Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 16 stycznia 2021, 11:15

Sekrety z gier, które odkryto po wielu latach

Twórcy uwielbiają chować w swoich grach różne sekrety, następnie długo poszukiwane przez najwierniejszych fanów. Niektóre tajemnice potrzebowały wielu lat, nim udało się je rozwikłać.

Gry wideo naszpikowane są sekretami. W dobie internetu wiele z nich dość szybko zostaje odkrytych przez zapalonych fanów danego tytułu. Czasami jednak zdarza się, że pewne easter eggi pozostają nieznane przez wiele lat, zanim komuś uda się je odnaleźć. Niekiedy ujawnienie takiej tajemnicy jest dziełem przypadku, niekiedy wynikiem grzebania w kodzie gry, najczęściej jednak odpowiadają za to mocno oddani fani konkretnej serii lub produkcji.

Wybraliśmy dla Was kilkanaście najbardziej interesujących przykładów nieodkrytych przez lata sekretów (od lat 70. ubiegłego wieku po czasy współczesne), które zainspirowały nas do opracowania tego zestawienia.

NieR Automata – sekretny kod na ominięcie całej gry

Na początek najświeższy przykład sekretu, który czekał aż kilkadziesiąt miesięcy, żeby znalazła się choć jedna wystarczająco dociekliwa osoba. W tym wypadku był to Lance McDonald, znany przede wszystkim ze swojego zaangażowania w modyfikowanie Bloodborne’a (odpowiada on m.in. za stworzenie łatki umożliwiającej granie w ten tytuł w 60 FPS-ach). Lance postanowił dogłębnie sprawdzić pliki gry NieR Automata. Po uzyskaniu dostępu do narzędzi debugujących, udało mu się odnaleźć sekretny kod przenoszący gracza do ostatniego punktu w tym tytule, co pozwala zobaczyć definitywne zakończenie tej produkcji z pominięciem całej rozgrywki.

Prawdziwość odkrycia potwierdził Yoko Taro na Twitterze, ujawniając wszystkim, że tajemnica ta pozostawała ukryta przed światem przez 3 lata i 10 miesięcy.

Jeśli chcecie skorzystać z kodu, musicie pokonać pierwszego bossa, ustawić się w odpowiednim miejscu w lokacji (widać to na powyższym tweecie) i przytrzymując R2, wklepać następującą kombinację: strzałka w górę, strzałka w dół, strzałka w górę, strzałka w prawo, strzałka w lewo, kwadrat, kółko, trójkąt, X (kombinacja dla konsoli PS4).

  1. Więcej o grze NieR: Automata
  2. Recenzja gry NieR: Automata – RPG inne niż wszystkie
Batman: Arkham City

Batman: Arkham City

NieR: Automata

NieR: Automata

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Silent Hill 2

Silent Hill 2

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent

Halo 3

Halo 3

Blood Omen: Legacy of Kain

Blood Omen: Legacy of Kain

Doom II

Doom II

Cyberpunk 2077 - polujemy na easter eggi, wyszukujemy inspiracje
Cyberpunk 2077 - polujemy na easter eggi, wyszukujemy inspiracje

Minęły dwa tygodnie od premiery Cyberpunka 2077, a my, gracze, zdążyliśmy znaleźć masę ciekawych easter eggów różnego rodzaju. Zbierzmy więc najciekawsze z nich, a przy okazji opowiedzmy sobie o inspiracjach, widocznych w grze.

Pogromcy mitów w serii GTA - w poszukiwaniu wyimaginowanych sekretów
Pogromcy mitów w serii GTA - w poszukiwaniu wyimaginowanych sekretów

Seria Grand Theft Auto skrywa wiele tajemnic, fani zaś potrafią spędzić całe lata poszukując dowodów istnienia nawiedzonych miejsc bądź tajemniczych stworzeń zamieszkujących stworzone przez Rockstar North światy.