Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 10 sierpnia 2019, 11:30

autor: Michał "Pajdos" Pajda

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Przegapione gry, na które warto czekać w 2019 roku

O tych grach najprawdopodobniej nie słyszeliście – a szkoda, bo ich premiery zbliżają się wielkimi krokami, pomimo faktu, że często świat o nich nie słyszał!

W 2018 roku – według danych podawanych przez portal SteamSpy – popularna platforma cyfrowej dystrybucji należąca do Valve wzbogaciła swoją ofertę o prawie 9 tysięcy gier, a do tego trzeba jeszcze doliczyć pozycje konsolowe i mobilne. Liczby te robią ogromne wrażenie – okazuje się, że na rynku gamingowym codziennie pojawia się ponad 20 nowych tytułów (na samym Steamie!). Większość z nich to, eufemistycznie rzecz ujmując, produkcje śmietnikowe. Taki zalew nowości sprawia, że coraz częściej umykają nam zapowiedzi naprawdę ciekawych projektów.

Przegapianie dobrych gier (co zdarza się nie tylko graczom, ale nawet – o zgrozo! – przedstawicielom branżowych mediów) jest prostą konsekwencją urodzaju. W trosce o Was postaraliśmy się zebrać w jednym zestawieniu produkcje, o niedawnych zapowiedziach których najprawdopodobniej nie słyszeliście albo już o nich zapomnieliście. Oczywiście wybraliśmy tylko te pozycje, które wydają się warte oczekiwania.

A JA NIE PRZEGAPIŁEM

Rzecz jasna nie gwarantujemy, że każda wymieniona w tym tekście gra będzie dla każdego z Was nowością. Jeśli bardzo uważnie śledzisz branżowe doniesienia, być może słyszałeś o nich wszystkich. Jeśli tak jest w istocie, możesz sam sobie pogratulować.

Predator: Hunting Grounds

  1. Platformy: PS4
  2. Planowana data premiery: 2020

Dotychczasowe występy Predatora w grach wideo

Przyjęło się już w branży gamingowej, że gry bazujące na filmowych licencjach nie należą do najlepszych. Nie inaczej było z produkcjami inspirowanymi Predatorem, wyposażonym w śmiercionośną broń kosmicznym łowcą, polującym na wszystko – od ludzi po ksenomorfy. I chociaż to temat niemal idealny dla gry wideo, do tej pory nie zdarzyło się, aby jakikolwiek deweloper sprostał presji wywieranej przez fanów filmowego „Predzia”.

Najbliżej satysfakcjonującej rozgrywki było Alien vs. Predator z 1999 roku, chociaż produkcji studia Rebellion brakowało trochę do ideału. Firma wydała drugą grę pod tym samym tytułem w roku 2010. Została ona przez nas oceniona na 5,5/10... Całkiem nieźle z tematem poradzili sobie za to twórcy Ghost Recon: Wildlands, implementując do przygody Duchów wyzwanie polegające na likwidacji legendarnego łowcy obcych.

Czym będzie Predator: Hunting Grounds?

Czy twórcy nowej gry o Predatorze – tym razem o podtytule Hunting Grounds – staną na wysokości zadania i zaserwują w końcu pozycję godną jednego z najbardziej zabójczych bohaterów w historii filmów science fiction? Nie wiadomo – tym bardziej że trailer, który zaprezentowany został w maju, to zaledwie animacja mająca na celu przygotować potencjalnych nabywców na klimat tej produkcji.

Jedyną pewną informacją jest ta, że Hunting Grounds należeć będzie do gatunku asymetrycznych multiplayerów, a gracz wcieli się albo w jednego z członków elitarnej jednostki bojowej, albo w... tytułową bestię. Trochę mało konkretów, dlatego czekamy na więcej – tym bardziej że łowy Predatora są idealnym tematem na grę osadzoną w konwencji Dead By Daylight lub Friday the 13th: The Game.

  1. Więcej o grze Predator: Hunting Grounds
TWOIM ZDANIEM

Jak często czytasz newsy o grach?

Codziennie
66,2%
Kilka razy w tygodniu
21,7%
Kilka razy w miesiącu
6%
Raz w tygodniu
3,7%
Nigdy, albo prawie nigdy
2,5%
Zobacz inne ankiety
Outriders

Outriders

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm

Predator: Hunting Grounds

Predator: Hunting Grounds

Concrete Genie

Concrete Genie

Last Oasis

Last Oasis

The Pathless

The Pathless

Scavengers

Scavengers

Tools Up!

Tools Up!

The Last Campfire

The Last Campfire

Przegapione gry RPG AD 2020 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować
Przegapione gry RPG AD 2020 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować

Niezłych RPG debiutuje dzisiaj niemało. Niestety, wiele z nich nie zdobywa popularności, na jaką zasługuje. Dzisiaj aktualizujemy tekst poświęcony właśnie takim grom, które fani gatunku mogli przegapić – a nie powinni.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów
17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.