Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2022, 18:30

Songs of Conquest dostało pierwszy patch

W trzy dni od premiery we wczesnym dostępie Songs of Conquest otrzymało pierwszy patch. Wprowadza on poprawki w gameplayu i interfejsie gry. Twórcy udostępnili również otwartą wersję beta produkcji.

Wydana trzy dni temu we wczesnym dostępie strategia turowa Songs of Conquest otrzymała dziś pierwszy patch. Aktualizacja 0.75.3 wprowadza szereg poprawek do rozgrywki. Modyfikuje również interfejs, by był bardziej przejrzysty i intuicyjny. Z pełną listą zmian możecie zapoznać się tutaj – najważniejsze znajdziecie zaś na zamieszczonej poniżej liście.

Ponadto studio Lavapotion udostępniło otwartą wersję beta gry (ang. branch – dosł. „gałąź”), na której będzie testować kolejne patche przed ich oficjalnym wydaniem. Jeśli chcecie sprawdzać je tak szybko, jak to możliwe, i nie straszna Wam ich niestabilność, możecie pobrać ową wersję, klikając prawym przyciskiem myszy na Songs of Conquest w swojej kolekcji na Steamie, przechodząc do „Właściwości”, a następnie otwierając zakładkę „Beta”. Tam z rozwijanego menu należy wybrać „Public Test Realm”.

Patch 0.75.3 do Songs of Conquest – najważniejsze zmiany

  • Autozapisy tworzą się teraz poprawnie po ukończeniu mapy kampanii. Umożliwiono również późniejsze wczytanie jej.
  • AI wyposaża się w najmocniejsze posiadane artefakty.
  • Bitwa będzie kontynuowana, nawet jeśli obecny oddział zginął od ataku zainicjowanego przez Ślepą nienawiść (ang. Blind Hatred).
  • Wprowadzono poprawki gramatyczne w dialogach.
  • Dostosowano komunikaty samouczków tak, by było jasne, że niektóre z nich mają po kilka stron, które można zmieniać za pomocą przycisków.
  • Paski zdrowia mają teraz kolor zielony, a nie taki, jaki wybrano drużynie.
  • Dodano znaczniki aktualnego i całkowitego ruchu jednostek.

Songs of Conquest zbiera bardzo pozytywne opinie wśród graczy na Steamie. Więcej o grze dowiesz się z poniższego artykułu Przemka Dygasa:

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej