Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2022, 18:34

The Guild 3 tkwiło prawie 5 lat w Early Access, w końcu ma datę premiery

Poznaliśmy datę premiery pełnej wersji The Guild 3. Najnowsza odsłona cyklu strategii ma trafić w nasze ręce w przyszłym miesiącu.

Wiemy, kiedy The Guild 3 wreszcie ukaże się w pełnej wersji. Jak podała firma Koch Media, najnowsza odsłona popularnego przed laty cyklu strategii trafi na PC 14 czerwca tego roku. Poinformowano przy tym, że tytuł będzie dostępny również w wersji pudełkowej.

The Guild 3 to trzecia odsłona serii strategii ekonomicznych z elementami symulatora życia i RPG. Wcielamy się w średniowiecznego mieszczanina, który dąży do stworzenia silnej i opływającej w dostatki dynastii, parając się handlem, polityką czy innym, wybranym przez nas fachem. Produkcja zadebiutowała we wczesnym dostępie we wrześniu 2017 roku i od tego czasu była sukcesywnie rozbudowywana.

Informacja o dacie premiery pochodzi z komunikatu prasowego od polskiego wydawcy tytułu. Sami twórcy na razie nie potwierdzili tych nowin na oficjalnej stronie gry czy na Steamie. Obecnie produkcja znajduje się w wersji 0.9.18. Łatwo więc zauważyć, że premiera wersji 1.0 powinna być już blisko.

Pudełkowe wydanie The Guild 3

Koch Media poinformowało, że The Guild 3 doczeka się również fizycznego wydania. Będzie ono dostępne w dwóch wersjach:

  1. Edycji Standardowej za 129 zł, zawierającej tylko pudełko z grą;
  2. Edycji Arystokratycznej za 279 zł, w skład której oprócz samego tytułu wchodzą również gra karciana The Guild: Card Game, figurka Balbulusa o wysokości 14,5 cm, dokument o kulisach produkcji na płycie DVD i płyta CD ze ścieżką dźwiękową.
The Guild 3 tkwiło prawie 5 lat w Early Access, w końcu ma datę premiery - ilustracja #1
  1. Widzieliśmy grę The Guild 3 – gra o kupiecki tron