Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 grudnia 2021, 17:32

autor: Dariusz "DM" Matusiak

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Gry 2022 roku, na której najbardziej czekamy. Wybór redakcji GRYOnline.pl

Odliczanie czasu do największych premier 2022 roku można już chyba oficjalnie rozpocząć – zwłaszcza że ogromny wysp potencjalnych hitów nastąpi już za chwilę – w lutym! Oto więc redakcyjny ranking najbardziej oczekiwanych gier w 2022 roku.

Kupka wstydu z 2021 roku w grudniu jest zapewne trochę mniejsza niż wcześniej, ale wielu z nas powoli zaciera już ręce i szykuje się na przyszłoroczne premiery. Mijający okres nie był generalnie ani jakoś specjalnie wybitny, ani rozczarowujący. Zabrakło chyba jednak tytułu, który – w pozytywny sposób – wstrząsnąłby branżą i z miejsca stał się ponadczasowym przebojem. Takie nadzieje można mieć za to względem mających niedługo zadebiutować gier.

Ostatni rok był generalnie czasem przekładania premier wielu produkcji, czy to w związku z pandemią, czy innymi kłopotami. Powinniśmy więc w nadchodzącym 2022 ujrzeć parę wypatrywanych spóźnialskich pozycji, a także jeszcze bardziej wypatrywane kontynuacje kultowych marek. Trzymamy też kciuki, by programiści zaczęli w końcu wykorzystywać możliwości next-genowych konsol oraz silników, prezentując grafikę godną nowej generacji. W niektórych przypadkach oczywiście data ukazania się danej gry nie jest jeszcze w stu procentach potwierdzona i mogą zdarzyć się jakieś przesunięcia. Przed Wami redakcyjna lista piętnastu najbardziej wyczekiwanych tytułów 2022 roku. I tak – kolejność tym razem ma znaczenie!

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Gry wybraliśmy w głosowaniu, w którym wzięło udział blisko czterdzieści osób, pracowników i współpracowników GRYOnline.pl.

15. The Invincible (Niezwyciężony) – proza Lema na monitorze

  1. Premiera: 2022
  2. Gatunek: przygodówka FPP
  3. Producent: Starward Industries
  4. Platformy: PC Windows, PlayStation 5, Xbox Series X/S

O czym będzie The Invincible?

Yasna, astronautka z międzygwiezdnej misji badawczej, budzi się nagle na planecie Regis III. Nie ma pojęcia, co się stało, nic nie pamięta, a jej towarzysze zniknęli bez śladu. Eksploracja nowego terenu przynosi same złe wieści. Planeta zamieszkana jest przez jakieś dziwne, agresywne istoty, w dodatku kręcą się po niej wrogo nastawieni do członków misji agenci. Jak się odnaleźć w takiej sytuacji?

Dlaczego czekamy?

Już sam fakt, że gra The Invincible ma być adaptacją powieści Niezwyciężony autorstwa Stanisława Lema, czyni z niej niezwykle intrygującą pozycję, którą po prostu trzeba będzie sprawdzić. Chociażby po to, aby zaspokoić ciekawość, jak twórcy poradzili sobie z materiałem źródłowym. Czy zawarli w swym dziele całą esencję książki? Spore nadzieje rodzi też nieliniowość fabuły. Poza tym gra ma być przygodówką nastawioną na zagadki środowiskowe oraz sekwencje zręcznościowe – nie należy więc oczekiwać tu kosmicznych strzelanin, tylko raczej fajnego klimatu i sporej dawki retrofuturystyki.

  1. Więcej o grze The Invincible
Elden Ring

Elden Ring

God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok

Dying Light 2

Dying Light 2

Dziedzictwo Hogwartu

Dziedzictwo Hogwartu

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI

Niezwyciężony

Niezwyciężony

Najlepsze gry 2022 roku - lista hitów tego roku
Najlepsze gry 2022 roku - lista hitów tego roku

Przedstawiamy najlepsze produkcje 2022 roku, które wydano do tej pory. Artykuł jest cyklicznie aktualizowany o kolejne warte uwagi pozycje.

Najlepszy miesiąc roku? Luty 2022 pełen gorących premier!
Najlepszy miesiąc roku? Luty 2022 pełen gorących premier!

Styczeń rozpoczął nowy rok w dobrym stylu, ale luty może okazać się jego najważniejszym miesiącem! Takiego nagromadzenia dużych premier w tak krótkim czasie dawno nie było. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, i to bez wybrzydzania!

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.