Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania (PC)

Trackmania PC

Trackmania Nations Remake | Trackmania 2020

Remake darmowej wersji gry wyścigowej Trackmania Nations, która zadebiutowała w 2006 roku. Produkcja daje możliwość tworzenia własnych torów i jest nastawiona na rywalizację w trybie wieloosobowym, oferując wiele sezonowych eventów czy turniejów.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | multiplayer

PC Windows
Okładka Trackmania (PC)

producent: Nadeo

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

1lipca2020

1lipca2020

Uplay

Trackmania Nations Remake to nowa wersja popularnego spin-offu serii Trackmania, który ukazał się pierwotnie w 2006 roku. Za produkcję odpowiadają ponownie studio Nadeo oraz firma Ubisoft. Tytuł skonstruowano z myślą o rozgrywkach wieloosobowych i zmaganiach e-sportowych; twórcy nie zapomnieli przy tym o jednej z najważniejszych funkcjonalności cyklu, a więc o kompleksowym edytorze torów.

Mechanika

W Trackmania Nations Remake gracz zasiada za kierownicą wielu fantastycznych bolidów wyścigowych, rywalizując z innymi zawodnikami na równie szalonych trasach. Dostępne tory obfitują w skocznie, korkociągi i inne mrożące krew w żyłach przeszkody. Model jazdy jest typowo zręcznościowy, pozwalając na szalone triki i niezwykle ryzykowane skoki wykonywane przy absurdalnie wysokich prędkościach. Gra pozbawiona została jakiegokolwiek modelu uszkodzeń. Kraksy wiążą się jednak z utratą cennych sekundy i utratą pozycji w wyścigu.

Istotnym elementem tytułu jest edytor torów, w którym tworzymy nowe trasy, korzystając z gotowych elementów. Projektem można się pochwalić przed znajomymi, zapraszając ich do wspólnej zabawy lub umożliwiając im ocenianie wykonanych przez siebie torów.

Tryby gry

Trackmania Nations Remake skupia się na zabawie wieloosobowej. Twórcy aktualizują zawartość tytułu w oparciu o system sezonowy. Na graczy czekają dzienne oraz tygodniowe mistrzostwa, a także oficjalne kampanie z sieciowymi rankingami. Najbardziej prestiżowe są puchary Grand League oraz Open Grand League, które organizowane są dwa razy do roku. W grze nie brakuje też eventów zorganizowanych przez społeczność fanów, a także profesjonalnych mistrzostw e-sportowych. Pobawić się można także w pojedynkę, testując pobrane tory oraz starając się pobić rekordy okrążeń ustanowione przez znajomych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Gry podobne do Trackmania

Klasyfikacja PEGI Trackmania

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Trackmania

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270X lub lepsza, Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza, Windows 10 64-bit
Dziś premiera darmowej Trackmanii. Zobacz, gdzie i jak ściągnąć grę
Dziś premiera darmowej Trackmanii. Zobacz, gdzie i jak ściągnąć grę

wiadomość1 lipca 2020

Darmowa Trackmania zadebiutowała dziś na komputerach osobistych. Tytuł możecie już pobrać na platformach Uplay oraz Epic Games Store.

Nowa Trackmania to darmowa gra z opcjonalnym abonamentem
Nowa Trackmania to darmowa gra z opcjonalnym abonamentem

wiadomość27 maja 2020

Firma Ubisoft ujawniła planowany model biznesowy darmowej Trackmanii. Osoby skłonne inwestować cyklicznie w produkcję studia Nadeo otrzymają m.in. dostęp do dodatkowych aktywności oraz personalizacji aut.

Premiera remake'u Trackmanii Nations opóźniona
Premiera remake'u Trackmanii Nations opóźniona

wiadomość23 kwietnia 2020

Premiera gry Trackmania Nations Remake (której ostateczny tytuł to Trackmania), czyli przygotowywanej przez studio Nadeo odświeżonej wersji produkcji z 2006 roku, została przesunięta. Tytuł zadebiutuje wyłącznie na PC 1 lipca.

Trackmania Nations Remake - pierwszy gameplay
Trackmania Nations Remake - pierwszy gameplay

wiadomość2 marca 2020

W sieci pojawił się zapis prezentacji Trackmania Nations Remake, czyli nowej wersji popularnej gry wyścigowej studia Ubisoft Nadeo. Filmik pokazuje m.in. gameplay oraz edytor tras.

Powstaje remake gry Trackmania Nations; premiera na PC w maju
Powstaje remake gry Trackmania Nations; premiera na PC w maju

wiadomość29 lutego 2020

Ubisoft Nadeo produkuje nową odsłonę Trackmanii. Zamiast kontynuacji otrzymamy jednak remake gry Trackmania Nations z 2006 roku. Tytuł ma trafić wyłącznie na komputery osobiste w maju bieżącego roku.