Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 13 sierpnia 2021, 14:45

Największe gry, które odpalimy jeszcze w tym roku

Jesień to w branży gier komputerowych najgorętszy okres. Wtedy wielcy wydawcy wytaczają swoje największe działa, wypuszczając te najbardziej reklamowane i wyczekiwane produkcje. Przedstawiamy więc naszą listę kolejnych potencjalnych hitów 2021 roku.

Spis treści

Choć nadal mamy pełnię lata, wakacje trwają i wielu z nas ciągle „ładuje akumulatory” w pięknych okolicznościach przyrody, robiąc sobie dłuższe przerwy od siedzenia przed monitorem, my powoli rozpoczynamy już odliczanie do sezonowego szczytu. Powroty z urlopów i początek nowego roku nauki osładza przecież jesienny wysyp tych największych i najbardziej reklamowanych gier, który rozpoczyna się we wrześniu i trwa aż do grudnia.

Jak zwykle możemy liczyć na pojawienie się paru najbardziej znanych i niezmiennie popularnych marek. Oprócz nich powróci też legendarna klasyka, o naszą uwagę powalczą również zupełnie nowe tytuły. Oczywiście niektóre z zaplanowanych premier nie są pewne na sto procent i może się zdarzyć, że coś jednak z tej listy wypadnie, niemniej większość pozycji powinna ukazać się zgodnie z harmonogramem.

Czy wśród nich znajduje się kandydat do tytułu gry roku? Jakiś czarny koń? To już zweryfikuje rzeczywistość. Wybór w każdym razie jest ciekawy i nietrudno będzie znaleźć coś dla siebie. Oto więc lista największych premier tej jesieni!

Deathloop

Data premiery: 14 września

Producent: Arkane Studios

Gatunek: gra akcji FPP

O czym będzie Deathloop?

Deathloop zapowiada się na coś w rodzaju Dnia Świstaka w sensacyjnym stylu. Dwójka bohaterów – Colt i Julianna Blake – utknęła nie tylko na pogrążonej w anarchii wyspie Black Reef, ale i w niezwykłej pętli życia oraz śmierci. Podobnie jak Bill Murray w popularnym filmie nie mogą umrzeć i po każdym zgonie się odradzają. Nie chodzi jednak o tradycyjny w grach komputerowych respawn w punkcie kontrolnym, tylko o rozpoczynanie od nowa ciągle tego samego dnia. Juliannie odpowiada taki układ. Colt z kolei za wszelką cenę chce przerwać ten cykl i wydostać się z wyspy. W tym celu musi zlikwidować osiem osób i przechytrzyć starającą się go powstrzymać Juliannę.

Dlaczego warto czekać?

Jeśli wątek fabularny nie wzbudził jeszcze w Was odpowiedniej ciekawości, to może zrobi to nazwa studia stojącego za Deathloopem. Arkane znamy przecież z tak uznanych hitów jak Dishonored i Prey. Możemy więc liczyć na sporo akcji oraz ogromną swobodę w sposobie i kolejności wykonywania zadań. Ciągłe powtarzanie tego samego dnia pozwoli zyskiwać coraz więcej wiedzy o wyspie i jej mieszkańcach. Możemy też liczyć na ulepszanie arsenału oraz wykorzystywanie zdolności specjalnych, takich jak chociażby telekineza czy hakowanie. Ciekawostką będzie nietypowy tryb sieciowy, w którym zyskamy okazję wcielenia się w Juliannę i przeszkadzania Coltowi w osiągnięciu jego celu. Deathloop będzie się także wyróżniać specyficznym stylem graficznym. Zapowiada się jedna z bardziej oryginalnych produkcji tej jesieni.

  1. Więcej o grze Deathloop

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na Age of Empires 4?

No pewnie, że tak!
60,3%
Nie, to nie moja bajka.
39,7%
Zobacz inne ankiety
10 gier, które podbiją serca Polaków w 2021 roku
10 gier, które podbiją serca Polaków w 2021 roku

Są gry, które darzymy w Polsce szczególną sympatią, niezależnie od ich popularności na świecie czy stanu technicznego. Wybraliśmy takie nadchodzące tytuły, które powinny być szczególnie oczekiwane w naszym kraju.

Czarne konie 2021 - gry, na które nie czekacie, a powinniście
Czarne konie 2021 - gry, na które nie czekacie, a powinniście

W 2021 roku wśród gier na pewno nie zabraknie hitów, o których będzie głośno jeszcze przed premierą. Obok nich będą jednak i te mniej reklamowane produkcje, które mogą okazać się kandydatami do gry roku. Oto nasza lista potencjalnych przebojów 2021.