Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 11 października 2020, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Filmowe klapy, które wyszły wszystkim na dobre

O spektakularnych hollywoodzkich porażkach mówi się więcej niż o filmach przyzwoitych, które jednak nigdy nie wzbiły się na sam szczyt. I chociaż nie wszystkie klapy finansowe oznaczały niską jakość, niektóre wyszły kinu (i twórcom) na dobre.

Piraci z Karaibów 5: Zemsta Salazara (Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales)

  1. Co to: Opowieść o nie do końca martwym (a jakże) piracie okraszona pijackimi wybrykami Johnnego… tfu, Jacka Sparrowa oczywiście
  2. Kto jest za to odpowiedzialny: Joachim Ronning, Espen Sandberg
  3. Budżet: ok. 280 mln dol.
  4. Oceny RT/MC: 29% / 39
  5. Gdzie obejrzeć: Player, Chili, Rakuten, Canal+ VOD, iTunes, VOD.pl

Chociaż czwórka i piątka to filmy trochę gorsze od pierwszych trzech, wciąż ogląda się je nieźle. Tyle że serii zaczyna brakować świeżości. A Jack Sparrow w ostatniej produkcji stał się bardziej zapijaczonym pirackim żulem niż szelmą, którego poznaliśmy w 2003 roku. Wszystko, czego dokonał w Zemście Salazara, zawdzięcza szczęściu, a nie samemu sobie. A ze względu na to, że to postać odtwarzana przez Johnnego Deppa jest motorem napędowym serii, ciężko poczytać to za zaletę. Kiedy ogląda się od razu wszystkie części serii, zauważa się to jeszcze bardziej. Jack Sparrow z Zemsty Salazara to zupełnie inny pirat niż ten z Klątwy Czarnej Perły.

Zostało jeszcze 48% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

81,4%
Marvela
18,6%
DC
Zobacz inne ankiety
Jakie filmy zarabiają nad Wisłą? Hity polskich kin
Jakie filmy zarabiają nad Wisłą? Hity polskich kin

Wyniki polskiego box office’u mogą zaskoczyć niejednego znawcę rynku amerykańskiego – w czołówce próżno szukać kina superbohaterskiego. Nie brak tu za to przebojów Jamesa Camerona czy ekranizacji prozy Henryka Sienkiewicza i Adama Mickiewicza.

Wielka klapa, świetny film – dobre dzieła, które zaliczyły finansowe wtopy
Wielka klapa, świetny film – dobre dzieła, które zaliczyły finansowe wtopy

Niektóre z kultowych, uwielbianych filmów wcale nie przyniosły twórcom sukcesu kasowego. Przedstawiamy dzieła, które – chociaż świetne – w kinach poległy finansowo, często ze stratami.

Najgorsze filmy, które obejrzysz z przyjemnością – tak złe, że aż dobre
Najgorsze filmy, które obejrzysz z przyjemnością – tak złe, że aż dobre

Słabe aktorstwo, katastrofalne efekty, beznadziejny scenariusz i zero talentu w rękach reżysera. W historii kinematografii powstało naprawdę dużo złych filmów. Ale dobrze wiemy, że są wśród nich filmy tak złe, że aż dobre. Oto 9 z nich.