Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 października 2019, 14:07

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Gry 2019 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2019 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Dauntless

Dauntless to kolejny darmowy sieciowy fenomen, który szybko zyskał sobie sympatię milionów graczy. - Gry 2019 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku - dokument - 2019-10-07
Dauntless to kolejny darmowy sieciowy fenomen, który szybko zyskał sobie sympatię milionów graczy.
  1. Premiera: 21 maja
  2. Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
  3. Nasza ocena: brak

Wielu pewnie szybko skreśli Dauntless, widząc w nim jedynie uboższą, darmową podróbkę gry Monster Hunter: World. Ale skoro dzieło Capcomu było jedną z najlepiej ocenianych produkcji ubiegłego roku, czy naprawdę jest na co narzekać? Łatka ta nie odstraszyła w końcu 5 milionów osób, które wypróbowały ten tytuł zarówno w fazie wczesnego dostępu, jak i po debiucie finalnej wersji.

Podobnie jak w MHW głównym aspektem tego RPG akcji jest walka z gigantycznymi potworami, tutaj nazywanymi behemotami. I jest to nazwa w pełni uzasadniona, bo mówimy o monstrach zdolnych posłać nas na tamten świat kilkoma machnięciami szponów. Aby przeżyć potyczki, należy się do nich odpowiednio przygotować: poznać słabe strony przeciwnika, zrozumieć, w jaki sposób wyprowadza on ataki, i dobrać broń – bo potężny młot niewiele zdziała przeciwko bestii, która błyskawicznie przemieszcza się po całym polu bitwy. Warto jednak ryzykować, bo za pokonanie każdego potwora otrzymujemy energię, dającą możliwość ulepszania ekwipunku i umiejętności.

To naturalnie bardziej budżetowa pozycja niż Monster Hunter: World, z którego Dauntless mocno czerpie inspiracje. Widać to w dostępnej zawartości, brzydszej oprawie wizualnej oraz słabszym dopracowaniu – ale jak na tytuł całkowicie darmowy to wciąż naprawdę dobra produkcja. Dodatkowo urozmaica ją możliwość zabawy w kooperacji, która nie jest tutaj ograniczona do konkretnych platform – posiadacze PC, PlayStation 4 i Xboksa One mogą więc ramię w ramię zabijać potwory i rozwijać swoją postać niezależnie od tego, na czym akurat grają.

  1. Więcej o grze Dauntless
Metro Exodus

Metro Exodus

Resident Evil 2

Resident Evil 2

DiRT Rally 2.0

DiRT Rally 2.0

Apex Legends

Apex Legends

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts III

Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku – na te potencjalne hity czekamy
Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku – na te potencjalne hity czekamy

Nie znamy jeszcze tytułów wszystkich gier, które zadebiutują w tym roku, ale już teraz możemy stworzyć listę tych najbardziej wyczekiwanych. Znalazły się na niej zarówno sequele dużych hitów, jak i całkiem nowe, ciekawe marki.

Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.