Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 września 2022, 11:30

Ashes of Creation. 11 gier MMORPG, na które warto czekać

Gatunek MMORPG wciąż czeka na swój renesans. Nadchodzące produkcje prawdopodobnie nie zrewolucjonizują rynku, chociaż kilka z nich może okazać się przyjemną alternatywą dla leciwych już klasyków. Wszystkim nam przyda się powiew świeżego powietrza!

Ashes of Creation

  1. Planowany rok premiery: 2024
  2. Cechy wyróżniające to MMORPG: ogromny świat, wsparcie języka polskiego, dużo klas postaci

O Ashes of Creation słyszeliście już pewnie wielokrotnie. To jeden z tych tytułów, które powstają od lat. Teoretycznie ma on szansę namieszać na rynku – pod warunkiem oczywiście, że kiedyś ostatecznie wyjdzie! Póki co muszą nam wystarczyć obietnice wielkiego świata, który czeka na podbicie. Gracze podzielą się na rywalizujące ze sobą gildie, a każda z nich otrzyma szansę kontrolowania wybranego terenu.

Spory nacisk położony zostanie również na indywidualną przygodę. Ashes of Creation zaoferuje nie tylko 64 klasy postaci, ale i całkiem dynamiczny system walki. Podczas eskapad trzeba będzie uważać na losowe wydarzenia w świecie gry, które wpłyną na naszą rozgrywkę – grupa goblinów może nas znienacka zaatakować lub klęski żywiołowe odciąć dostęp do jakiegoś terenu. Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla fanów rywalizacji, więc jest na co czekać!

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

Ashes of Creation

Ashes of Creation

Throne and Liberty

Throne and Liberty

Mad World

Mad World

Corepunk

Corepunk

Palia

Palia

Hytale

Hytale

Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem
Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem

Wrzesień to miesiąc otwierający rok szkolny, a także zamykający sezon ogórkowy w branży gier. Teoretycznie gracze powinni mieć mniej czasu na testowanie nowości, ale w praktyce zawsze znajdzie się godzinka, aby sprawdzić, co w trawie piszczy.

10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku
10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku

Gry sieciowe mają się wyśmienicie i przeżywają aktualnie swój złoty okres. To najlepszy czas, aby wskoczyć do wirtualnego świata, aby pograć z lub przeciwko innym graczom. Dlatego pomożemy wybrać Wam te produkcje, które zdecydowanie warte są Waszej uwagi.

10 najlepszych gier MMORPG w 2021 roku
10 najlepszych gier MMORPG w 2021 roku

Gatunek MMORPG nie samym World of Warcraft żyje! Jest całkiem sporo tytułów, które stanowią godną konkurencję dla ledwie zipiącego króla, i właśnie je postaramy się przybliżyć. Przed Wami zestawienie najlepszych wirtualnych światów!