Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 29 czerwca 2021, 14:45

Premiery gier - lipiec 2021. Czy to początek sezonu ogórkowego?

Pogoda daje się we znaki, ale tego samego nie można powiedzieć o lipcowych premierach. Oficjalnie bowiem rozpoczynamy sezon ogórkowy! Na szczęście nie oznacza to że w tym miesiącu nie debiutuje kompletnie nic ciekawego.

Spis treści

Dla gier MMORPG lato to niezwykle owocny okres. Pojawia się bowiem mnóstwo nowych tytułów. O ile gatunek ten ostatnimi czasy podupadł, tak teraz jest w czym przebierać lub do czego wracać. W lipcu na przykład doczekamy się gry, której premiera była już kilkakrotnie przekładana! Niestety, tak ekscytujących wieści nie mam dla wszystkich. Miesiąc ten to bowiem początek sezonu ogórkowego. Trafi się kilka pozycji wartych uwagi, ale pewnie wykorzystacie lipiec raczej do nadrabiania zaległości niż grania w nowości.

Old World

Data premiery: 1 lipca 2021

INFORMACJE

  1. Gatunek: strategia
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: ok. 139 zł (PC)

Czym jest Old World?

Old World to turowa strategia 4X, która debiutowała w Early Accessie w zeszłym roku. Teraz przyszła pora na oficjalną premierę. Osoby zainteresowane tym gatunkiem powinny sięgnąć po Old Worlda z bardzo prostego powodu. Przy projekcie tym pracuje bowiem Soren Johnson, który wcześniej dostarczył takie gry jak Offworld Trading Company oraz Sid Meier’s Civilization IV. To powinno wystarczyć jako rekomendacja.

Czy warto sięgnąć po grę Old World?

W ramach zabawy przejmiemy kontrolę nad wybraną cywilizacją i postaramy się doprowadzić do jej ekspansji. Zadanie nie będzie łatwe, a my mamy obserwować rozwój naszych podopiecznych na przestrzeni setek lat – jedna tura to ni mniej, ni więcej, tylko rok. Aby wygrać, trzeba będzie sprostać generowanym losowo tzw. „ambicjom”, czyli wykonać specjalne zadania, związane z konkretną dynastią. Rozwój naszego miasta utrudnią wydarzenia losowe, wzorowane na historii, a od naszych decyzji zależeć będą kolejne zwroty akcji.

  1. Więcej o grze Old World

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą z gier lipca czekasz najbardziej?

The Ascent
16,6%
Chernobylite
50,9%
Microsoft Flight Simulator na Xboksa
3,4%
The Sims 4: Wiejska sielanka
4,7%
The Legend of Zelda: Skyward Sword HD
2,8%
F1 2021
8,1%
Warhammer 40,000: Battlesector
5,6%
Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin
3,1%
Crowfall
1,2%
Old World
3,4%
Zobacz inne ankiety
Premiery gier - we wrześniu 2021 każdy znajdzie coś dla siebie
Premiery gier - we wrześniu 2021 każdy znajdzie coś dla siebie

Wrzesień to idealny czas, aby wybrać sobie jeden tytuł i się w niego zagrywać. Miesiąc ten przynosi nam miks gatunkowy w którym każdy powinien się odnaleźć. Tak zróżnicowanie dawno nie było, chociaż pewnie większość osób rzuci się na pewnego remastera…

Premiery gier - sierpień 2021 to czas gorących nowości!
Premiery gier - sierpień 2021 to czas gorących nowości!

Sezon ogórkowy teoretycznie rozpoczęty. Teoretycznie, bowiem sierpień zawiera całkiem sporo interesujących premier. Może nie ma tutaj gier roku, ale na nudę nie powinniście narzekać. Ewentualnie wykorzystacie ten czas na nadrobienie zaległości!

Premiery gier - czerwiec 2021 to miesiąc dla każdego
Premiery gier - czerwiec 2021 to miesiąc dla każdego

Czerwiec może i nie ma w swoim repertuarze najważniejszych premier tego roku, ale jest to zdecydowanie miesiąc, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie.