z poszczególnymi stronnictwami. Zarówno one, jak i wątek fabularny gry, są kształtowane przez wybory podejmowane w toku rozgrywki.

Tryby gry

W The Wayward Realms możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Produkcja charakteryzuje się dość przyziemnym i raczej mrocznym stylem artystycznym, który jest widoczny np. w projektach postaci i potworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Wayward Realms

16+

Twórcy cyklu The Elder Scrolls pracują nad wielką grą RPG
Twórcy cyklu The Elder Scrolls pracują nad wielką grą RPG

wiadomość31 stycznia 2021

Kilku twórców pierwszych części serii The Elder Scrolls – Ted Peterson, Julian LeFay oraz Vijay Lakshman – pracuje nad grą RPG z olbrzymim otwartym światem.