Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 4 września 2023, 15:01

autor: Przemysław Zamęcki

Najlepsze gry na Switcha - 18 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Animal Crossing - najnowsza konsola Nintendo doczekała się wielu fenomenalnych gier. W tym artykule prezentować będziemy najlepsze tytuły dostępne na Switcha w 2023 roku.

Ten artykuł jest pierwszym z serii traktujących o najlepszych, zdaniem naszej redakcji, grach na daną platformę. Na początek zajęliśmy się konsolą Nintendo Switch, którą większość z nas wielbi i posiada, ale podobne teksty ukazały się także w odniesieniu do PlayStation 4 i Xboksa One.

Nintendo Switch, najnowsza maszynka do grania giganta z Kioto, to chyba pierwsze urządzenie Wielkiego N, które tak szybko znalazło uznanie wśród naszych redaktorów, nierzadko zajmując pozycję dominującą, jeśli chodzi o liczbę godzin spędzanych przy nim dla zwykłej przyjemności obcowania z nietuzinkowymi dziełami. W ciągu lat, które minęły od ukazania się tego tekstu, trochę się zmieniło i części z nas przeszła fascynacja nową zabawką, ale to nie znaczy, że przestaliśmy doceniać pomysłowość Japończyków.

AKTUALIZACJA 2023 SIERPIEŃ

Niniejszy artykuł ma charakter cykliczny. To oznacza, że wracamy do tematu, robimy burzę mózgów i modyfikujemy listę naszych ulubionych gier. W takich przypadkach ponownie udostępniamy tekst z odpowiednią adnotacją.

W sierpniu wzbogaciliśmy zestawienie o jeden z największych hitów ostatnich miesięcy, czyli The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Krótki opis tej produkcji przygotował Mateusz „rassi” Ługowik.

Fire Emblem: Three Houses

To gra na naprawdę dłuuugie godziny… - Najlepsze gry na Switcha - 19 świetnych gier na konsolę Nintendo - dokument - 2023-09-04
To gra na naprawdę dłuuugie godziny…
  1. Gatunek: taktyczne RPG
  2. Zagraj, jeśli: tolerujesz „japońszczyznę” wszelkiej maści
  3. Nie graj, bo: zaczniesz nadrabiać zaległości, jeśli chodzi o pozostałe części serii, a trochę ich jest...
  4. Gry podobne: The Banner Saga, Valkyria Chronicles
FIRE EMBLEM: THREE HOUSES
  1. Producent: Intelligent Systems
  2. Data premiery: 26 lipca 2019

Fire Emblem: Three Houses to zdecydowanie jedna z najbardziej hermetycznych pozycji w całym tekście. Żeby w nią zagrać, musicie bowiem być odporni na wszelkiego rodzaju manieryzmy i stylistyczne chwyty stosowane zarówno w jRPG, jak i anime, a także skorzy do poświęcenia długich godzin wielowątkowej kampanii obfitującej w zwroty akcji i multum dość trudnych taktycznych bitew w rzucie izometrycznym. Kupujecie ten pakiet takim, jaki jest, albo odpadacie. Nie ma drogi na skróty.

Jeżeli jednak dobrze czujecie się w takich klimatach albo po prostu przekonacie się do nich po paru godzinach rozgrywki, to co tu dużo mówić – czeka Was przygoda co się zowie. Historia przyciąga do ekranu pomimo swojej złożoności, a system walki zmusza do główkowania, jak na strategicznego „erpega” przystało. Ponadto wszystko to dostępne jest z pozycji łóżkowej, kanapowej, krzesłowej czy stojącej – dobrze wiecie, że przy Switchu żadne ograniczenia nie istnieją.

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy posiadasz konsolę Nintendo Switch?

Tak
55,7%
Nie, ale planuję kiedyś ją kupić
29,7%
Nie i nie planuję jej kupić
14,5%
Zobacz inne ankiety
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Hollow Knight

Hollow Knight

Animal Crossing: New Horizons

Animal Crossing: New Horizons

Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart 8 Deluxe

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Fire Emblem: Three Houses

Fire Emblem: Three Houses

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey

Xenoblade Chronicles 3

Xenoblade Chronicles 3

Metroid Dread

Metroid Dread

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch - na którym modelu najlepiej zagrać?
Wiedźmin 3 na Nintendo Switch - na którym modelu najlepiej zagrać?

Na rynku funkcjonują obecnie trzy modele Nintendo Switch - oryginalny, wydany w 2017 roku, odświeżony, który trafił do sprzedaży kilka miesięcy temu oraz Lite, który jest dedykowany fanom mobilnego grania. Na którym najlepiej grać w Wiedźmina?

Recenzja konsoli Nintendo Switch – solidny fundament
Recenzja konsoli Nintendo Switch – solidny fundament

Projektując Switcha Nintendo spróbowało zrobić niemożliwe – pogodzić konsolowe i mobilne granie. Nowy sprzęt w udany sposób łączy oba te style rozrywki i jest całkiem niezłym fundamentem. Przyszłość pokaże czy Nintendo coś na nim zbuduje.