Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 6 lutego 2022, 15:32

autor: Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

Najlepsze gry na Switcha - 18 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Animal Crossing - najnowsza konsola Nintendo doczekała się wielu fenomenalnych gier. W tym artykule prezentować będziemy najlepsze tytuły dostępne na Switcha w 2022 roku.

Ten artykuł jest pierwszym z serii traktujących o najlepszych, zdaniem naszej redakcji, grach na daną platformę. Na początek zajęliśmy się konsolą Nintendo Switch, którą większość z nas wielbi i posiada, ale podobne teksty ukazały się także w odniesieniu do PlayStation 4 i Xboksa One. A to zapewne jeszcze nie koniec... któż to wie.

Nintendo Switch, najnowsza maszynka do grania giganta z Kioto, to chyba pierwsze urządzenie Wielkiego N, które tak szybko znalazło uznanie wśród naszych redaktorów, nierzadko zajmując pozycję dominującą, jeśli chodzi o liczbę godzin spędzanych przy nim dla zwykłej przyjemności obcowania z nietuzinkowymi dziełami. W ciągu lat, które minęły od ukazania się tego tekstu, trochę się zmieniło i części z nas przeszła fascynacja nową zabawką, ale to nie znaczy, że przestaliśmy doceniać pomysłowość Japończyków.

UWAGA! CYKLICZNOŚĆ!

Niniejszy artykuł ma charakter cykliczny. To oznacza, że wracamy do tematu, robimy burzę mózgów i modyfikujemy listę naszych ulubionych gier. W takich przypadkach ponownie udostępniamy tekst z odpowiednią adnotacją.

Najnowsze poprawki wprowadzone zostały w lutym 2022 roku. Na listę trafiło aż 7 nowych tytułów, z kolei kilka gier straciło swoją pozycję w rankingu. Aktualizacją zajął się Karol Laska.

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Tworząc to zestawienie, zebraliśmy głosy redaktorów i współpracowników serwisów GRYOnline.pl i tvgry.pl, a następnie wybraliśmy gry i ułożyliśmy je w kolejności od najsłabszej (choć i tak świetnej, skoro znalazła się na tej liście) do najlepszej. Co ciekawe, walka o pierwsze miejsce była szalenie zacięta – oba tytuły miały niemal tę samą liczbę punktów i zwycięzca wygrał o włos. Ale czy kogoś to dziwi?

Konsultacje redakcyjne powtórzyliśmy kolejno na początku 2019 i 2022 roku.

18. Fire Emblem: Three Houses

To gra na naprawdę dłuuuugie godziny... - Najlepsze gry na Switcha - 18 świetnych gier na konsolę Nintendo - dokument - 2022-02-06
To gra na naprawdę dłuuuugie godziny...
  1. Gatunek: taktyczne RPG
  2. Zagraj, jeśli: tolerujesz „japońszczyznę” wszelkiej maści
  3. Nie graj, bo: zaczniesz nadrabiać zaległości, jeśli chodzi o pozostałe części serii, a trochę ich jest...
  4. Gry podobne: The Banner Saga, Valkyria Chronicles
INTO THE BREACH
  1. Producent: Intelligent Systems
  2. Data premiery: 26 lipca 2019

Fire Emblem: Three Houses to zdecydowanie jedna z najbardziej hermetycznych pozycji w całym tekście. Żeby w nią zagrać, musicie bowiem być odporni na wszelkiego rodzaju manieryzmy i stylistyczne chwyty stosowane zarówno w jRPG, jak i anime, a także skorzy do poświęcenia długich godzin wielowątkowej kampanii obfitującej w zwroty akcji i multum dość trudnych taktycznych bitew w rzucie izometrycznym. Kupujecie ten pakiet takim, jaki jest, albo odpadacie. Nie ma drogi na skróty.

Jeżeli jednak dobrze czujecie się w takich klimatach albo po prostu przekonacie się do nich po paru godzinach rozgrywki, to co tu dużo mówić – czeka Was przygoda co się zowie. Historia przyciąga do ekranu pomimo swojej złożoności, a system walki zmusza do główkowania, jak na strategicznego „erpega” przystało. Ponadto wszystko to dostępne jest z pozycji łóżkowej, kanapowej, krzesłowej czy stojącej – dobrze wiecie, że przy Switchu żadne ograniczenia nie istnieją.

TWOIM ZDANIEM

Czy posiadasz konsolę Nintendo Switch?

Tak
52,7%
Nie, ale planuję kiedyś ją kupić
31,7%
Nie i nie planuję jej kupić
15,6%
Zobacz inne ankiety
Stardew Valley

Stardew Valley

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Animal Crossing: New Horizons

Animal Crossing: New Horizons

Fire Emblem: Three Houses

Fire Emblem: Three Houses

Xenoblade Chronicles 2

Xenoblade Chronicles 2

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Metroid Dread

Metroid Dread

Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart 8 Deluxe

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch - na którym modelu najlepiej zagrać?
Wiedźmin 3 na Nintendo Switch - na którym modelu najlepiej zagrać?

Na rynku funkcjonują obecnie trzy modele Nintendo Switch - oryginalny, wydany w 2017 roku, odświeżony, który trafił do sprzedaży kilka miesięcy temu oraz Lite, który jest dedykowany fanom mobilnego grania. Na którym najlepiej grać w Wiedźmina?

Recenzja konsoli Nintendo Switch – solidny fundament
Recenzja konsoli Nintendo Switch – solidny fundament

Projektując Switcha Nintendo spróbowało zrobić niemożliwe – pogodzić konsolowe i mobilne granie. Nowy sprzęt w udany sposób łączy oba te style rozrywki i jest całkiem niezłym fundamentem. Przyszłość pokaże czy Nintendo coś na nim zbuduje.