Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 8 maja 2014, 15:00

Korea nie tylko StarCraftem stoi - przegląd azjatyckich gier MMO

W kontekście gier Korea Południowa kojarzona jest często ze StarCraftem i najlepszymi e-sportowcami, ale ten azjatycki kraj jest także ojczyzną popularnych gier MMO. Postanowiliśmy więc wspomnieć o kilku kultowych i cenionych MMORPG-ach.

Korea Południowa jest wyjątkowo interesującym zakątkiem Azji. Tuż po drugiej wojnie światowej ten biedny i rolniczy kraj, w którym co trzeci mieszkaniec nie potrafił pisać i czytać, stał się areną starcia Związku Sowieckiego i USA w ramach pierwszego dużego konfliktu zbrojnego okresu Zimnej Wojny. Nie trzeba wspominać, że po zakończonej wiecznym rozejmem wojnie kraj wszedł w nową epokę zrujnowany i zniszczony. Tymczasem w sześćdziesiąt lat od tego momentu koreańskie firmy budowlane podbijają świat, samochody Kia szturmem zdobywają europejskie rynki, a w nowoczesnym Seulu w telewizji transmitowane są e-sportowe turnieje w StarCrafta. Nawet reprezentacja piłkarska nieźle sobie radzi…

Ale Korea to także ojczyzna szalenie popularnych gier MMO, które mimo swojej mocnej „azjatyckości” – a może właśnie dzięki niej – zyskały wielu fanów na całym świecie, również w Polsce. O nich właśnie traktuje poniższy tekst, rozpoczynający się opisem produkcji dopiero zapowiedzianej, a już wywołującej szeroki uśmiech na ustach wszystkich fanów MMORPG-ów.

Black Desert Online

Black Desert Online

TERA

TERA

Lineage Eternal: Twilight Resistance

Lineage Eternal: Twilight Resistance

Lineage II

Lineage II

Aion

Aion

Ragnarok Online

Ragnarok Online

Ragnarok Online 2

Ragnarok Online 2

Lineage: The Bloodpledge

Lineage: The Bloodpledge