Dodatek do gry Europa Universalis III
Data wydania: 22 sierpnia 2007
Pierwsze duże rozszerzenie DLC do gry Europa Universalis III firmy Paradox Interactive. Dodatek zatytułowany Napoleon’s Ambition skierowany jest głównie do graczy, którym nie spodobała się zbytnia rozbieżność gry podstawowej z faktycznymi wydarzeniami historycznymi.
Gracze
Europa Universalis III: Napoleon’s Ambition to dodatek do trzeciej części popularnej serii gier strategiczno-ekonomicznych tworzonych przez szwedzkie studio Paradox Interactive. Rozszerzenie powstało głównie z myślą o tych graczach, którym nie przypadła do gustu zbytnia rozbieżność pomiędzy faktami historycznymi, a przedstawionymi w grze wydarzeniami. Dodatek Europa Universalis III: Napoleon’s Ambition dostępny jest jedynie w dystrybucji online za pośrednictwem internetowego portalu Gamer’s Gate.
Jak sama nazwa wskazuje, dodatek rozszerza ramy czasowe rozgrywki, pozwala nam przenieść się do początków dziewiętnastego wieku, przeżyć Wielką Rewolucję Francuską, a także zareagować na terytorialne zapędy Napoleona (albo samemu pokierować francuską ekspansją). Wraz z wprowadzeniem nowego okresu do gry, twórcy zadbali o to, byśmy mogli korzystać z porad odpowiadających historycznym realiom doradców, podziwiać (a także podbijać) uaktualnioną polityczną mapę świata oraz wprowadzać do rozgrywki nowe idee narodowe i jednostki wojskowe.
Na tym jednak nie kończą się zmiany wprowadzone przez Napoleon’s Ambition. Miłośnicy historii z pewnością ucieszą się z tego, że gra jest bardziej zgodna z rzeczywistym biegiem wydarzeń. Dlatego też można liczyć na to, że poszczególni władcy, przywódcy i doradcy pojawią się w okresach czasowych, w których żyły i pracowały ich pierwowzory. Ponadto w stosunku do podstawowej wersji gry poprawiono interfejs i rozbudowano rozgrywkę o nowe możliwości wpływania na rozwój państwa (między innymi wprowadzono bardziej szczegółowe zarządzanie handlem). Dla osób lubiących grać według własnych zasad ekipa z Paradox Interactive przygotowała szereg ustawień, które pozwalają na dostosowanie rozgrywki do własnych preferencji. Możemy zatem wpływać na takie aspekty gry, jak między innymi inflacja czy poziom agresji sterowanych przez komputer przywódców.
Autor opisu gry: Artur Falkowski
Platformy:
PC Windows
Producent: Paradox Development Studio
Wydawca: Paradox Interactive
8GIER
Cykl rozbudowanych produkcji typu grand strategy, cieszący się dużym uznaniem wśród graczy. Europa Universalis należy do najważniejszych marek w katalogu wydawniczym firmy Paradox Interactive i choć przez większość czasu pieczę nad nią sprawowało Paradox Development Studio, począwszy od 2020 roku opiekuje się nią zespół Paradox Tinto.
Podstawka dla Europa Universalis III: Napoleon's Ambition
Dobre wiadomości dla fanów strategii Paradox Interactive. Firma ogłosiła, że pracuje nad kolejnym, czwartym już rozszerzeniem do ostatniej części swojej flagowej serii Europa Universalis – Europa Universalis 3: Divine Wind. Nie znamy jeszcze daty wydania dodatku.
gry
Jakub Wencel
10 września 2010
W 2009 roku Paradox Interactive, firma znana przede wszystkim fanom wymagających strategii (Hearts of Iron, Europa Universalis), sprzedała więcej pecetowych gier niż kiedykolwiek. Tak przynajmniej twierdzi prezes przedsiębiorstwa, Fredrik Wester, który w wywiadzie dla Gamesindustry.biz powiedział, że sukces kryje się w dystrybucji elektronicznej.
pozostałe
Szymon Liebert
16 kwietnia 2010
Pisaliśmy już o Paradox Interactive Convention 2010, czyli imprezie zorganizowanej przez znanego głównie ze skomplikowanych gier strategicznych szwedzkiego wydawcę. Zlot dobiegł już końca, przynosząc nam masę ciekawych wieści. Wśród nich znalazły się także informacje o nowych tytułach, jakie Paradox ma obecnie w produkcji.
gry
Adrian Werner
23 stycznia 2010
Paradox Interactive, producent odpowiedzialny między innymi za serie Europa Universalis czy Hearts of Iron ogłosił dziś podczas targów gamescom kilka nowych projektów.
gry
Maciej Śliwiński
19 sierpnia 2009
„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: podbijamy Europę, wyruszamy w podróż z intergalaktycznymi oficerami, gramy w demo Tom Clancy’s EndWar, słuchamy ścieżki dźwiękowej Fable, czekamy na europejską premierę Afro Samurai i wiele innych. Zapraszamy do lektury.
gry
Piotr Doroń
8 października 2008
„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: czekamy na Rock Band 2, kupujemy wcześniej Dead Space, przyglądamy się rozmowom biznesowym firmy Tecmo, przeżywamy europejski szturm Square Enix i zapoznajemy się z zestawem Europa Universalis III. Zapraszamy do lektury.
gry
Piotr Doroń
5 września 2008
Europa Universalis III doczekała się już jednego dodatku, który poświęcony był tematyce jednego z największych strategów w dziejach. Następny – zatytułowany Europa Universalis III: In Nomine pojawi się już wkrótce.
gry
Jakub Kralka
7 marca 2008
O tym, że skandynawskie studio Paradox Interactive pracuje nad kolejną odsłoną strategii turowej Europa Universalis, wiemy oficjalnie od początku października. Osoby, które w ciągu ostatnich tygodni zainteresowały się nowym przedsięwzięciem szwedzkich programistów, ucieszy z pewnością fakt, że już wkrótce Rome doczeka się zamkniętych beta-testów.
gry
Marek Grochowski
26 października 2007
Gra Europa Universalis III została przyjęta z mieszanymi odczuciami. Niektórym fanom rozwiązania proponowane przez Paradox Interactive przypadły do gustu, inni narzekali na zbytnie odejście od historycznych realiów. To właśnie z myślą o nich powstaje, dopiero co zapowiedziany dodatek, Napoleon’s Ambition.
gry
Artur Falkowski
3 maja 2007
Popularne pliki do pobrania do gry Europa Universalis III: Napoleon's Ambition.
Wymagania sprzętowe gry Europa Universalis III: Napoleon's Ambition:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 2000/XP.
Średnie Oceny:
Średnia z 128 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
zanonimizowany541604 Legionista
Normalnie:D
www.eufi.org
zanonimizowany424186 Junior
a wie ktoś może jak zainstalować patcha 2.1 ;/
zanonimizowany295911 Chorąży
W opisie gry niby napisane, że dodatek dostępny wyłącznie za pośrednictwem internetu, dlaczego więc w nośnikach mamy zapisany 1CD?
zanonimizowany464576 Legionista
zeby przeniesc stolice trzeba wejsc na miasto do ktorego sie chce ją przeniesc...w menu miasta obok nazwy jest taka mala korona...naciskasz placisz 1000 gold tracisz 2 ptk stabilnosci i masz nowa stolice
freon3 Legionista
A właśnie co do punktu 2 jak przenosi sie stolice na inne miejsce? bo to chyba duże udogodnienie w stosunku do poprzednich wersji jakoż można w ten sposób obronić lepiej państwo.