Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1PC
Okładka Rollcage Stage II (PS1)
OkładkaRollcage Stage II (PS1)

Rollcage Stage II

Druga odsłona dynamicznej gry wyścigowej, w której rywalizują futurystyczne pojazdy zdolne poruszać się po każdej powierzchni, niejeden raz łamiąc prawa fizyki.

Wyścigi | science fiction | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rollcage Stage II Premiera

3sty2000

PC

17mar2000

PS1

Gry podobne do Rollcage Stage II

Ridge Racer Type 4

WipEout 2097

WipEout

Rollcage Stage II to kontynuacja ciepło przyjętej gry wyścigowej wydanej w 1999 roku, w której futurystyczne maszyny mierzą się w spektakularnych zawodach. Tytuł ponownie opracowali pomysłodawcy ze studia Attention to Detail.

Mechanika

Rollcage Stage II to zręcznościowa gra wyścigowa, którą charakteryzuje duża dynamika zmagań i dość luźne podejście do respektowania praw fizyki. Podobnie jak w oryginale, twórcy pozwolili na nieskrępowane jeżdżenie po każdej powierzchni i wykonywania ekstremalnych akrobacji przy olbrzymich prędkościach. Stage II przynosi nie tylko usprawnienia w silniku gry, przez co pojazdy lepiej reagują na komendy, a samo prowadzenie ich jest przyjemniejsze, ale również mnóstwo nowej zawartości.

Autorzy przygotowali łącznie sześćdziesiąt pojazdów i sześćdziesiąt pięć tras, które dodatkowo są dłuższe i dużo bardziej skomplikowane niż w pierwowzorze. Na każdej z nich umieszczono elementy, które można zniszczyć lub wysadzić, powodując jeszcze większy chaos. Efektowność Rollcage’a budują również możliwe do zdobycia bronie i gadżety, za pomocą których można komplikować życie rywalom i zapewniać sobie potrzebną przewagę.

Tryby gry

Rollcage Stage II obfituje w liczne możliwości zabawy. Studio Attention to Detail zadbało o opcje przeznaczone dla samotników, jak i fanów zmagań wieloosobowych. Ci pierwsi mogą sprawdzić swoje umiejętności w kolejnych sezonach, w których walka toczy się na następujących po sobie trasach, a zbierane punkty przekładają się na klasyfikację generalną. Do ich dyspozycji oddane są również moduły szkoleniowy, szybkiego wyścigu, walki z czasem, a także możliwe do odblokowania za postępy niespodzianki w rodzaju trybu przetrwania. Osoby stawiające na walkę na podzielonym ekranie mają z kolei do wyboru klasyczne wyścigi i turnieje, a także dużo rzadziej spotykane w grach tego typu areny walki oraz wariacje na temat np. popularnych dyscyplin sportowych.

Kwestie techniczne

Rollcage Stage II utrzymany jest w stylistyce science-fiction, którą dodatkowo podkreśla ścieżka dźwiękowa z utworami techno i industrial. Autorzy usprawnili grafikę w stosunku do pierwowzoru, eliminując m.in. dokuczliwy wcześniej pop-up i poprawiając jakość tekstur.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 175 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rollcage Stage II: 12+

Rollcage Stage II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS1