Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2024, 09:45

Znienawidzony reżyser narracji WoW odszedł z Blizzarda

Steve Danuser potwierdził, że nie jest już reżyserem narracji World of of Warcraft, co bynajmniej nie zmartwiło większości fanów Azeroth.

Źródło fot. Blizzard Entertainment / Microsoft.
i

Reżyser narracyjny World of Warcraft również opuścił firmę Blizzard Entertainment. Steve Danuser potwierdził tę informację w rozmowie z serwisem PC Gamer, przy czym już w zeszłym tygodniu fani zaważyli wzmiankę o jego odejściu z firmy w serwisie LinkedIn (aczkolwiek nieobecną na polskiej wersji strony; via Reddit).

Danuser bynajmniej nie rozstał się z Blizzardem w ramach zapowiedzianych w styczniu gigantycznych zwolnień Microsoftu. Jego odejście nastąpiło w listopadzie zeszłego roku i – jak on sam twierdzi – nie ma w tym nic wartego odnotowania, co ma tłumaczyć brak oficjalnego komunikatu ze strony jego lub Blizzarda.

Były już dyrektor narracyjny WoW-a wspomniał jedynie, że wpływ na jego decyzję miała z jednej strony polityka „powrotu do biur”, czyli ograniczenie pracy zdalnej w Blizzard Entertainment (Danuser mieszka poza Kalifornią, gdzie znajduje się siedziba studia), z drugiej – chęć zerwania z Warcraftem i zajęcia się czymś innym.

Nie zdradził nic na temat swoich planów na przyszłość. Wspomniał jedynie, że 2024 rok ma być dla niego „ekscytujący”. Dodał też, że jest dumny z tego, co osiągnął przy okazji dodatku Dragonflight.

Gracze bynajmniej nie opłakują odejścia Danusera. To jego bowiem wielu fanów obwiniało za gorszą narrację w ostatnich dodatkach do WoW-a. Tylko z rzadka pojawiały się głosy, że reżyser narracyjny robił jedynie za kozła ofiarnego i jego (wtedy jeszcze ewentualne) odejście nie poprawi fabuły gry.

W tym zresztą wtórują im nawet niektórzy krytycy Danusera, aczkolwiek inni internauci od dawna mają nadzieję, że po jego odejściu World of Warcraft tylko zyska. Niemniej sporo osób ma co do tego wątpliwości. Zwłaszcza po niedawnym doniesieniu o zwolnieniu innych osób odpowiedzialnych za narrację i tło fabularne, w tym tzw. historyków.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej