Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 grudnia 2017, 11:30

Najbardziej oczekiwane gry 2018 roku – to mogą być hity!

Świetny dla graczy rok 2017 jeszcze się nie skończył, a my już nie możemy się doczekać, co przyniesie następny. W poniższym zestawieniu prezentujemy Wam osiemnaście produkcji, na które redakcja naszego serwisu czeka z wypiekami na twarzy.

Po takim roku jak dobiegający końca 2017 każde następne dwanaście miesięcy będzie mieć poprzeczkę ustawioną na bardzo wysokim poziomie. Tak naprawdę co parę tygodni otrzymywaliśmy tytuł, od którego nie sposób się było oderwać, aż w końcu lista produkcji „do ogrania” rozrosła się do olbrzymich rozmiarów – bezlitośnie pożerały każdą minutę naszego wolnego czasu, torpedując plany bardziej aktywnego życia towarzyskiego.

Natłok produkcji ocierających się o wybitność sprawił, że wielu graczy na pewno będzie wspominać rok 2017 z rozrzewnieniem... - 2017-12-17
Natłok produkcji ocierających się o wybitność sprawił, że wielu graczy na pewno będzie wspominać rok 2017 z rozrzewnieniem...

Obok ciekawych nowych marek, jak Horizon Zero Dawn czy Hellblade: Senua’s Sacrifice, otrzymaliśmy świetne kontynuacje znanych cykli, m.in. Wolfensteina II: The New Colossus czy Assassin’s Creed Origins. Do najwyższej formy wróciły kultowe serie: Legend of Zelda: Breath of the Wild powaliło na kolana niemal wszystkich recenzentów, a Resident Evil 7 po gruntownych zmianach ponownie zaczął straszyć. Bardzo dobre produkcje pojawiły się też na scenie gier niezależnych, gdzie królował m.in. piekielnie trudny Cuphead czy eksperymentalne Pyre. Doszło do tego, że w podsumowaniach najlepszych premier ubiegłego roku nie ma miejsca dla dzieł, które w innym wypadku mogłyby porządnie namieszać w rankingach!

Najbliższe dwanaście miesięcy to dla branży ogromne wyzwanie – musi ona zadowolić rozpieszczanych ostatnimi czasy graczy dostateczną liczbą godnych naszej uwagi tytułów. I choć zadanie to do łatwych nie należy, już teraz na horyzoncie jawi się sporo pozycji, którym warto bacznie się przyjrzeć. W tym zestawieniu prezentujemy osiemnaście gier, których w 2018 roku jako redakcja wyglądamy ze szczególną niecierpliwością. Część z nich pewnie się opóźni (nie mówmy dokładnie, o którą pozycję chodzi – i tak wszyscy wiedzą, że o Red Dead Redemption 2), ale jeśli pozostałe spełnią pokładane w nich nadzieje, czeka nas kolejny okres obfitujący w świetne tytuły.

...nawet jeśli rozpowszechniające się coraz mocniej w branży naganne praktyki wydawców nieco psują ten sielankowy obraz. - 2017-12-17
...nawet jeśli rozpowszechniające się coraz mocniej w branży naganne praktyki wydawców nieco psują ten sielankowy obraz.

W oczy w zestawieniu powinna rzucić się przede wszystkim spora liczba nowych marek – tak jak ostatnie parę lat było zdominowane przez kontynuacje, tak nadchodzące dwanaście miesięcy zaserwuje co najmniej kilka całkowicie nowych gier, często z interesującymi rozwiązaniami i mechanikami. Większość z nich to oczywiście tytuły o wyższych budżetach, choć nie wątpimy, że w pewnym momencie w przyszłym roku sercami graczy zawładnie znienacka jakiś „indyk” – jak Cuphead, Rocket League czy Undertale we wcześniejszych latach.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czego według Was brakuje na naszej liście i na jaki tytuł sami z utęsknieniem czekacie!

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy rok 2018 zapowiada się lepiej niż poprzedni?

Tak
63,3%
Nie
22,8%
Nie wiem
13,9%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Metro Exodus

Metro Exodus

God of War

God of War

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Days Gone

Days Gone

Far Cry 5

Far Cry 5

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity II: Deadfire

Age of Empires IV

Age of Empires IV

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human

Vampyr

Vampyr

Skyrim 2 i Borderlands 3 – na zapowiedzi tych 18 gier czekamy w tym roku
Skyrim 2 i Borderlands 3 – na zapowiedzi tych 18 gier czekamy w tym roku

W branży zdominowanej przez uznane marki i sequele wiele serii jest już na tyle wyeksploatowanych, że mamy ich serdecznie dość. Oczywiście nie tych, które wymienione są w niniejszym artykule – zapowiedzi tych kontynuacji wprost nie możemy się doczekać.

Najlepsze gry 2017 roku – wybór redakcji
Najlepsze gry 2017 roku – wybór redakcji

Czas na najważniejsze z podsumowań 2017 roku – które gry wideo z minionych dwunastu miesięcy były najlepsze? Prezentujemy osiemnaście redakcyjnych wyborów – to te tytuły pokochaliśmy najmocniej.

Wielcy nieobecni 2017 roku – gry, które miały być, ale jeszcze ich nie ma
Wielcy nieobecni 2017 roku – gry, które miały być, ale jeszcze ich nie ma

Rok 2017 był dobry, ale miał być przecież jeszcze lepszy. Ileż to gier miało wyjść przed końcem grudnia, ale wpadło w poślizg i koniec końców odleciało w mniej lub bardziej odległą przyszłość? Oto przegląd 10 najbardziej nieodżałowanych „spadochroniarzy”.