Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Corepunk (PC)
OkładkaCorepunk (PC)

Corepunk PC

Corepunk od studia Artificial Core jest grą MMORPG z widokiem izometrycznym łączącą w sobie światy fantasy oraz steampunka. W grze wybieramy jedną z kilkunastu dostępnych klas i wyruszamy na podbój otwartego świata samotnie, z przyjaciółmi lub jako członek gildii.

RPG | fantasy | steampunk | PvP | PvE | MMORPG | widok izometryczny | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Corepunk Premiera PC

2022

producent: Artificial Core wydawca: Artificial Core Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Corepunk

Broken Ranks

Albion Online

Tibia

Corepunk jest to gra MMORPG z widokiem izometrycznym od studia Artificial Core, która łączy ze sobą klimaty fantasy oraz steampunka. Tytuł tworzyła przez około sześć lat ponad 100-osobowa ekipa, używając do tego silnika Unity Engine. Wynikiem ich starań jest produkcja MMORPG z otwartym światem, kilkunastoma klasami do wyboru i mgłą wojny.

Mechanika

W Corepunk jest kilkanaście klas do wyboru. Deweloperzy ze studia Artificial Core tworząc połączenie świata fantasy oraz steampunka nie zapomnieli o zaimplementowaniu zróżnicowanych klas postaci. Dzięki temu obok siebie możemy znaleźć zakutego w potężny pancerz orka (Ironclad), dzierżącego wielki miecz Paladyna lub „delikatną” Bombergirl, która jednak zabójczo skutecznie posługuje się bronią palną.

Niezależnie od wybranej klasy na gracza czeka spowity mgłą wojny otwarty świat. Od małych pustynnych obozowisk po steampunkowe miasta – deweloperzy zadbali, abyśmy poruszali się po obfitującej w różnorodne widoki krainie; dodatkowo nasza eksploracja jest niczym nieskrępowana – widząc rzekę, możemy do niej wejść i pokonać resztę drogi wpław. Podróż ułatwiają i usprawniają transporty publiczne (np. w postaci pociągów, na które możemy po prostu wskoczyć). Takie rozwiązania zachęcają do eksploracji, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że mapę spowija mgła wojny. Sprawia to, że nie tylko nie wiemy dokładnie co czyha na nas za rogiem, nie wiemy też, skąd nadejdzie atak.

W Corepunk jest dużo walki. Możemy wojować zarówno z zamieszkującymi świat gry istotami (PvE), jak i z innymi graczami (PvP). W potyczkach z tymi ostatnimi może przyjść z pomocą wspomniana wcześniej mgła wojny, która pozwala na tworzenie zasadzek bądź wykonywanie taktycznych odwrotów. Walki z potworami urozmaicą natomiast losowo generowane podziemia. Aby nie być zupełnie bezbronnym w tych konfrontacjach, gra oddaje w nasze ręce możliwość zdobycia lub stworzenia własnego ekwipunku.

Developerzy ze studia Artificial Core stworzyli dość rozwinięty system craftingu. Aby wyprodukować jakiś przedmiot musimy najpierw uzbierać niezbędne materiały. Nie ogranicza się to jedynie do polowania na potwory, często nie ma innego wyjścia jak chwycić za kilof lub siekierę i samemu zebrać potrzebne surowce. Posiadając odpowiednie składniki. możemy stworzyć potężne uzbrojenie oraz artefakty, które wspomogą nas w walce. Jest również możliwość przywdziania stroju, jednak działa to jedynie jako opcja estetyczna, tzw. skin i nie ma praktycznego przełożenia na nasze statystyki.

Oczywiście MMORPG nie może obyć się bez drużyn i gildii. Tak też jest i w przypadku Corepunk. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skrzyknęli przyjaciół i wspólnie udali się na polowanie na potwory, innych graczy, czy też aby wykonać zadanie. A jeżeli zdobędziemy wystarczająco dużo popleczników, to naturalnym posunięciem jest stworzenie własnej gildii i zawładnięcie serwerami.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Corepunk: 16+