Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2022, 10:44

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Jest nadzieja na dobrą fabułę WoW-a; Blizzard szuka reżysera narracji

Na stronie Blizzarda pojawiła się nowa oferta pracy. Firma szuka osoby na stanowisko reżysera narracji, co może sugerować powrót solidnej fabuły w dodatkach do WoW-a.

Rozczarowała Was fabuła ostatniego dodatku Shadowlands? Bardzo możliwe, że niedługo WoW wróci na dobre tory. Blizzard opublikował bowiem ofertę pracy na stanowisko reżysera narracji w World of Warcraft.

Czym będzie zajmować się nowy reżyser?

Zakres obowiązków jest całkiem spory, przy czym warto zaznaczyć, że kreowanie narracji nie kończy się jedynie na grze Blizzarda. Na WoW składają się również opowiadania czy książki, które również wejdą w zakres obowiązków reżysera.

Współpracuj z dyrektorem kreatywnym, reżyserem gry, dyrektorem artystycznym, zespołem projektantów WoW-a oraz działem rozwoju fabuły i franczyzy Blizzarda, aby kierować rozwojem świata, kultur i postaci WoW-a.

Trzeba również pamiętać, że za to, co dzieje się w fabule WoW-a, odpowiada w największym stopniu Steve Danuser, który jest głównym projektantem narracji. Niemniej jednak bardzo możliwie, że z kompetentnym reżyserem w drużynie nowe dodatki do WoW-a przywrócą graczom to, co poniekąd niszczyło Shadowlands.

Nadzieje graczy są spore

Wiadomość o nowej ofercie pracy, szczególnie na tak wysokim stanowisku, wywołała wśród społeczności dyskusję. Gracze mają nadzieję, że ktokolwiek zostanie zatrudniony w roli reżysera narracji będzie w stanie nie tylko dobrze rozwinąć historię, ale i zrobić to zgodnie z lore.

Mam nadzieję, że to znak, że Blizzard wreszcie zdał sobie sprawę, że ich umiejętności w tworzeniu narracji są tragiczne, a ostatnim, faktycznie dobrym pod względem fabuły dodatkiem był WotLK [Wrath of the Lich King – dop. red], który wyszedł jakaś dekadę temu – napisał AttitudeAdjusterSE.

Czy nadzieje nie okażą się płonne? Na odpowiedź zapewne będziemy musieli sporo poczekać. W najlepszym wypadku rezultatów zatrudnienia nowego reżysera narracji doczekamy w nadchodzącym dodatku Dragonflight. Nie znamy jeszcze fabuły, nie wiemy też, wokół której z postaci skupi się historia. Premiery dodatku spodziewać się możemy najpewniej (choć nic nie jest potwierdzone) w przyszłym roku.

W temacie Dragonflight zainteresować Was może tekst Patryka „PefriX-a” Manelskiego, w którym znajdziecie swojego rodzaju podsumowanie wszelkich doniesień o dodatku.

  1. WoW Dragonflight to dla mnie trochę ziew. Blizzard musi się bardziej postarać