Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 marca 2020, 11:30

autor: Aquma

10 długich gier dla jednego gracza, które w końcu możesz nadrobić

Przymusowy urlop ma swoje zalety, ale ma i wady – jedną z najpoważniejszych jest potencjalna nuda. Doskonałą metodą na poradzenie sobie z obecną sytuacją jest zwrócenie się w stronę gier, w które zawsze chcieliśmy zagrać – ale jakoś nie było kiedy.

Red Dead Redemption 2

  1. Powód, dla którego warto zagrać: to wspaniała historia i jedna z najbardziej wciągających gier obecnej generacji
  2. Czas potrzebny do kompletnego przejścia: 161 godzin

Na sam koniec produkcja, którą wiele osób uznaje za najlepszą grę single player kończącej się powoli ósmej generacji konsol. W ciągu kilkunastu miesięcy, jakie minęły od jej premiery (przynajmniej na PlayStation 4 i Xboksie One, bo wersja pecetowa została wydana dopiero w zeszłym roku), megahitowy western firmy Rockstar Games rozkochał w sobie zarówno krytyków, jak i graczy. Nie bez powodu.

Historia Arthura Morgana to jedna z najbardziej poruszających i dojrzałych opowieści w dziejach interaktywnej rozrywki, ale prawdziwym bohaterem Red Dead Redemption 2 jest świat – Dziki Zachód wyglądający, brzmiący i zachowujący się niczym twór wyjęty żywcem z filmu, a do tego wiarygodnie reagujący na działania podejmowane przez gracza. Tytuł ten zapewnia niesamowity poziom immersji, osiągnięty m.in. dzięki legendarnemu już przywiązaniu do szczegółów, charakterystycznemu dla produkcji wspomnianego brytyjskiego dewelopera.

W zasadzie jedyną wadą RDR2 jest powolne tempo, które zniechęca wielu zabieganych graczy. Masz godzinę dziennie na zabawę, a główny bohater przez pięć minut jedzie na koniu, potem przez dwie idzie do budynku, a tam dziesięć sekund grzebie w szufladzie, żeby wyciągnąć z niej nabój do rewolweru? Kto ma na to czas? Może właśnie Ty – właśnie teraz?

  1. Więcej o grze Red Dead Redemption 2

Bartosz Aquma Świątek

TWOIM ZDANIEM

To jakim kontrolerem przejdziesz Dark Souls?

44,9%
Klasycznie - padem
36,5%
Ekstremalnie - myszką i klawiaturą
10%
Oryginalnie - mikrofonem
8,6%
Nieortodoksyjnie - gitarą do Guitar Hero
Zobacz inne ankiety
Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Dark Souls III

Dark Souls III

Disco Elysium

Disco Elysium

Football Manager 2020

Football Manager 2020

RimWorld

RimWorld

Hollow Knight

Hollow Knight

Persona 5

Persona 5

Nudzisz się w domu? Oto najlepsze seriale z dużą liczbą sezonów
Nudzisz się w domu? Oto najlepsze seriale z dużą liczbą sezonów

Tak się złożyło, że zyskaliśmy sporo czasu na oglądanie seriali na Netflixie czy HBO GO. A skoro tak, to pora wskazać najciekawsze tasiemce, które zapewnią zajęcie na wiele godzin.

Singlowe gry, w które warto grać po ukończeniu wątku fabularnego
Singlowe gry, w które warto grać po ukończeniu wątku fabularnego

Dotarcie do napisów końcowych nie zawsze oznacza koniec przygody z danym tytułem - niektóre gry wciąż skrywają wiele atrakcji prócz wątku fabularnego.