Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 marca 2021, 14:28

autor: Draug & PefriX

25 najlepszych gier hack’n’slash - diablo dobra lista

Wracamy do naszego zestawienia 25 najlepszych gier z podgatunku hack and slash. W 2021 roku nadszedł bowiem czas na aktualizację tej listy. A zatem siecz i rąb, zbieraj graty i nabijaj poziomy. Czego chcieć więcej?

16. The Incredible Adventures of Van Helsing II

A oto jeszcze jedna młoda seria hack’n’slashy, która szukała szczęścia na rynku zdominowanym przez Path of Exile, tocząc walkę w cieniu popularności dzieła GGG z pozycjami takimi jak Diablo III czy Torchlight. Tak jak w przypadku pierwszej odsłony omawianą grę odróżnia od konkurencji przede wszystkim klimat. Zamiast klasycznego fantasy mamy tu bowiem mieszankę świata mroku i steampunku – wilkołaki i wampiry z jednej strony, a broń palną i mechaniczne konstrukty z drugiej – którą przenika odrobina umiejętnie wplecionego humoru z licznymi nawiązaniami do popkultury.

Grę wyróżnia także mechanika rozgrywki, w której oprócz standardowego eksterminowania hord wrogów, zbierania łupów i przeznaczania punkcików na coraz bardziej efektywne i efektowne umiejętności natykamy się na rozwiązania rodem z gatunku tower defense oraz system zarządzania garnizonem (nasz bohater jest przywódcą borgowiańskiego ruchu oporu). Dlatego – jeśli tylko ktoś nie będzie mieć pecha zderzyć się z problemami technicznymi, które dały się we znaki niejednej osobie próbującej wziąć udział w „Niesamowitych przygodach Van Helsinga” – może liczyć na dziesiątki godzin godziwej rozrywki.

WASZYM ZADANIEM

Cholernie grywalna rzecz. Miłe zaskoczenie, świetnie się przy tej grze bawię. Ma swoje niedociągnięcia, ale nie psują mi one zabawy. No i komentarze Kateriny. :) +50 do klimatu.

MorrisonHotel, forum GRYOnline.pl

Ocenienie tej gry na 6 to wielka krzywda. Gra ma wspaniały klimat fantasy/steampunk i niezły gameplay. Jak dla mnie jedna z lepszych serii H&S, która nie kopiuje klimatu i systemu z Diablo, tylko idzie swoją ścieżką. Brawo!

Zawodowiec_M, forum GRYOnline.pl

TWOIM ZDANIEM

Którą z tych gier lubisz najbardziej?

42,1%
Diablo III
28,3%
Grim Dawn
19,7%
Path of Exile
9,9%
Wolcen
Zobacz inne ankiety
Path of Exile

Path of Exile

Diablo III

Diablo III

Grim Dawn

Grim Dawn

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo II: Pan Zniszczenia

Titan Quest: Anniversary Edition

Titan Quest: Anniversary Edition

Torchlight II

Torchlight II

Bastion

Bastion

Dungeon Siege

Dungeon Siege

The Incredible Adventures of Van Helsing II

The Incredible Adventures of Van Helsing II

Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash
Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash

Miłośnicy sieczenia i rąbania monstrualnych hord dotąd zgrupowani byli głównie wokół dwóch tytułów, Diablo III oraz Path of Exile. Nadchodzący pretendenci do tronu hack’n’slash spróbują zmienić ten układ sił.