Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 czerwca 2020, 14:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w lipcu 2020

W lipcu zapoznamy się z Ghost of Tsushima, ostatnią wielką grą na wyłączność PlayStation 4. Miłośnicy ścigałek zapoznają się z nową Trackmanią i Formułą 1, a na PC dotrze głośne Death Stranding Hideo Kojimy.

Ghost of Tsushima

Data premiery: 17 lipca 2020

INFORMACJE

  1. Gatunek: przygodowa gra akcji
  2. Platforma: PS4
  3. Przybliżona cena: ok. 250 zł

Czym jest Ghost of Tsushima?

Grą, za pomocą której Sony pożegna PlayStation 4 – będzie to prawdopodobnie ostatni duży tytuł tworzony przez wewnętrzne studio japońskiej korporacji z myślą o tej sędziwej już konsoli. Za Ghost of Tsushima odpowiada Sucker Punch Productions, zespół, który w przeszłości pracował nad takimi uznanymi seriami jak InFamous oraz Sly Raccoon.

Jaka jest fabuła Ghost of Tsushima?

Akcja tej produkcji toczy się w roku 1274, na położonej pośrodku Cieśniny Koreańskiej wyspie Cuszima. W wyniku ataku mongolskiej armii japońscy mieszkańcy Cuszimy zostają brutalnie zabici. Jednym z nielicznych ocalałych z masakry jest samuraj, który postanawia zemścić się na mordercach swojej rodziny i przyjaciół. By tego dokonać, odcina się od samurajskich tradycji i przyjmuje nowy styl działania, stając się budzącym postrach wśród najeźdźców Duchem Cuszimy.

Jak wygląda rozgrywka w Ghost of Tsushima?

Najnowsze dzieło Sucker Punch Productions ma być przygodową grą akcji osadzoną w otwartym świecie. Tytułową wyspę przemierzymy pieszo bądź na rumaku, zwiedzając m.in. bambusowe lasy, niewielkie wioski czy tajemnicze świątynie. Zabawa skupi się na eksterminacji kolejnych przeciwników. Ponieważ protagonista działać będzie na wrogim terytorium, preferowaną metodą rozwiązywania konfliktów okażą się skradanie i ciche zabójstwa. Do naszej dyspozycji oddane zostaną tradycyjne katany czy łuki oraz gadżety kojarzące się bardziej z ninja niż samurajami, takie jak chociażby bomby dymne. Twórcy interesująco podeszli do tematu eksploracji – domyślnie nie zobaczymy na ekranie znaczników misji. Zamiast tego do celu poprowadzi nas kierunek wiatru i charakterystyczne punkty nawigacyjne.

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę lipca 2020 czekasz najbardziej?

Ghost of Tsushima
58,4%
Death Stranding (PC)
19,6%
F1 2020
5,7%
Destroy All Humans!
4,5%
Trackmania
3,6%
Grounded
3,1%
Paper Mario: Origami King
2,5%
Marvel’s Iron Man VR
1,6%
Rock of Ages 3: Make & Break
1,1%
Zobacz inne ankiety
Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

F1 2020

F1 2020

Death Stranding

Death Stranding

Trackmania

Trackmania

Marvel's Iron Man VR

Marvel's Iron Man VR

Grounded

Grounded

Paper Mario: The Origami King

Paper Mario: The Origami King

Rock of Ages 3: Make & Break

Rock of Ages 3: Make & Break

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w czerwcu 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w czerwcu 2020

Dwie największe premiery miesiąca to The Last of Us 2 oraz Valorant. W czerwcu zagramy również w powracającą po wielu latach serię Desperaros, remastery Command and Conquer oraz garść ciekawych tytułów niezależnych.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w maju 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w maju 2020

W tym miesiącu zagramy w nowe wydania Saints Row: The Third i Xenoblade Chronicles, wcielimy się w rekina w Maneater i w końcu dowiemy się, czym jest tajemnicze Crucible tworzone od lat przez Amazona.