Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 kwietnia 2021, 13:58

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Premiery gier - maj 2021 to miesiąc pełen obfitości

Każdy znajdzie sobie w maju coś dla siebie – zaczynając od prób ratowania wszechświata przed Żniwiarzami, a kończąc na uciekaniu przed przerośniętą kobietą. Gwarantujemy pełne zróżnicowanie gier!

Mass Effect: Legendary Edition

Data premiery: 14 maja 2021

INFORMACJE

Gatunek: RPG

Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX

Przybliżona cena: ok. 235 zł (PC, PS4, XOne, PS5, XSX)

Czym jest Mass Effect: Legendary Edition?

Seria Mass Effect powinna być dobrze znana graczom. Jeśli jednak ktoś z Was nie słyszał o przygodach komandora Sheparda, to nadarza się idealna okazja, aby nadrobić tę zaległość. Mass Effect: Legendary Edition to zestaw zremasterowanych wersji trzech pierwszych części, które stanowią jedną zwartą historię. Najwięcej poprawek dokonano w pierwszej odsłonie cyklu, niemniej odpowiednią dozę nowości oraz zmian otrzymała cała trylogia.

Czy warto sięgnąć po Mass Effecta: Legendary Edition?

Jeśli do tej pory nie zaliczyliście trylogii Mass Effect, zdecydowanie warto sięgnąć po Legendary Edition, chociażby ze względu na lepszą grafikę. Do tego pakiet ten zawiera trzy gry z wszystkimi wydanymi do nich DLC oraz bonusowymi zestawami broni i pancerzy. Minusem jest jednak brak modułu multiplayer, o czym warto pamiętać. Czy tytuł ten trafi do osób, które odbiły się od serii? Raczej nie, chociaż i tak warto dać szansę Mass Effectowi: Legendary Edition, bo a nuż tym razem się spodoba.

  1. Więcej o grze Mass Effect: Legendary Edition

Nasze oczekiwania

Wiem, co niektórzy z Was napiszą w komentarzach: wzięli pracę moderów, przylepili do niej cenę jak za pełną nową grę i sprzedają zadowoleni. Nie zgadzam się jednak z taką opinią. Mass Effect: Legendary Edition to znacznie więcej niż tylko przepisana praca fanów – to odświeżenie oryginalnej trylogii w taki sposób, by jednocześnie zachować ducha pierwowzoru, a przy tym otworzyć tę niesamowitą serię na osoby, które nie miały okazji wypróbować jej tych kilkanaście lat temu, tymczasem dziś potrafi być ona trochę odpychająca wizualnie. I nie wspiera natywnie popularnych obecnie rozdzielczości. Legendary Edition to świetna okazja do powrotu do świata Sheparda i Żniwiarzy z kompletem (no prawie) DLC, w oczekiwaniu na kolejne informacje o The Next Mass Effect, którego ja sam wypatruję równie mocno jak kilka lat temu Andromedy. Bo to wciąż jest dobra gra. ;)

Elessar

Kocham Mass Effecta, choć nigdy w pełni go nie poznałem. Swoje zachwyty opieram jedynie (albo i aż) na obcowaniu z drugą i trzecią częścią. Do „jedynki” nie zdecydowałem się wrócić, gdyż bałem się, że zrażę się pewnymi archaicznymi rozwiązaniami mechanicznymi, a na Andromedę, delikatnie mówiąc, zabrakło mi chęci i odwagi. Legendary Edition traktuję więc jak możliwość powrotu do uwielbianej marki i poznanie jej w końcu od samego początku, bo mnie osobiście przekonują materiały gameplayowe i dostrzegam wyraźne różnice – nie tylko graficzne – szczególnie na poziomie pierwszego Mass Effecta. I jasne, pewnie poczekam chwilę na jakąś promocję, bo cena trochę odstrasza, ale cieszę się na samą myśl o mojej przyszłej przygodzie.

KaEl

TWOIM ZDANIEM

Na jaką grę maja 2021 czekasz najbardziej?

Mass Effect: Legendary Edition
35,1%
Biomutant
20,3%
Resident Evil Village
17%
Days Gone na PC
12,1%
Subnautica: Below Zero
6,6%
Land of War – The Beginning
4,6%
Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground
2,4%
Hood: Outlaws & Legends
1,9%
Zobacz inne ankiety
Mass Effect: Edycja legendarna

Mass Effect: Edycja legendarna

Resident Evil Village

Resident Evil Village

Biomutant

Biomutant

Days Gone

Days Gone

Hood: Outlaws & Legends

Hood: Outlaws & Legends

Land of War: The Beginning

Land of War: The Beginning

Subnautica: Below Zero

Subnautica: Below Zero

Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground

Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021

Mamy dla Was dobre wieści, zakończyliśmy bowiem sezon zimowy i pora na odwilż w świecie gier! Na horyzoncie nie brakuje obiecujących produkcji, a sam kwiecień oferuje zróżnicowany zestaw nowości. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w marcu 2021
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w marcu 2021

Żegnamy się powoli z zimą i wszystko wskazuje na to, że nadciąga wyraźne ocieplenie! Nie chodzi tutaj jedynie o pogodę, ale również o premiery gier, które w marcu wyglądają znacznie lepiej niż w ostatnich dwóch miesiącach.