Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 września 2022, 11:30

Throne and Liberty. 11 gier MMORPG, na które warto czekać

Gatunek MMORPG wciąż czeka na swój renesans. Nadchodzące produkcje prawdopodobnie nie zrewolucjonizują rynku, chociaż kilka z nich może okazać się przyjemną alternatywą dla leciwych już klasyków. Wszystkim nam przyda się powiew świeżego powietrza!

Throne and Liberty

  1. Planowany rok premiery: 2023
  2. Cechy wyróżniające to MMORPG: dynamiczny system walki, rola pogody w starciach oraz dostępność na konsolach

NCsoft, zamiast stworzyć Lineage’a 3, eksperymentuje z różnymi projektami. Wśród nich mamy takie Throne and Liberty, które odejdzie od typowych założeń gatunku. Nie będzie tu standardowego podziału na klasy przyjmujące obrażenia, zadające je oraz leczące – zamiast tego to MMORPG postawi na uniwersalność oraz samowystarczalność. Również pogoda i pora dnia mają mieć faktyczny wpływ na rozgrywkę – przykładowo wiatr wpłynie na łuczników, a nocą spotkamy unikatowe potwory.

Throne and Liberty zaoferuje dungeony oraz rajdy, niemniej głównym aspektem zabawy będą bitwy na szeroką skalę, w których ponoć setki graczy równocześnie powalczą o dominację. Tutaj faktycznie trąci lekko Lineage’em 2, ale zobaczymy, ile z tych obietnic NCsoft zrealizuje. Jeśli chodzi o walkę, to broń ma definiować zakres umiejętności postaci, dlatego każdy bohater będzie mógł nosić dwa różne typy oręża, co pozwoli na pewną elastyczność. No i oczywiście zagwarantowano brak pay-to-win, ale to akurat obiecują wszyscy.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

Ashes of Creation

Ashes of Creation

Throne and Liberty

Throne and Liberty

Mad World

Mad World

Corepunk

Corepunk

Palia

Palia

Hytale

Hytale

Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem
Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem

Wrzesień to miesiąc otwierający rok szkolny, a także zamykający sezon ogórkowy w branży gier. Teoretycznie gracze powinni mieć mniej czasu na testowanie nowości, ale w praktyce zawsze znajdzie się godzinka, aby sprawdzić, co w trawie piszczy.

10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku
10 najlepszych gier MMO, w które warto zagrać w 2021 roku

Gry sieciowe mają się wyśmienicie i przeżywają aktualnie swój złoty okres. To najlepszy czas, aby wskoczyć do wirtualnego świata, aby pograć z lub przeciwko innym graczom. Dlatego pomożemy wybrać Wam te produkcje, które zdecydowanie warte są Waszej uwagi.

10 najlepszych gier MMORPG w 2021 roku
10 najlepszych gier MMORPG w 2021 roku

Gatunek MMORPG nie samym World of Warcraft żyje! Jest całkiem sporo tytułów, które stanowią godną konkurencję dla ledwie zipiącego króla, i właśnie je postaramy się przybliżyć. Przed Wami zestawienie najlepszych wirtualnych światów!