Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2022, 19:35

WoW Dragonflight może jednak nie wyjść w tym roku

WoW: Dragonflight może się ukazać później, niż sugerowały dotychczasowe plotki. W sieci pojawiła się nowa wskazówka odnośnie daty premiery dziewiątego rozszerzenia do popularnego MMORPG Blizzarda.

Od zapowiedzi World of Warcraft: Dragonflight minęło już ponad trzy i pół tygodnia. Wśród konkretów na temat owego dziewiątego dodatku do popularnego MMORPG Blizzarda zabrakło jednak daty premiery. Plotki mówiły co prawda o listopadzie 2022 roku, ale twórcy z „Zamieci” nie podali nawet przybliżonego terminu.

Niewykluczone jednak, że właśnie go poznaliśmy. Nowe przesłanki sugerują, że na Dragonflight przyjdzie nam poczekać do lutego lub marca 2023 roku. Wskazuje na to karta powieści stanowiącej fabularny prequel dodatku, która pojawiła się w serwisie Amazon.com. Data premiery pozbawionej na razie tytułu książki to 22 listopada 2022 roku.

Jak ta informacja łączy się z terminem wydania Dragonflight? W dość prosty sposób – tego typu powieści wychodziły bowiem również przy okazji poprzednich dodatków do WoW-a i ukazywały się trzy, cztery miesiące przed ich debiutem. Stąd właśnie wskazanie na luty lub marzec 2023 roku.

WoW Dragonflight może jednak nie wyjść w tym roku - ilustracja #1
Źródło: Amazon.com.

Ponadto na oficjalnym forum World of Warcraft Blizzard zapowiedział jakiś czas temu, że w drugiej połowie 2022 roku graczy czeka czwarty sezon rozgrywek w ramach WoW: Shadowlands, a więc poprzedniego rozszerzenia. To pozwala wysnuć przypuszczenie, że na premierę Dragonflight w 2022 r. nie ma co liczyć.

Beta-testy WoW: Dragonflight

Nawet jeśli WoW: Dragonflight nie ukaże się w 2022 roku, to prawdopodobnie najpóźniej w grudniu rozpoczną się beta-testy owego dodatku. Będzie to dobra okazja, aby w niego zagrać przed oficjalną premierą. Do testów można zapisać się na tej stronie.

Warto podkreślić, iż choć przedstawia się całkiem atrakcyjnie na papierze, zapowiedziane rozszerzenie raczej nie wzbudziło wielkiego zainteresowania wśród fanów WoW-a. Więcej dowiecie się z tego tekstu Patryka „PefriX-a” Manelskiego.