Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 14 grudnia 2018, 15:13

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

W co grać, czekając na Diablo 4? Gry i mody, które wypełnią pustkę po diable

Może tytułowe pytanie powinno brzmieć inaczej - czy warto w ogóle czekać na Diablo 4? Niezależnie jednak od tego, o co zapytamy, mamy kilka różnych odpowiedzi.

Na Diablo IV przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Demony szepczą między sobą, że gra zostanie zapowiedziana prawdopodobnie w 2019 roku. Są to jednak tylko ploteczki, a aktualna rzeczywistość jest taka, jaka jest – Diablo Immortal i niczego więcej dodawać nie trzeba. Jeśli są wśród Was osoby niezrażone Diablo III i rzeczywiście czekające na kolejną odsłonę serii, warto umilić sobie owo czekanie innymi tytułami.

Może bowiem okazać się, że jeszcze trochę goblinów skarbników w Sanktuarium umrze, zanim Blizzard wyda kontynuację. Prawie trzy lata temu powstał tekst o interesujących hack’n’slashach. Jak sami widzicie, w kwestii wyczekiwania Diablo IV niewiele się zmieniło – gry jak nie było, tak nadal nie ma. Niemniej w samym gatunku pojawiło się kilka nowości, pewne produkcje zostały rozbudowane, niektóre otrzymały ciekawe mody, a poza tym na horyzoncie majaczy coś interesującego.

Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was zestawienie gier oraz modyfikacji, którymi warto umilić sobie czas, wypatrując ewentualnego Diablo IV.

Poniższe zestawienie to propozycje redakcji. Jeśli jednak cenicie inne tytuły z gatunku hack’n’slash, znacie jakieś fajne mody lub kibicujecie jakimś nadchodzącym produkcjom, czekamy na Wasze opinie. Być może dzięki Waszemu komentarzowi ktoś znajdzie swoją nową ulubioną grę.

Diabelnie przyjemne mody, które urozmaicą radosne patroszenie demonów

Curse of Tristram – Diablo II w StarCrafcie II

Kto by pomyślał, że ktoś będzie na tyle szalony, by zechcieć przenieść stare, dobre Diablo II do StarCrafta II? A jednak pewien jegomość podjął się tego zadania. I wierzcie, warto było czekać. Kultowa część serii Diablo załapała się na odświeżoną szatę graficzną oraz kilka drobniejszych modyfikacji.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Curse of Tristram nie zostało ukończone i cały czas jest ulepszane. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, by tę modyfikację sprawdzić! Zwłaszcza że uzyskała oficjalne błogosławieństwo Blizzarda, dzięki czemu nie zniknie z serwerów za naruszenie własności intelektualnej.

Twórca zapowiedział, że w tegoroczne święta udostępni drugą wersję bety ze sporą ilością poprawek oraz kilkoma nowościami, jak pojedynki czy PvP w sieci. Warto dodać, że w Curse of Tristram można bawić się w trybie multiplayer z innymi graczami. Ponadto da się podkręcić nieco poziom trudności. Największy problem na ten moment stanowi jednak ograniczona zawartość – dostępnych jest zaledwie sześć map.

Autor obiecał jednak, że już niedługo będziemy mieć kompletny Akt 1, a do tego generator losowych podziemi. Warto zatem czekać i obserwować ten projekt.

Instrukcja instalacji:

  1. Pobierz i zainstaluj StarCrafta II z klienta Battle.net.
  2. Przejdź do zakładki „Gry dowolne”, dalej do Salonu Gier.
  3. W wyszukiwarce wklej „the curse of tristram”.
  4. Kliknij „Stwórz poczekalnię” lub „Dołącz automatycznie”.
  5. Pliki modyfikacji pobiorą się automatycznie i można bez przeszkód grać.

Inna modyfikacja Diablo II warta Waszej uwagi to Median XL. Wprowadza ona tak wiele innowacji do gry, że mamy do czynienia praktycznie z innym tytułem. Twórcy zadeklarowali, że w drugiej połowie stycznia przyszłego roku mod ten zostanie zaktualizowany i wydany ponownie. Otrzyma sporo nowości, jak zwiększony ekwipunek, system riftów czy obsługa większych rozdzielczości.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz jeszcze na Diablo IV?

Czekam, ale bez wielkich nadziei
49,5%
Nigdy nie czekałem
27,6%
Czekam jak na zbawienie
14,3%
Już nie czekam
8,5%
Zobacz inne ankiety
Titan Quest: Anniversary Edition

Titan Quest: Anniversary Edition

Grim Dawn

Grim Dawn

Path of Exile

Path of Exile

Lost Ark

Lost Ark

Diablo II

Diablo II

Torchlight II

Torchlight II

Wolcen: Lords of Mayhem

Wolcen: Lords of Mayhem

Torchlight III

Torchlight III

Book of Demons

Book of Demons

The Incredible Adventures of Van Helsing: Final Cut

The Incredible Adventures of Van Helsing: Final Cut

Diablo 1 kiepsko się zestarzało. Tymi pięcioma modami je naprawisz
Diablo 1 kiepsko się zestarzało. Tymi pięcioma modami je naprawisz

Diablo 1 w końcu trafiło do sprzedaży w wersji cyfrowej, a że gra ma już ponad 20 lat, mimo sentymentu niektórych może odrzucać swoją archaicznością. Pomocą mogą być mody, które dodają nową zawartość, lepszą grafikę, czy poprawki starych błędów.

Czy Diablo 4 będzie grą TPP? Widok zza pleców odświeżyłby serię
Czy Diablo 4 będzie grą TPP? Widok zza pleców odświeżyłby serię

Społeczność czeka na zapowiedź Diablo IV, a Blizzard milczy jak zaklęty w kamień (dusz). Kolejne BlizzCony mijają, a my wciąż niczego nie wiemy, oprócz tego, że jakaś gra z tego uniwersum rzeczywiście jest tworzona. Zastanówmy się, czym może ona być?

Czekając na Diablo 4 – ciekawe hack-and-slashe, w które zagramy przed kolejnym hitem Blizzarda
Czekając na Diablo 4 – ciekawe hack-and-slashe, w które zagramy przed kolejnym hitem Blizzarda

Znając zwyczaje twórców ze studia Blizzard, na nową odsłonę serii Diablo będziemy musieli poczekać naprawdę długo. W niedalekiej przyszłości na rynku pojawi się jednak sporo ciekawych gier, które powinny zadowolić fanów gatunku hack’n’slash.