Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 22 lutego 2019, 15:12

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na Switcha – 15 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym artykule prezentować będziemy najlepsze tytuły dostępny na Switcha w 2019 roku.

Ten artykuł jest pierwszym z serii traktujących o najlepszych, zdaniem naszej redakcji, grach na daną platformę. W pierwszej kolejności zajęliśmy się konsolą Nintendo Switch, którą większość z nas wielbi i posiada, ale podobne teksty ukazały się także w odniesieniu do PlayStation 4 i Xboksa One. A to zapewne jeszcze nie koniec... któż to wie.

Nintendo Switch, najnowsza maszynka do grania giganta z Kioto, wkrótce będzie świętować drugą rocznicę obecności na rynku. To idealny moment, żeby zaktualizować nasze zestawienie najlepszych produkcji, które można przetestować na tym sprzęcie. To chyba pierwsze urządzenie Wielkiego N, które tak szybko znalazło uznanie wśród naszych redaktorów, nierzadko zajmując pozycję dominującą, jeśli chodzi o liczbę godzin spędzanych przy nim dla zwykłej przyjemności obcowania z nietuzinkowymi dziełami. W ciągu miesięcy, które minęły od ukazania się tego tekstu, trochę się zmieniło i części z nas przeszła fascynacja nową zabawką, ale to nie znaczy, że przestaliśmy doceniać pomysłowość Japończyków.

UWAGA! CYKLICZNOŚĆ!

Niniejszy artykuł ma charakter cykliczny. To oznacza, że wracamy do tematu, robimy burzę mózgów i modyfikujemy listę naszych ulubionych gier. W takich przypadkach ponownie udostępniamy tekst z odpowiednią adnotacją.

Pierwszy raz wprowadziliśmy poprawki do artykułu 22 lutego 2019 roku, dodając do listy trzy dodatkowe gry.

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Tworząc to zestawienie, zebraliśmy głosy redaktorów i współpracowników serwisów GRYOnline.pl i tvgry.pl, a następnie wybraliśmy 12 gier i ułożyliśmy je w kolejności od najsłabszej (choć i tak świetnej, skoro znalazła się na tej liście) do najlepszej. Co ciekawe, walka o pierwsze miejsce była szalenie zacięta – oba tytuły miały niemal tę samą liczbę punktów i zwycięzca wygrał o włos. Ale czy kogoś to dziwi?

Konsultacje redakcyjne powtórzyliśmy na początku 2019 roku i zgodnie z głosami dodaliśmy trzy nowe tytuły.

15. Stardew Valley

Stardew Valley ma bogatą przeszłość jeszcze sprzed premiery Switcha i niewykluczone, że już wkrótce tytuł ten zostanie zastąpiony na naszej liście przez któregoś z nowszych przedstawicieli gatunku. - 2019-02-22
Stardew Valley ma bogatą przeszłość jeszcze sprzed premiery Switcha i niewykluczone, że już wkrótce tytuł ten zostanie zastąpiony na naszej liście przez któregoś z nowszych przedstawicieli gatunku.
  1. Gatunek: RS-FS – rolniczy science fiction survival
  2. Zagraj, jeśli: lubisz wyprowadzać krówki na pole i sadzić sałatę, a potem ją zbierać
  3. Nie graj, bo: to stara gra jest
  4. Gry podobne: Harvest Moon, Animal Crossing, Minecraft
STARDEW VALLEY
  • Producent: Concerned Ape
  • Data premiery: 5 października 2017

Fani Nintendo lubią gry o farmerach. Na mobilnych konsolach tej firmy od lat prym wiedzie seria Harvest Moon, która w 2018 roku doczeka się odsłony na Switcha, a już wkrótce na tę platformę powinno ukazać się także My Time at Portia. Niemniej na razie jedynym tytułem pozwalającym poprowadzić własne gospodarstwo rolne w klasycznym stylu jest właśnie Stardew Valley.

Bohaterem tej produkcji jest człowiek, który znudzony pracą w korporacji rzuca ją i zgodnie z ostatnią wolą swego dziadka udaje się na farmę, aby zająć się nią po śmierci staruszka. Codzienna rutyna przedstawiciela białych kołnierzyków zostaje zastąpiona przez codzienną walkę o utrzymanie się na wsi i przywrócenie podupadłej posiadłości do dawnej świetności.

Przez większość czasu zajmujemy się zarządzaniem naszą farmą i jej rozwojem. Jednak wzorem Harvest Moona żmudne prowadzenie gospodarstwa wtłoczono w ramy RPG, dzięki czemu poza prostymi zabiegami rolniczymi w grze pojawiają się także bardziej zróżnicowane wyzwania, w tym oczywiście obrona posiadanego terytorium przed różnego rodzaju groźnymi stworzeniami.

TWOIM ZDANIEM

Czy posiadasz konsolę Nintendo Switch?

Tak
49%
Nie, ale planuję kiedyś ją kupić
36,8%
Nie i nie planuję jej kupić
14,2%
Zobacz inne ankiety
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Stardew Valley

Stardew Valley

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey

Xenoblade Chronicles 2

Xenoblade Chronicles 2

Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart 8 Deluxe

Arms

Arms

Puyo Puyo Tetris

Puyo Puyo Tetris

Najciekawsze gry na Switcha, na które czekamy w 2020 roku
Najciekawsze gry na Switcha, na które czekamy w 2020 roku

W 2020 roku Nintendo Switch doczeka się garści interesujących premier. Choć debiut sequela Breath of the Wild w najbliższych miesiącach nie jest jeszcze przesądzony, to dostaniemy choćby nowe Animal Crossing, Pokemony czy Deadly Premonition.

Recenzja konsoli Nintendo Switch – solidny fundament
Recenzja konsoli Nintendo Switch – solidny fundament

Projektując Switcha Nintendo spróbowało zrobić niemożliwe – pogodzić konsolowe i mobilne granie. Nowy sprzęt w udany sposób łączy oba te style rozrywki i jest całkiem niezłym fundamentem. Przyszłość pokaże czy Nintendo coś na nim zbuduje.