Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 października 2019, 14:07

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Gry 2019 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2019 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Rage 2

Rage 2 jest zdecydowanie bardziej „bombastyczny” od poprzedniej części cyklu i wpisuje się w popularny ostatnimi czasy nurt apokalipsy z przymrużeniem oka. - Gry 2019 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku - dokument - 2019-10-07
Rage 2 jest zdecydowanie bardziej „bombastyczny” od poprzedniej części cyklu i wpisuje się w popularny ostatnimi czasy nurt apokalipsy z przymrużeniem oka.
  1. Premiera: 14 maja
  2. Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
  3. Nasza ocena: 8,5/10

Podobnie jak pierwsza część cyklu Rage 2 ma własną porcję bolączek, które w zależności od Waszych upodobań mogą pozostać kompletnie niezauważone lub całkowicie zrujnować Wam zabawę. Trzeba przyznać, że nie wszystko działa tutaj tak, jak powinno: otwarty świat został zaprojektowany zaledwie nieźle i często dostrzega się w nim pustkę, fabularnie jest słabo, a od kolorowej wizji apokalipsy mogą odbić się gracze liczący na coś poważniejszego.

Komu więc wspólne dzieło Avalanche Studios i id Software może się spodobać? Każdemu, kto przełknie kiepski scenariusz, o ile otrzyma w zamian ogromną porcję świetnej, nawet jeśli nieco bezmyślnej, rozrywki. Rage 2 pod względem samego strzelania stoi w jednym szeregu z takimi hitami jak Doom czy Titanfall 2. Zabijanie tabunów wrogów sprawia tu gigantyczną satysfakcję. Broń ma kopa, zabawę urozmaicają specjalne umiejętności, a w dodatku gra premiuje agresywny styl walki – zamiast kryć się za osłonami wbiegamy w środek bitewnej zawieruchy i wypluwając tony kul, masakrujemy stojących nam na drodze nieprzyjaciół. Całkowity odjazd!

Walka w Rage’u 2 to absolutny MAJ-STER-SZTYK. Tak mięsistego strzelania, tak krwisto satysfakcjonującego rozczłonkowywania wrogów, tak pomysłowych narzędzi eksterminacji przeciwników, tak efektownej rozwałki, takiej swobody ruchu na polach bitew – słowem, takich wrażeń nie zapewnił mi żaden FPS, chyba od czasu ostatniego Dooma. Owszem, po drodze trafiło się jeszcze kilka świetnych shooterów, które też błyszczały na jednym lub paru spośród wymienionych pól – Titanfall 2, Shadow Warrior 2 czy Wolfenstein II (znów ta Bethesda). Jednak w kategorii tytułów, które mają pozwolić graczowi się odstresować i zapewnić czystą radość z zabijania, najnowsze dzieło id Software jest niemal bezkonkurencyjne.

Draug, recenzja gry Rage 2

W grze znajdziemy możliwość rozwoju postaci, co zwiększa jej morderczy potencjał do absolutnego maksimum, a osobną atrakcją są walki pojazdów. Te także potrafią wzbudzić w nas bojowy szał, bo starcia na szosach do złudzenia przypominają te z nowego filmowego Mad Maxa. Rage 2 może nie jest rozrywką szczególnie ambitną, ale w kategorii „głupiej rozwałki” to mistrz wagi ciężkiej.

  1. Recenzja gry Rage 2 – FPS-a, który nie musi być niczym więcej
  2. Więcej o grze Rage 2

WYRÓŻNIENIE: OUTER WILDS

  1. Premiera: 30 maja
  2. Platformy: PC, Xbox One

Jeden z najbardziej bezstresowych tytułów tego roku jest przy okazji także tym, w którym podejmujemy się zadania o największej skali. Outer Wilds to bowiem pierwszoosobowa gra eksploracyjna, w której musimy zbadać cały układ gwiezdny. I to w dodatku nie taki zwyczajny układ, bo na każdej planecie występują tutaj sekretne ruiny, postacie, z którymi możemy porozmawiać, lub przepiękne krajobrazy. Największą zagadką jest jednak pętla czasowa, w której funkcjonują wszystkie te światy. I to właśnie za jej sprawą odwiedzanie kolejnych globów okazuje się tak fascynujące. Każdorazowe lądowanie może przynieść następny sekret lub śmiertelne zagrożenie. Nie jest to, niestety, tytuł perfekcyjnie dopracowany, ale oferuje tak wiele niezapomnianych przeżyć, że można mu wybaczyć technologiczne bolączki.

Metro Exodus

Metro Exodus

Resident Evil 2

Resident Evil 2

DiRT Rally 2.0

DiRT Rally 2.0

Apex Legends

Apex Legends

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts III

Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku – na te potencjalne hity czekamy
Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku – na te potencjalne hity czekamy

Nie znamy jeszcze tytułów wszystkich gier, które zadebiutują w tym roku, ale już teraz możemy stworzyć listę tych najbardziej wyczekiwanych. Znalazły się na niej zarówno sequele dużych hitów, jak i całkiem nowe, ciekawe marki.

Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.